LOŠE VESTI IZ DUBAIJA: Srbin IZBAČEN sa turnira!

27.02.2023

17:55

Ekspresno pakuje kofere.

Đoković i Lajović

Srpski teniser Filip Krajinović eliminisan je od Andreja Rubljova u prvom kolu turnira u Dubaiju rezultatom 5:7, 2:6. Meč je trajao 88 minuta.

Servirao je Srbin na 5:3 za prvi set. Dozvolio je prve brejk lopte protivniku i već je prvu Rubljov iskoristio. Posle toga usledila su još tri gema u kojima Filip nije ni postojao, a šesti teniser sveta osvojio je set 7:5. U drugom setu Krajinović nije uspeo da se oporavi od tako propuštene prilike, a Rubljov ima kvalitet i iskustvo i rutinski je dobio set za malo više od pola sata – 6:2.

Velika šteta, jer je Krajinović dobijao ranije Rubljova. Dobio ga je u prethodnom duelu na mastersu u Rimu. I ukupan rezultat je 3:3, a laklo je moglo biti 4:2 za Filipa. Naredni rival Rubljovu biće Alehandro Davidovič-Fokina, koji je u dva seta pobedio Đazirija 6:2, 6:0.