03:43

Igra mačke i miša u duelu Srbina i Hrvata.

Novak Đoković

Najbolji teniser svih vremena Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US Opena.

On je u osmini finala rutinski pobedio Bornu Goja iz Hrvatske, rezultatom 3:0 (6:2, 7:5, 6:4).

Meč na stadionu "Artur Eš" trajao je dva sata i 25 minuta.

Nole je fenomenalno ušao u meč i nijednog trenutka u prvom setu nije bilo dileme kome će on pripasti. Srbin je odmah napravio brejk, potom je do još jednog stigao u petom gemu, posle čega nije bilo povratka za Hrvata.

Gojo je odlično započeo drugi set, pošto je uzeo gem na svoj servis, a odmah potom i brejk. Međutim, momentalno je usledio ribrejk i rivali su bili u egalu sve do završnice, kada je Đoković još jednom uzeo servis protivniku, u 11. gemu, da bi zatim u 12. i okončao set.

Na kraju, treći set je rešio samo jedan brejk, koji je srpski as napravio u sedmom gemu.

Novak će u četvrtfinalu ukrstiti rekete sa Tejlorom Fricom, koji je pobedio Dominika Strikera.

Borna Gojo - Novak Đoković
2:6, 5:7, 4:6

Tok meča

Treći set

4:6 - Novak Đoković je u četvrtfinalu!

4:5 - Produžio je Gojo ovaj meč, ali Đoković već u narednom gemu servira za trijumf.

3:5 - Potvrđuje brejk Novak i dolazi na gem od četvrtfinala.

3:4 - Brejk! Srbin oduzima servis Hrvatu, i to bez izgubljenog poena.

3:3 - Bio je to još jedan gem na servis Đokovića u kome mu Gojo nije zapretio.

3:2 - Imao je Novak 15:30, ali je onda Borna uzeo tri poena zaredom.

2:2 - Đoković je ponovo prepustio jedan poen Hrvatu na svoj servis.

2:1 - Činilo se da će ovo biti još jedan rutinski servis gem za hrvatskog igrača, koji je vodio 40:0. Ipak, od tog trenutka je Nole osvojio četiri vezana poena i došao je do brejk lopte, koju zatim nije iskoristio. U nastavku gema je Gojo uspeo da "preživi" i da ponovo povede.

1:1 - Novak je prepustio samo jedan poen protivniku u svom prvom servis gemu u trećem setu.

1:0 - Gojo osvaja gem sa nulom na početku trećeg seta.

Drugi set

5:7 - Srpski as osvaja i drugi set i sada je samo na korak od pobede.

5:6 - Brejk! Novak uzima gem na servis protivnika i u narednom će servirati za vođstvo od 2:0 u setovima.

5:5 - Ostaje Nole u setu, pošto je sa dva izgubljena poena osvojio gem.

5:4 - Još jedan rutinski servis gem za hrvatskog tenisera. Đoković će u narednom gemu servirati za ostanak u setu.

4:4 - Nije Novak uspeo da nastavi seriju gemova sa nulom, ali je protivniku prepustio samo jedan poen.

4:3 - Sada sa nulom gem uzima i Gojo.

3:3 - Novi gem sa nulom za Noleta.

3:2 - Gojo prekida Đokovićevu mini-seriju.

2:2 - Novak bez izgubljenog poena osvaja servis gem i poravnava rezultat u drugom setu.

2:1 - Ribrejk! Ovaj gem su obeležile Bornine duple greške. Hrvat ih je napravio čak pet...

2:0 - Brejk! Šokirao je Hrvat sada Đokovića! Nole je u celom prvom setu izgubio samo dva poena na svoj servis, a u prvom servis gemu u drugom setu duplo više.

1:0 - Po prvi put na današnjem meču Hrvat ima prednost.

Prvi set

2:6 - Novak Đoković osvaja prvi set!

2:5 - Izvukao se Gojo. Vodio je Đoković 0:30, ali je Hrvat dobrom igrom u nastavku gema uspeo da produži set.

1:5 - Novak još jednim sigurnim servis gemom dolazi na korak od osvajanja uvodnog seta.

1:4 - Novi brejk! Koristi Đoković drugu brejk loptu i nastavlja da grabi ka osvajanju prvog seta.

1:3 - Još jedan gem sa nulom na svoj servis uzima Đoković.

1:2 - Šteta! Imao je Nole i u ovom gemu brejk loptu, ali je nije iskoristio. Posle toga je Gojo došao do prvog gema u meču.

0:2 - Potvrđuje Novak brejk, servis gemom u kom rivalu nije prepustio niti jedan poen.

0:1 - Brejk! Đoković na najbolji mogući način započinje ovaj duel. Imao je Nole 15:40, ali te dve brejk lopte nije iskoristio, kao ni treću, do koje je došao posle đusa. Međutim, ubrzo je usledila i četvrta brejk lopta, koju je Srbin materijalizovao.

Meč je počeo! U prvom gemu servira Borna Gojo.

01.12 - Meč bi trebalo uskoro da počne, a prvi na servisu biće Hrvat.

01.09 - Na teren je prvo izašao Borna, a odmah za njim i Novak.

01.00 - Pošto Đokovića i Goja još nema na "Artur Ešu", jasno je da meč neće početi u predviđeno vreme, ali se očekuje da kašnjenje neće biti veće od 15-ak minuta.

00.45 - Đoković i Gojo u svlačionicama privode zagrevanje kraju.

00.35 - Bližimo se početku večernjeg programa u Njujorku, a samim tim i startu meča između Srbina i Hrvata.

00.15 - Dobro došli na Republikin lajv blog meča Borna Gojo - Novak Đoković.