MUK U ISTANBULU! Partizan NOKAUTIRAO Fener, Parni valjak slavi Avramovića!

IZVOR: Republika - 22.12.2022 | 18:00

Velika pobeda crno-belih.

Košarkaši Partizana napravili su ogromno iznenađenje u 15. kole Evrolige! Naime, crno-beli su savladali Fenerbahče u "Ulker areni" rezultatom 73:72 (19:16, 18:17, 20:18, 15:22).

Gledali smo rezultatsku klackalicu u prvom poluvremenu. Ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu. Crno-beli nisu mogli da pronađu rešenje za partiju turskog

kuba u reketu. Dajšon Pjer i Tonje Džekiri pravili su velike probleme visokim igračima Partizana, dok je pretnja sa distance bio Skoti Vilbekin. Ipak, četa Željka Obradovića je raznovrsnom igrom u ofanzivi imala priključak - čak devet košarkaša crno-belih se upisalo u listu strelaca. Fener je zahvaljujući seriji od 8:2 u finišu druge deonice imao prednost od 37:33.

U nastavku susreta gledali smo pravu dramu. Fener je imao čak 10 poena prednosti sredinom treće četvrtine, ali Partizan je pokazao karakter. Parni valjak je "topio" minus, a početkom poslednje deonice je uhvatio priključak. Crno-beli su i u odlučujućoj deonici bili strpljivi, a trojkom Janisa Papapetrua u 35. minutu ponovo su došli do prednosti 60:59, koja se iz napada u napada smenjivala sve do poslednje sekunde.

Apsolutni heroj je Aleksa Avramović. Srčani bek je upisao prve minute posle višemesečne pauze i odmah je bio ključna figura utakmice. Pogodio je poene koji su doneli pobedu 73:72. Naime, reprezentativac Srbije se izborio za ofanzivni skok nakon kojeg je fauliran. Sa penala bio je polovičan, ali to je bilo dovoljno za veliku pobedu.

Najefikasniji u Partizanu bili su Kevin Panter i Matijas Lesor sa po 12 poena, Egzum je ubacio 10, Ledej 8, Avramović 7...

Skoti Vilbekin je predvodio Fener sa 14, a najviše su falili poeni Marka Gudurića. Nekadašnji član Crvene zvezde promašio je svih osam pokušaja za tri poena.

Fenerbahče - Partizan 72:73

/19:16, 18:17, 20:18, 15:22/

Dvorana: Ulker Arena

Sudije: Radović, Paterniko, Perez

Fenerbahče: Biršen 2, Hazer, Vilbekin 14, Edvards, Mahmutoglu 3, Dejvis 9, Pier 13, Džekiri 13, Gudurić 4, Buker 8, Kalates 11, Adetokunbo.

Partizan: Vukčević, Ledej 8, Avramović 6, Panter 12, Smailagić 4, Papapetru 5, Egzum 1', Naneli 5, Lesor 12, Trifunović, Anđušić 4, Madar 7.

TOK MEČA:

40. minut - KRAJ UTAKMICE! Partizan je nakon velike drame i povratka stigao do velike pobede rezultatom 73:72.

38. minut - Buker je oba puta precizan sa penala, drama se nastavlja  - 70:66.

36. minut - Neizvesnost se nastalja! Nanali sa poludistance za 64:64,

34. minut  - Papapetru za tri! Crno-beli imaju minimalnu prednost - 59:60.

32. minut - Borba na obe strane parketa. Lesor je jedini uspeo da se upiše u ovoj deonici.

IV četvrtina

30. minut -  Partizan je i dalje u igri  - 57:51.

28. minut - Veoma bitna stvar za crno-bele! Avramović je postigao svoje prve poene nakon povratka na parket  - 55:46.

26. minut - Buker je zakucao uz faul, ali Amerikanac ne koristi slobodno bacanje  - 51:44.

24. minut - Nekoliko promašaja na obe strane.

23. minut - Vilbekin je četvrti put večeras precizan van linije 6,75. Obradović je zatražio tajm-aut - 45:37.

22. minut - Džekiri je pogodio uz faul Pantera - 42:37.

III četvrtina

20. minut - Dobra odbrana Pantera nad Gudurićem u poslednjim sekundama prvog poluvremena.  Fener na odmor odlazi sa  - 37:33

18. minut - Rezultatska klackalica se nastavlja  - 33:33.

16. minut - Publika je na nogama! Nekoliko sudijskih odluka u korist Parnog valjka dovelo je navijače do ludila. Partizan ponovo ima prednost  - 27:28.

14. minut - Fener je uspeo iz jednog napada da upiše čak pet poena i ponovo preuzme vođtsvo - 27:24.

12. minut - Crno-beli su furiozno otvorili drugu deonicu. Madar je pogodio trojku, a zatim Panter dva slobodna bacanja - 19:21.

II četvrtina

10. minut - Odlično se crno-beli drže u Istanbuli! Turski velikan ima samo +3 - 19:16.

8. minut - Naneli je iskoristio lošu komunikaciju u odbrani Fenra, Amerikanac pogađa za tri - 14:11.

6. minut - Nije Partizan dozvolio domaćinu da se "odlepi" na samom startu 10:8 je rezultat nakon pogotka Ledeja.

4. minut - Šest uzastopnih poena Fenera i to iz reketa - 8:2.

2. minut - Prilično "tvrdo" od samog početka, Pjer i Egzum su se jedini upisali u listu strelaca - 2:2.