SLAĐE NIJE MOGLO! Bivši kapiten Reala AUTOGOLOM doneo POBEDU Barseloni! (VIDEO)

29.09.2023

23:00

Katalonci u 8. kolu La lige savladali Sevilju na Nou Kampu rezultatom 1:0 (0:0).

Strelac jedinog (auto)gola za Barselonu bio je bivši kapiten Real Madrida i doskorašnji defanzivac PSŽ-a Serhio Ramos.

Iskusni defanzivac je u 76. minutu, posle povratne lopte Jamina Lamale nespretno intervenisao, sa željom da otkloni opasnost, šokantno savladao svog golmana Orjana Nojlana, za veliku radost izabranika Ćavija Ernandeza

Prethodno je Feran Tores poslao dijagonalu u šesnaesterac Sevilje, sasvim malo je loptu zakačio Lamala, a potom nespretni Ramos izrastao u tragičara meča. Bio je ovo 48 put da Ramos igra protiv Barselone i ukupno 23. poraz (svega 15 pobeda).

Tokom cele utakmice Katalonci su bili dominantniji, stvorili veći broj prilika, ali do odmora nisu uspeli da zatresu mrežu rivala.

U nastavku susreta su još više pojačali inicijativu, koja im se isplatila na 14 minuta pre kraja utakmice.

Ćavijev tim je posle osam odigranih mečeva na prvom mestu s 20 bodova, jednim više od najprijatnijeg iznenađenja La lige, ekipe Granade, treći je omraženi Real Madrid s 18 poena.

Sevilja je ostala na 12. poziciji i ima samo sedam bodova, dve pobede i remi, uz čak četiri poraza.