LAJOVIĆ ODMAH ISPAO SA AUSTRALIJAN OPENA: Duci imao prednost, ali je onda usledio ogroman pad

Kanađanin je bio bolji u Melburnu.

Dušan Lajović i Denis Šapovalov

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je već na startu Australijen opena.

Bolji od njega u prvom kolu bio je 20. nosilac Denis Šapovalov.

Kanađanin je slavio rezultatom 3:1 (6:4, 4:6, 6:4, 6:1), posle dva sata i 26 minuta igre.

Šapovalov je prvi set osvojio tako što je jedini brejk u tom delu igre napravio u poslednjem gemu, pri vođstvu od 5:4.

Srbin je osvajanjem drugog seta uspeo da poravna rezultat, a to mu je pošlo za rukom tako što je oduzeo servir protivniku u petom gemu.

Lajović je potom bolje ušao i u treći set, jer je prvi došao do brejka, koji je potom potvrdio i poveo je sa 3:1. Međutim, od tog trenutka, pa do kraja meča, Šapovalov je osvojio 11 od preostalih 13 gemova, pa je zasluženo slavio.

Kanadski teniser će u drugom kolu ukrstiti rekete sa boljim iz meča u kom se sastaju Taro Danijel i Ernesto Eskobedo.