TRIJUMF ĐOKOVIĆA NA STARTU ZAVRŠNOG TURNIRA: Novak nastavio da teroriše Cicipasa gde god ga vidi

14.11.2022

22:50

Nole srušio Grka deveti put zaredom.

Novak Đoković

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedom je započeo Završni Masters u Torinu, pošto je u prvom kolu "Crvene" grupe savladao Stefanosa Cicipasa.

Nole je protiv grčkog asa trijumfovao rezultatom 2:0 (6:4, 7:6), posle jednog sata i 37 minuta igre.

Đoković je na taj način došao do devetog uzastopnog trijumfa protiv Cicipasa, pa sada u međusobnom skoru vodi 10:2.

Prethodno je u istoj grupi Andrej Rubljov posle drame pobedio Danila Medvedeva.

Novak Đoković - Stefanos Cicipas

6:4, 7:6

Tok meča

Drugi set

7:6 - Novak Đoković je pobedio Stefanosa Cicipasa! Nole je u taj-brejku slavio rezultatom 7:4.

6:6 - Igraće se taj-brejk, pošto je Đoković prepustio samo jedan poen rivalu na svoj servis.

5:6 - Stefanos Cicipas osvaja gem sa jednim izgubljenim poenom.

5:5 - Nole još jednom rutinski uzima gem.

4:5 - Grčki as osvaja gem na identičan način kao što je prethodni pripao Novaku.

4:4 - Mučio se Novak na početku gema, gubio je 15:30, ali je onda sa tri vezana poena poravnao rezultat u drugom setu.

3:4 - Cicipas opet osvaja lagan servis gem, sa samo jednim izgubljenim poenom.

3:3 - Srpski as je dopustio protivniku da osvoji samo prvi poen u gemu, a posle je sa četiri vezana poravnao rezultat u drugom setu.

2:3 - Cicipas je opet prepustio Đokoviću jedan poen na svoj servis.

2:2 - Spasao je Nole brejk loptu i u nastavku je osvojio servis gem.

1:2 - Još jednom Grk osvaja servis gem sa jednim izgubljenim poenom.

1:1 - Đoković sa nulom uzima gem.

0:1 - Novak je osvojio prvi poen u setu, ali je onda Cicipas vezao četiri na svoj servis.

Prvi set

6:4 - Novak Đoković osvaja prvi set!

5:4 - Grk je produžio prvi set, ali će u narednom gemu Nole na svoj servis imati priliku da ga okonča.

5:3 - Sada Novak uzvraća istom merom i osvaja gem sa nulom.

4:3 - Cicipas još jednom uzima gem bez izgubljenog poena.

4:2 - Đoković čuva brejk prednosti koji je stekao na samom početku meča.

3:2 - Sa nulom gem osvaja Cicipas.

3:1 - Još jedan rutinski gem za Noleta. Srbin je ovog puta samo jedan poen prepustio protivniku.

2:1 - Prvi gem za Cicipasa na meču. Novak je i u ovom servis gemu Grka bio konkurentan, pošto je uzeo dva poena.

2:0 - Novak sa nulom osvaja prvi servis gem na meču i na taj način potvrđuje brejk.

1:0 - Brejk! Fantastičan početak meča za Noleta, koji je odmah oduzeo servis Cicipasu.

Meč je počeo! Prvi na servisu je Cicipas.

20.50 - Bliži se početak meča.

20.30 - Duel Srbina i Grka trebalo bi da počne za pola sata.

Uvod

Meč u Torinu biće 12. međusobni za Đokovića i Cicipasa, a Nole trenutno vodi 9:2 u međusobnom skoru. Pritom, grčki teniser je slavio u prvom i trećem okršaju protiv Novaka, pa je sada srpski as u seriji od osam uzastopnih pobeda.

Podsetimo, Novak je u sjajnoj formi, pošto je u poslednja dva meseca igrao na tri turnira, od kojih je dva osvojio, a na jednom je poražen tek u finalu.

Sa druge strane, Cicipas je igrao na dva od ta tri turnira i oba puta je gubio od Đokovića - prvo u finalu u Kazahstanu, a zatim u polufinalu Mastersa u Parizu.