NOVAK POLAKO OTVARA ŠAMPANJAC: Sjajna stvar za Đokovića u Australiji

03.01.2023

11:33

Noletu se otvara put do titule.

Novak Đoković

Sjajna vest sa ATP turnira u Adelejdu stigla je za Novaka Đokovića, pošto mu se još malo otvorio put ka tituli.

Naime, četvrti nosilac Andrej Rubljov završio je takmičenje već na startu turnira.

Bolji od njega posle preokreta bio je Roberto Bautista-Agut.

Španski teniser je slavio rezultatom 2:1 (4:6, 6:3, 6:4), posle jednog sata i 52 minuta igre.

U prvoj polovini meča se nije moglo naslutiti da će osmi reket sveta završiti učešće na samom startu turnira, pošto je posle osvojenog prvog seta u drugom odmah napravio brejk i poveo sa 2:0.

Ipak, od narednih sedam gemova je Rus izgubio čak šest, čime je njegov protivnik uveo meč u treći set. U odlučujućem setu je viđen samo jedan brejk, a napravio ga je Španac pri rezultatu 3:3.

Bautista-Agut će se u osmini finala sastati sa boljim iz meča Endi Marej - Sebastijan Korda.