FAVORIT JE OPRAVDAO OČEKIVANJA: Gosti se gostili u Šapcu - bodovi putuju u prestonicu!

28.10.2023

21:57

Zasluženi trijumf.

Vaterpolisti Novog Beograda

Vaterpolisti Novog Beograda zabeležili su i petu uzastopnu pobedu u Superligi Srbije, pošto su na gostovanju pobedili ekipu Šapca 12:10 (4:2, 3:2, 3:2, 3:3).

Ovim trijumfom Novobeograđani su se učvrstili na prvom mestu na tabeli "A grupe".

Aktuelni šampion Srbije bolje je počeo meč i stekao je uvodnu prednost.

Vođstvo izabranika trenera Živka Gocića u trećoj četvrtini iznosilo je četiri gola (9:5), ali se domaći nisu predavli.

Živko Gocić - trener novobeogradskih vaterpolista

Pogotkom Kruga početkom poslednje četvrtine Šabac je uspeo da priđe na samo gol zaostatka, ali su Jakšić i Vučinić zatresli mrežu i sprečili iznenađenje.

Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Alvaro Granados, koji se četiri puta upisao u listu strelaca, dok je najbolji pojedinac u ekipi Šapca bio Korać sa četiri gola.