NOVAK RAZBUCAO AMERA: Đoković je u finalu US Opena!

23:56

Nole će se po deseti put boriti za trofej u Njujorku.

Novak Đoković

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u finale US Opena!

Nole je u polufinalu pobedio domaćeg igrača Bena Šeltona, rezultatom 3:0 (6:3, 6:2, 7:6).

Meč na "Artur Eš" stadionu trajao je dva sata i 40 minuta.

Đoković je od početka demonstrirao veliku razliku u kvalitetu, sve do finiša trećeg seta kada je Amerikanac od 4:2 došao do 5:4 i potom set lopte.

Ipak, Đoković je spasio set loptu, zatim napravio novi brejk, ali potom na svoj servis propustio meč loptu, pa se otišlo u taj-brejk, gde je po ko zna koji put pokazao mentalnu snagu.

Đoković će se u borbi za trofej sastati sa boljim iz drugog polufinala, u kom će rekete ukrstiti Karlos Alkaraz i Danil Medvedev.

Ben Šelton - Novak Đoković
3:6, 2:6, 6:7

Tok meča

Treći set

6:7 - Novak Đoković je u finalu US Opena! Nole je u taj-brejku slavio sa 7:4.

6:6 - Ribrejk! Neverovatno šta se dešava u Njujorku. Šelton koristi treću brejk loptu i odvodi set u taj-brejk.

5:6 - Brejk! Bravo, Nole! Đoković u narednom gemu servira za pobedu.

5:5 - Izvuče se Nole! Imao je u ovom gemu Šelton set loptu, ali ju je Đoković spasao, a potom je i poravnao rezultat u trećem setu.

5:4 - Šelton je u seriji od tri osvojena gema zaredom.

4:4 - Brejk! Prvi put na današnjem meču Đoković gubi servis.

3:4 - Uzeo je Nole dva poena na servis Bena, ali to je bilo sve.

2:4 - Rutinski servis gem za Novaka.

2:3 - Šteta! Vodio je Šelton 40:15, kada je usledila serija Đokovića od tri vezana poena. Međutim, srpski as nije iskoristio brejk priliku, a u nastavku je gem pripao Amerikancu.

1:3 - Bio je ovo težak gem, koji je pripao Noletu posle đusa.

1:2 - Pomera se Amerikanac sa nule u trećem setu.

0:2 - Potvrda brejka. Đoković nezadrživo juri ka pobedi.

0:1 - Odmah brejk! Nole na najbolji mogući način otvara treći set.

Drugi set

2:6 - Novak osvaja i drugi set!

2:5 - Novi brejk! Đoković opet oduzima servis Šeltonu.

2:4 - Potvrđuje brejk Nole i nastavlja da grabi ka osvajanju drugog seta.

2:3 - Brejk! Uzima Đoković gem na servis svog protivnika.

2:2 - Zanimljiv gem na Novakov servis pripao je srpskom asu.

2:1 - Amerikanac sa nulom osvaja servis gem.

1:1 - Novak sa jednim izgubljenim poenom uzima svoj prvi servis gem u drugom setu.

1:0 - Imao je Nole brejk loptu u ovom gemu, ali je nije iskoristio. U nastavku je Šelton došao do vođstva u drugom setu.

Prvi set

3:6 - Novak Đoković osvaja uvodni set!

3:5 - Šteta! Imao je Nole 0:40, ali je Šelton spasao sve tri set lopte. Đoković je potom propustio još jednu set loptu, a na kraju je Amerikanac uspeo da osvoji ovaj gem.

2:5 - Novak opet bez izgubljenog poena uzima servis gem. Sada je u seriji od čak 15 osvojenih poena zaredom na svoj servis.

2:4 - Brejk! Đoković oduzima servis Šeltonu.

2:3 - Još jednom Nole uzima gem sa nulom.

2:2 - Šelton osvaja servis gem, ali je Đoković osvojio dva poena ovog puta.

1:2 - Sada bez izgubljenog poena gem osvaja Đoković.

1:1 - Kakvi servisi Šeltona! Uzeo je servis gem sa nulom.

0:1 - Nimalo naivan prvi gem na meču. Vodio je Amerikanac 15:30, ali je onda Nole uzeo tri vezana poena.