NOVAK JE SILA U PARIZU! Đoković UNAKAZIO Slovenca za plasman u osminu finala Rolan Garosa!

27.05.2022

14:32

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Slovenca Alijaža Bedenea rezultatom 3:0.

Novak Đoković tokom meča sa Bedeneom

Đoković se na taj način plasirao u osminu finala Rolan Garosa gde ga čeka Argentinac Dijego Švarcman.

Po setovima je bilo 6:3, 6:3, 6:2, a duel je trajao ukupno jedan čas i 46 minuta igre.

Nole nije imao nikakvih problema protiv 195. igrača sveta, sidgurno je servirao, koristio je svoje šanse na servis rivala, a sve je zaokružio sjajnim izdanjem u poslednjem periodu igre, koji je rešio u svoju korist sa dva napravljena brejka.

Novaka tek sada očekuju pravi izazovi u Bulonjskoj šumi, počevši od argentinskog asa koji je bukvalno deklasirao Bugarina Dimitrova - 3:0!

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Novak Đoković (SRB) - Aljaž Bedene (SLO)

3:0 (6:2, 6:3, 6:3)

- Treći set:

6:2 - Đoković je prelepim "slajs" udarcem izborio dve meč lopte, iskoristio je drugu i stavio tačku na duel 3. kola!

5:2 - Slovenac je "pripretio" stigavši do 30:30, a onda je prvi reket sveta upisao dva "vinera" i sada se nalazi na korak od plasmana dalje.

4:2 - Novak je "povukao ručnu", Bedene je osvojio drugi gem, ali Đoković se pita oko ishoda ovog meča.

4:1 - Nastavio je srpski as da dominira, tokom dva gema nanizao je osam poena, potvrdio je brejk na oduševljenje publike u Parizu!

Novak kao furija

3:1 - Furiozni Nole! Slovenački teniser je dozvolio Srbinu da stekne tri brejk lopte, Đoković je materijalizovao prvu, čime je došao do ključne prednosti i sada se nalazi pred plasmanom u osminu finala Rolan Garosa!

2:1 - Novak je poveo sa 40:0, onda je izgubio jedan poen, ali je bez problema izborio novo vođstvo u trećem setu.

1:1 - Slovenac je poravnao rezultat u drugom setu prepustivši tek jedan poen prvom nosiocu.

1:0 - Bedene je imao brejk priliku, ali je onda Đoković "dodao gas", vezao je tri poena i stigao do prednosti i u trećem periodu igre.

- Drugi set:

6:3 - Novi brejk Novaka Đokovića. Nakon sat i 12 minuta igre, najbolji teniser sveta stiže i do drugog seta u meču.

5:3 - Još jedan rutinski gem. Novak je na korak od osvajanja i drugog seta. Bedene servira za opstanak u drugom setu.

4:3 - Bedene osvaja svoj servis. Prednost se smanjuje.

4:2 - Bez izgubljenog poena Novak Đoković stiže do još jednog gema.

3:2 - Odličan peti gem drugog seta Aljaža Bedena. Osvojio je servis bez izgubljenog poena.

3:1 - Novak je potvrdio osvojeni brejk.

2:1 - Velika borba u trećem gemu drugog seta okončala se pozitivno po našeg tenisera. Đoković stiže do brejka.

1:1 - Novak i tokom prvog, a tako nastavlja i na početku drugog seta, svoje servise osvaja bez većih problema. I ovoga puta bez izgubljenog poena.

0:1 - Uspešno Bedene započinje drugi set.

Aljaž Bedene

- Prvi set:

6:3 - Nakon nešto manje od 40 minuta igre najbolji teniser sveta stiže do prvog seta u duelu sa Aljažom Bedeneom.

5:3 - Ne predaje se Bedene.

5:2 - Rutinski i ponovo bez izgubljenog poena. Bedene servira za opstanak u prvom setu.

4:2 - Prvi brejk na meču u šestom gemu prvog seta. Imao je Slovenac prednost 40:0, ali je usledilo Novakovih pet uzastopnih poena i najbolji teniser sveta ima prednost.

3:2 - Uz samo jedan izgubljeni poen Đoković ponovo bez većih problema osvaja gem na svoj servis.

2:2 - Velika borba u četvrtom gemu prvog seta. Imao je najbolji teniser sveta tri brejk lopte, ali je Bedene uspeo da ih spasi i na kraju poravna rezultat.

2:1 - Bez izgubljenog poena Đoković brani svoj servis.

1:1 - Slovenački teniser ipak uspeva da odbrani svoj servis nakon velike borbe u drugom gemu.

1:0 - Uspešno najbolji teniser sveta započinje ovaj susret i bez većih napora stiže do gema na svoj servis.

Prvi servira Novak Đoković.

- Informacije sa Rolan Garosa:

Meč uskoro počinje.

Nakon mnogo čekanja, Novak Đoković i Aljaž Bedene su izašli na teren i započeli su sa zagrevanjem.

U međuvremenu, Novak Đoković je saznao ime potencijalnog rivala u osmin finala Rolan Garosa. U pitanju je argentinski teniser Dijego Švarcman koji je nakon tri seta savladao Grigora Dimitrova iz Bugarske rezultatom 6:3, 6:1, 6:2.

Duel Benčić-Fernandez ušao je i u treći set, pa samim tim dobili smo novi termin početka duela Đokovića i Bedena. Ovaj meč neće početi pre 14:40 časova.

Novo pomeranje satnice. Meč najboljeg tenisera sveta i Slovenca neće početi pre 14:05 časova.

Novak Đoković i Aljaž Bedene na teren izlaze čim se završi duel ženskog singla između Belinde Benčić i Lejle Fernandez. S obzirom da je na ovom meču trenutno drugi set, ponovo je došlo do pomeranja početka susreta. Kako se saznaje meč neće početi pre 13:55 časova.

U iščekivanju izlaska na teren, najbolji teniser sveta Novak Đoković zagreva se za predstojeći susret protiv slovenačkog tenisera.

Iako je susret između Đokovića i Bedena bio najavljen za 13 časaova, prema poslednjim informacijama, dvojica tenisera se neće pojaviti na terenu stadiona "Filip Šatrije" pre 13:35 časova.

- Uvod:

U dosadašnjem toku ovogodišnjeg Otvorenog prvenstva Francuske, Novak Đoković je u prva dva susreta savladao Japanca Nišioku i Slovaka Molčana, ne prepustivši protivnicima niti jedan set, a u borbi za osminu finala Rolan Garosa sastaće se sa slovenačkim teniserom Aljažom Bedenom koji je u prva dva uvodna meča bio bolji od Australijanca O`Konelija i Kuevasa iz Urugvaja.

Dva tenisera do sada su odigrala tri međusobna susreta i u svima je, očekivano slavio Novak Đoković

Pre šest godina Đoković i Bedene su se već sastali na Rolan Garosu, a najbolji teniser sveta je slavio u tri seta rezultatim 6:2, 6:3, 6:3.

Poslednji put dvojica tenisera su se sastala 2017. godine na Mastersu u Rimu i tada je Đoković slavio bez većih problema 2:0 (7:6, 6:2).

Potpuno je jasno da je Novak Đoković apsolutni favorit u predstojećem dvoboju.