JUVENTUSU DERBI NA SAN SIRU: Rikošet Milanovog đaka obradovao Vlahovića i Kostića!

22.10.2023

23:10

"Stara dama" ponovo jaše...

Fudbaleri Juventusa u derbiju 9. kola Serije A pobedili Milan na "San Siru" 1:0 golom Manuela Lokatelija, bivšeg polaznika fudbalske škole "Milanelo". "Stara dama" je ovim trijumfom došla na dva boda od vodećeg Intera, kojem je istovremeno omogućila da zadrži lidersku poziciju sa bodom više od Milana.

Ključan trenutak u ovom izdanju najvećeg fudbalskog derbija u Italiji dogodio se krajem prvog poluvremena, u 40. minutu, kad je Tijao opravdano dobio crveni karton nakon prekršaja s leđa nad Kinom.

Do tada pasivni Juve, koji je svesno usporavao ritam, krenuo je u totalnu ofanzivu i to im se isplatilo u 63. minutu kada je Lokateli sa skoro 30 metara raspalio po lopti, a ona je na putu ka golu okrznula nesrećnog Radeta Krunića, promenila smer, i završila u mreži.

Bio je i mali okršaj srpskih fudbalera u velikom derbiju. S jedne strane, Kostić je igrao 55. minuta kada ga je zamenio Kambijaso, dok je Vlahović u igru ušao takođe u 55. i našao se u dve dobre šanse. Kod Milana, Luka Jović je zamenio Žirua u 60. minutu.

Ekipa iz Torina prvi put je pobedila Milan u gostima nakon skoro tri godine, dok su domaći u tekućoj sezoni izgubili i drugi veliki derbi, nakon onog s Interom.