CICIPAS SA IVICE PONORA DO DRUGOG KOLA: Grk jedva prošao - odlične vesti za Novaka!

28.05.2023

17:10

Nekadašnji finalista je teškom mukom izvojevao drugo kolo.

Stefanos Cicipas

Grčki teniser Stefanos Cicipas je obezbedio plasman u drugo kolo Rolan Garosa, pošto je sa 3:1 (7:5, 6:3, 4:6, 7:6 (7)) savladao Čeha Jiržija Veselog.

U prvom setu, Veseli je imao 3:1 i 5:3, ali je Cicipas vezao četiri gema i došao do 7:5.

U drugom mu je bio dovoljan brejk u šestom gemu da dođe do 4:2, a potom uskoro i do 6:3 i 2-0 u setovima.

Ipak, meč je bio daleko od gotovog. Veseli je u desetom gemu trećeg seta napravio brejk, čime je smanjio rezultat u setovima, a zatim smo videli veliku borbu u četvrtom setu.

Ušlo se u taj-brejk, u kom je Čeh bio konstatno u prednosti, a pri rezultatu 7:6 je imao i set loptu da meč uvede u odlučujući peti set. Ipak, Cicipas je vezao tri poena i na kraju stigao do plasmana u drugo kolo.

Jasno je da je Grk i dalje daleko od neke sjajne forme, što svakako može da raduje Novaka Đokovića pred nastavak turnira. Stefanos mu je potencijalni rival u polufinalu.

Protivnik Cicipasa u drugom kolu biće bolji iz okršaja Roberta Karbaljesa Baenje i Emilija Nave.