BRAVO, LASLO! Đere u POLUFINALU Stokholma!

21.10.2023

07:33

Srpski teniser potvrdio fenomenalnu formu.

Laslo Đere plasirao se u polufinale ATP turnira u Stokholmu, pošto je savladao Čeha Tomasa Mahača 5:7, 7:6 (7:5), 6:4.

Rival Đereu u borbi za finale biće iskusni Francuz Gael Monfis, koji je savladao Adrijana Manarina 7:5, 7:6 (7:3).

U drugom polufinalu sastaće se Miomir Kecmanović i Rus Pavel Kotov.

Potoji realna mogućnost da gledamo srpsko finale i borbu za titulu.

Laslo i Miša igraju odličan tenis ove nedelje, a i jedan i drugi su zaslužili da se nađu u borbi za trofej.

Dobra forma naših tenisera može da raduje selektora Dejvis kup reprezentacije Viktora Troickog, pred borbe na finalnom turniru u Malagi u novembru.

Srbija će biti u punom sastavu sa Novakom Đokovićem, a cilj je da se ponovo osvoji "salatara"

Što se tiče turnira u Stokholmu, igra se za nagradni fond od 673.630 evra, a pobedniku će pored čeka na 102.640 evra pripasti i 250 ATP poena.