TRILER U BOGOTI: Srpska teniserka doživela BOLAN PORAZ!

06.04.2023

09:27

Nije uspela da obezbedi plasman među osam najboljih.

Srpska teniserka Natalija Stevanović nije uspela da se plasira u četvrtfinale WTA turnira u Bogoti, pošto je noćas u osmini finala poražena od Brazilke Laure Pigosi 7:5, 5:7, 6:4, nakon tri sata i 16 minuta igre.

Srpska teniserka, trenutno 224. na WTA listi, je u prvom setu povela 3:1, ali je Brazilka napravila preokret i stigla do 4:3. Igralo se potom gem za gem, a Pigosi je napravila brejk u 12. gemu i prvi set je dobila rezultatom 7:5.

Stevanovićeva je loše ušla u drugi set, pošto je dozvolila protivnici da povede 3:1. Međutim, srpska teniserka je izjednačila na 3:3, a onda se igralo gem za gem do rezultata 5:5.

Srpska teniserka Natalija Stevanović

Stevanovićeva je u 11. gemu napravila brejk, a onda je na svoj servis stigla do 7:5 i 1:1 u setovima.

U trećem setu viđena je velika borba. Brazilka, 101. igračica sveta, je prva stigla do brejka u drugom gemu, ali je Stevanovićeva uzvratila ribrejkom. Obe teniserke su potom bile sigurne na svoje servise, ali je Pigosi u 10. gemu napravila novi brejk, koji joj je doneo konačnu pobedu.

Stevanovićeva je do glavnog žreba turnira u Bogoti stigla posle kvalifikacija.

Pigosi će u četvrtfinalu igrati sa Britankom Frančeskom Džons.