LUDNICA U PREMIJER LIGI: Čudesan preokret Totenhema i BLAMAŽA Čelsija!

29.10.2022

16:15

Sjajno popdne u Premijer ligi.

Grejem Poter je nedavno napustio klupu Brajtona i preuzeo Čelsi, a sada je doživeo pravi debakl od svog bivšeg kluba.

Brajton je na Ameksu slavio sa ubedljivih 4:1, a to je bila i ujedno prva pobeda Robert De Zerbija na klupi Galebova.

Pravi blickrig domaćina u prvom poluvremenu. Već u 5. minutu Leandro Trosar je pogodio za 1:0. U 14. minutu je već bilo 2:0, pošto je Ruben Loftus-Čik postigao autogol.

Pred kraj prvog poluvremena i Trevor Čaloba postiže autogol i Brajton stiže do 3:0.

Kai Hverc je smanjio na 3:1 početkom drugog dela igre, ali to je bilo sve od gostiju iz Londona.

Konačnih 4:1 postavio je Paskal Gros u nadoknadi vremena.

Za razliku od Čelsija, Totenhem je uspeo da slavi na teškom gostovanju i to posle neverovatnog preokreta.

Sparsi su savladali Bornmut na Vitalitiju sa 3:2, iako su gubili 2:0.

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu, imao je nekoliko šansi, a onda je zasluženo stigao do vođstva. Kifer Mur je sjajno završio izuzetnu akciju Trešnjica i savladao Ljorisa.

Do kraja poluvremena promena nije bilo, a u nastavku samo pet minuta posle početka drugog dela igre Kifer Mur je nadskočio Emersona i pogodio za 2:0.

Činilo se da će domaćin stići do velike pobede, ali je Antonio Konte napravio nekoliko izmena i Totenhem je zaigrao dosta bolje.

Rajan Sesenjon je u 57. minutu posle fantastičnog dodavanja Pjera Emila Hojbjerga smanjio na 2:1. Gosti iz Severnog Londona su nastavili da napadaju, dok se Bornmut opredelio za totalnu ofanzivu.

To ih je na kraju koštalo svega. Ivan Perišić je perfektno izveo korner, a Ben Dejvis se našao na pravom mestu i izjednačio na 2:2 u 73. minutu.

Totenhem je hteo tri boda i to je i dobio. Ovog puta korner je izveo Hjon Min Son, a Rodrigo Bentankur je iz drugog pokušaja savladao Marka Traversa i doneo pobedu Pevcima.

U ostalim mečevima Njukasl je deklasirao Aston Vilu sa 4:0, Kristal Palas je bio bolji od Sautemptona sa 1:0, dok je nerešeno bilo u Londonu gde su Brentford i Vulverhempton odigrali 1:1.