NOVI ŠAMAR ZA BARSU! Pčelice opet IZUJEDALE Katalonce, ali je Stole KAPITULIRAO! (VIDEO)

27.04.2023

00:12

Fudbaleri Rajo Valjekana pobedili su lidera na tabeli Barselonu sa 2:1 (1:0), u 31. kolu španske Primere.

Stole Dimitrievski i Robert Levandovski

"Pčelice" su ponovo bile kobne za vodeći tim španskog šampionata, koji je ovog puta uspeo da savlada golmana Raja Stoleta Dimitrievskog, ali ne i da izbegne novi poraz u predgrađu Madrida.

Pobedu domaćinu doneli su prezimenjaci Garsije, Alvaro je bio precizan u 19. minutu, a Fran Garsija početkom drugog poluvremena, pošto je u 53. minutu zatresao mrežu Ter ŠTegena.

Čast Barselone spasio je Robert Levandovski pogotkom u 83. minutu. Bio je to njegov 18. gol ove sezone, po čemu se učvrstio na čelu liste strelaca Primere, dok je iza njega ostao napadač Reala Karim Benzema sa 14 "hitaca".

Dimitrievski i Levandovski u duelu

Imao je poljski reprezentativac priliku i da u prvom delu izjednači rezultat, ali je njegov gol u 42. minutu poništen posle ofsajda na dodavanje Pedrija, koji je poslao loptu kroz sredinu odbrane tima iz Valjekasa. Usledio je poziv iz VAR sobe, sudija Hesus Hil Manzano je dobio sugestiju da se golgeter Katalonaca nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

Ovo je "pčelicama" bila 11. pobeda u prvenstvu i sa 43 boda zauzimaju deveto mesto na tabeli.

Barselona uprkos porazu grabi ka šampionskoj tituli, jer ima 76 bodova, čak 11 više od drugoplasiranog Real Madrida.

U sledećem kolu, Rajo Valjekano ide na noge poslednjeplasiranom Elčeu, dok će na Nou Kampu gostovati Betis.

La liga – 31. kolo: Kadiz - Osasuna 0:1 (0:0), Đirona - Real Madrid 4:2 (2:1), Betis - Sosijedad 0:0, Atletiko Madrid - Majorka 3:1 (1:1), Hetafe - Almerija 1:2 (0:1), Selta - Elče 1:0 (0:0), Rajo Valjekano - Barselona 2:1 (1:0)

Četvrtak: Valensija - Valjadiolid (19.30), Viljareal - Espanjol (19.30), Atletik Bilbao - Sevilja (22.00).