USPEŠAN START: Krajinović savladao Tunižanina, već u narednoj rundi ide na branioca TROFEJA!

21.02.2022

15:52

Srpski teniser uspešno je startovao na ovogodišnjem turniru ATP-a u Dubaiju.

Na startu takmičenja Filip Krajinović je nakon tri odigrana seta bio uspešniji od Tunižanina Maleka Žazirija 2:1 (6:7, 6:2, 6:4)

Punih 138. minuta je bilo potrebno srpskom teniseru da savlada 297. igrača sveta.

U početnom setu, Krajinović je bolje krenuo, prvi je došao do brejka i poveo sa 3:0, ali Džaziri se nije predavao. Osvojio je Tunižanin naredna tri seta.

Imao je Filip 5:4 i set loptu na servis protivnika, ali nije uspeo da je iskoristi.

Džaziri je bio sigurniji u finišu taj-brejka, posle 3:3 dobio je četiri od poslednjih pet poena i tako poveo u meču.

Nije to poremetilo tenisera iz Sombora, koji je opet prvi stigao do brejka, i to u trećem gemu drugog seta.

Na 4:2 uspeo je da načini novi brejk za 5:2 i potom odservira za izjednačenje u setovima.

U setu odluke, bilo je neizvesnije, sve do 4:4 kada je Filip konačno uspeo da slomi otpor Džazirija i dođe do ključnog brejka.

Potom je rutinski odservirao u narednom gemu za pobedu i plasman u drugo kolo.

U drugoj rundi turnira Krajinović će se sastati sa pobednikom meča između branioca trofeja, Rusa Aslana Karačeva i Amerikanca Mekenzija Mekdonalda.