DRAMA U ROTERDAMU: Hrvati se posle produžetaka plasirali u finale Lige nacija (VIDEO)

14.06.2023

23:24

"Vatreni" će se za pehar boriti sa Španijom ili Italijom.

Andrej Kramarić slavi gol protiv Holandije

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale Lige nacija, pošto je posle produžetaka srušila Holandiju.

"Vatreni" su nakon dodatnih pola sata igre slavili sa 4:2, a posle regularnog dela igre bilo je 2:2.

Holanđani tako nisu iskoristili prednost domaćeg terena, pošto im je pripala čast da organizuju završni turnir Lige nacija.

Prvi gol u Roterdamu pao je u 34. minutu, kada je Donjel Malen zatresao mrežu Dominika Livakovića.

Rezultat je u 55. minutu sa bele tačke poravnao Andrej Kramarić, a Mario Pašalić je u 73. doneo "vatrenima" preokret.

Međutim, delirijum na tribinama De Kajpa nastao je u šestom minutu sudijske nadoknade, kada je rezervista Noa Lang izborio produžetke.

Ipak, u dodatnih pola sata se tresla samo mreža domaće selekcije. Prvo je Bruno Petković u 98. minutu opet doveo Hrvate u vođstvo, a Luka Modrić je u 116. iz penala postavio konačan rezultat.

Hrvatska će na istom mestu u nedelju igrati finalni meč, a rival će joj biti Španija ili Italija.

Podsetimo, ovo je završnica trećeg izdanja Lige nacija, a u prva dva su pehar osvajali Portugal i Francuska.