U SRBIJU PONOVO STIŽE TOPLOTNI TALAS! Temperatura će ići iznad 40 stepeni, a pljuskovi s grmljavinom pogodiće ove delove zemlje

Republika.rs

Autor:

Vesti

12.07.2025

18:58

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

U Beogradu će maksimalna temperatura biti 33 stepena.

U SRBIJU PONOVO STIŽE TOPLOTNI TALAS! Temperatura će ići iznad 40 stepeni, a pljuskovi s grmljavinom pogodiće ove delove zemlje

Foto: ST/Tamara Pavišić, Tanjug/RADE PRELIĆ/STRAHINJA AĆIMOVIĆ

vreme

U nedelju, 13. jula, vraćaju se vrućine. Vreme će biti sunčano a posle podne i uveče se očekuje umereno naoblačenje. Kako se najavljuje, maksimalna temperatura će biti od 31 do 35 stepeni. 

U Beogradu će maksimalna temperatura biti 33 stepena. U ponedeljak se očekuje još toplije vreme. U pojedinim delovima Srbije će temperatura ići i iznad 35 stepena. U utorak će biti koji stepen niža temperatura, ali će ići iznad 30 stepeni. 

Foto: F.S./ATAImages

Vrućina

Od srede do petka očekuje se sparno, ponegde sa lokalnim pljuskovima i grmljavinom. Maksimalna temperatura će biti oko 30 stepeni. Sledeći vikend u Srbiju donosi toplotni talas koji će trajati od 19. jula do 25. jula. 

Maksimalne temperature će biti do 40 stepeni, a od 22. do 24. jula u nekim delovima Srbije će biti iznad 40 stepeni. I noći će, kako se najavljuje, biti tropske. 

Podsetimo, Auto-moto savez Srbije (AMSS) apeluje na sve vozače da tokom letnjih meseci redovno proveravaju pritisak u gumama, jer visoke temperature značajno utiču na njihove performanse, kao i na ukupnu bezbednost u saobraćaju.

AMSS upozorava da nepravilno napumpane gume mogu dovesti do povećane potrošnje goriva, lošijeg kočenja i smanjene stabilnosti vozila, a temperatura ima presudnu ulogu u tome.

Leti pritisak raste, a i rizik sa njim

Tokom letnjih meseci, visoke spoljne temperature i zagrejan asfalt dovode do povećanja pritiska u gumama tokom vožnje, navode iz AMSS.

- Prevelik pritisak smanjuje kontakt s podlogom i produžava zaustavni put - naglašavaju, piše Blic.

Zimi gume deluju "ispumpano"

Suprotno tome, tokom zimskih meseci hladnoća snižava pritisak u pneumaticima, pa gume često deluju kao da su ispumpane, iako nisu probušene. Niži pritisak povećava otpor kotrljanja, što utiče na potrošnju goriva i ubrzava habanje guma.

- Proveravajte pritisak češće! - apeluju iz AMSS.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

BONUS VIDEO

Komentari (0)

Loading