IAKO SRBIJA GUBI, DUŠAN TADIĆ SLAVI! Srpski reprezentativac IZJEDNAČIO REKORD!

21.03.2024

19:19

Veliko dostignuće našeg fudbalera.

Fudbalska reprezentacija Srbije trenutno igra prijateljski meč protiv Rusije u Moskvi, i "orlovi" gube rezultatom 2:0.

Rusija je povela golom Mirančuka iz penala u 22. minutu, a potom i Osipenka postiže drugi gol u 32. minutu.

Dodatni izazov za Srbiju predstavljao je crveni karton za Milana Gajića, zbog čega su "Orlovi" ostali sa igračem manje.

Kapiten fudbalske reprezentacije Srbije, Dušan Tadić, bio je prinuđen da izašao je iz igre na poluveremenu. Ipak, on će biti jedini koji će ovu utakmicu pamtiti po lepom, s obzirom da je odigrao svoj 105. meč za nacionalni tim, čime se izjednačio sa Branislavom Ivanovićem na vrhu večne liste.

Ovaj jubilej predstavlja impresivan uspeh za Tadića, koji će imati priliku da postane apsolutni rekorder za četiri dana, kada Srbija bude igrala protiv Kipra u Larnaki.

Iza njih ostaju Dejan Stanković sa 103 i Savo Milošević sa 102 odigrane utakmice za reprezentaciju.

Fudbalska reprezentacija Srbije će imati priliku da se iskupi za loš meč protiv Rusije u narednom duelu koji igra protiv Kipra, a navijači sa nestrpljenjem očekuju da vide da li će Dušan Tadić postati apsolutni rekorder u broju nastupa za nacionalni tim.

Ove utakmice predstavljaju pripremu naših reprezentativaca za Evropsko prvenstvo u Nemačkoj. Srbija se nalazi u grupi sa Danskom, Engleskom i Slovenijom, a pored susreta u Moskvi i Larnaki, naši fudbaleri trebali bi da odigraju još dva pripremna duela, kako je najavljeno iz saveza.