TOTALNA LUDNICA U LŠ: Bajern PREGAZIO Barsu, VAR poništio pobedu Totenhema u 98. minutu, Tadić na kolenima!

IZVOR: Republika - 26.10.2022 | 18:14 >> 21:07

Od 21 čas odigrano je poslednjih šest mečeva 5. kola grupne faze LŠ.

Neverovatno veče u Ligi šampiona.

Fudbaleri Bajerna zgazili su Barselonu na Kamp Nou sa 3:0, Liverpul je istom rezultatom savladao Ajaks u Amsterdamu, kao i Napoli Rendžers.

Totenhem je remizirao sa Sportingom 1:1, a VAR mu je poništio gol u poslednjim trenucima meča.

Atletiko Madrid i Bajer Leverkuzen odigrali su 2:2, dok je Marsej savladao Ajntraht sa 2:1.

Bajern je zgazio Barselonu i zvanično je poslao u Ligu Evrope.

Sadio Mane i Erik Maksim Šupo Motan u prvom i Benžaman Pavar u drugom su postizali golove i doneli ubedljivu pobedu svom timu.

Bavarci su osigurali prvo mesto, Inter će biti drugi, a Barselona treća, dok je Viktorija Plzen eliminisana.

Liverpul je sa 3:0 savladao Ajaks i eliminisao ga iz Lige šampiona.

Mohamed Salah je u prvom poluvremenu doveo goste sa Enfilda u vođstvo, da bi u nastavku blickrig napravili Darvin Nunjez i Harvi Eliot za blamažu Dušana Tadića i njegovog Ajaksa.

Napoli je rutinski istim rezultatom savladao Rendžers, dva gola postigao je Simeone, a jedan Leo Ostigard.

Darvin Nunjez

Najzanimljivije bilo je u Severnom Londonu gde su Totenhem i Sporting remizirali 1:1.

Gosti iz Lisabona su došli do šokantnog vođstva golom Markusa Edvardsa, inače bivšeg fudbalera Sparsa, u 22. minutu.

Totenhem je celo drugo poluvreme napadao i uspeo je da izjednači pogotkom Rodgira Bentankura u 80. minutu.

Do kraja meča domaćin je propustio nekoliko odličnih šansi, a pretio je i gost. A, onda prava drama, Hari Kejn postiže gol u 95. minutu za erupciju oduševljenja na stadionu Totenhema u Severnom Londonu.

Ipak, VAR je posle nekoliko minuta većanja ovaj gol poništio zbog milimetarskog ofsajda u kojem se našao engleski napadač, Antonio Konte je potpuno pobesneo i dobio crveni karton, a Sporting je preživeo i osvojio bod.

U drugom meču grupe Ajntraht je salvadao Marsej sa 2:1. Golovi su pali u prvom poluvremenu. Daiki Kamada i Kolo Muani su pogađali za domaćina, a Mateo Genduzi za Marsej.

Atletiko Madrid je eliminisan iz Lige šampiona pošto je na svom terenu remizirao 2:2 sa Bajerom iz Leverkuzena.

Gosti iz Nemačke su dva puta vodili pogocima Dijabija i Hadson-Odoija, a Atletiko se oba puta vraćao Janika Karaska i Rodriga de Pola

Mogao je Karasko da bude totalni heroj, ali je u poslednjem minutu nadoknade promašio penal i eliminisao Jorgandžije.

Tokove utakmica mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

Gotovi su mečevi...

90 + 5. minut - GOOOOL - Bajern gazi, 3:0. Benžamin Pavar postiže gol za kraj Barse u LŠ.

81. minut - GOOOOL - Napoli vodi sa 3:0 protiv Rendžersa. Leo Skiri Ostigard je pogodio na asistenciju Đakoma Raspadorija.

80. minut - GOOOOL - Totenhem stiže do 1:1 protiv Portugalaca. Ivan Perišić sjajno izvodi korner, a Rodrigo Bentankur kažnjava loše istrčavanje golmana Sportinga Antonija Adana.

55. minut - VAR je zbog ofsajda poništio gol Gnabrija.

52. minut - GOOOOL - Liverpul gazi Ajaks i vodi sa 3:0. Harvi Eliot je ovog puta pronašao put do mreže Remka Pasvera.

50. minut - GOOOOL - Atletiko ponovo poravnava, 2:2. Rodrigo de Pol vraća Jorgandžije u život.

49. minut - GOOOOL - Liverpul ima 2:0. Darvin Nunjez utišava Johan Krof arenu.DUšan Tadić i Ajaks u velikom problemu.

46. minut - Krenula druga poluvremena.

I POLUVREME

Gotova su prva poluvremena širom Evrope.

42. minut - GOOOOL - Liverpul poveo u Amsterdamu. Mohamed Salah je strelac.

31. minut - GOOOOL - Bajern ne staje, vodi sa 2:0. Erik Maksim Šupo Motan pogađa.

29. minut - GOOOOL - Bajer još jednom u prednosti, 2:1. Kalum Hadson-Odoi se upisuje u strelce.

27. minut - GOOOOL - Ajntraht ponovo vodi, 2:1. Kolo Muani postiže gol za Nemce.

22. minut - GOOOOL - Atletiko ekspresno do 1:1. Karasko vraća MAdriđane u život.

22. minut - GOOOOL - Marsej poravnava na 1:1. Genduzi izjednačava u Frankfurtu.

22. minut - GOOOOL - Sporting šokantno vodi sa 1:0. Sjajan gol Totenhemu postigao je bivši fudbaler Totenhema Markus Edvards.

16. minut - GOOOOL - Napoli već ima 2:0. Novi gol Simeonea.

11. minut - GOOOOL - Napoli stiže do 1:0. Simeone je strelac, Rendžers već gubi u Napulju.

10. minut - GOOOOL - Bajern vodi u Barseloni sa 1:0. Sadio Mane pogađa za vođstvo.

9. minut - GOOOOL - Bajer stiže do prednosti od 1:0. Dijabi je šokirao Madrid.

3. minut - GOOOOL - Ajntraht vodi sa 1:0. Japanac Daiki Kamada donosi prednost nemačkom predstavniku u meču protiv Marseja.

1. minut - Krenuli su mečevi širom Evrope.

Uvod

20:10 - Ovo je stanje na tabelama u večerašnjim grupama:

(function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-1462-41897"));