OD GOTOVOG, UMALO VERESIJA: Zvezda brzo povela, pa strepela - problemi šampiona u defanzivi se nastavljaju! (VIDEO)

28.10.2023

20:29

Trinaesta runda superligaškog karavana donela je prvi prvenstveni duel između IMT-a i Crvene zvezde.

Jpvan Mijatović

Prema očekivanju, Crvena zvezda je ostvarila novu prvenstvenu pobedu, ali se još jednom pokazalo da srpski šampion ima mnogo problema u defanzivnoj liniji.

Crveno-beli su trominutnim blickrigom stigli do dva gola prednosti, a u strelce su se polovinom prvog perioda igre upisali Žan Filip Kraso i Piter Olajinka.

Činilo se da će puleni Baraka Bahara rutinski stići do pobede, ali je domaćin preko Vladimira Radočaja dvadesetak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka stigao do pogotka, što je po ko zna koji put u aktuelnoj sezoni, donelo strepnju kod pristalica kluba sa Marakane.

Ipak, domaćin u samom finišu meča nije uspeo da stigne do senzacionalnog poravanja rezultata i bodovi odlaze put Topčiderskog brda.

Igraće se još tri minuta.

90. min: Zaustavljen je Katai nepropisno na ivici kaznonog prostora. Slobodan udarac je izvela Zvezdina desetka, ali je Vukmirović na mestu.

84. min: Sjajna prilika za Aleksandra Kataija, ali je golman Vukmirović sjajno odbranio udarac fudbalera Crvene zvezde.

74. min: Nova izmena u redovima Crvene zvezde. Umesto Olajinke u igru ulazi Šerif Endiaj.

71. min: GOOOOOL: IMT smanjuje prednost Crvene zvezde. Mrežu Popovića sjajnim lob udarcem zatresao je Vladimir Radočaj - 1:2.

68. min: Dvostruka izmena u domaćem sastavu. Umesto Zueva i Kodžića u igru su ušli Stamenić i Ajdinović.

67. min: Pokušao je i Katai udarcem iskosa sa leve strane, ali nije bio precizan.

65. min: Pokušao je Kanga iz velike udaljenosti, ali lopta odlazi visoko preko gola.

63. min: Treću promenu vrši i Barak Bahar. Umesto Krasoa u igru ulazi Aleksandar Katai.

62. min: Izmena u ekipi IMT-a. U igru ulazi Vladimir Radočaj. Igru je napustio Stefan Golubović.

55. min: Nakon indirektnog udarca velika se gužva stvorila u šesnaestercu IMT-a. Prvo je golman domaćeg sastava zauzstavio udarac Kange. U nastavku akcije Kraso je zatresao mrežu IMT-a, ali je pogodak poništen zbog ofsajda,

49. min: Dva uzastopna kornera imali su domaći fudbaleri, ali ozbiljnije prilike za gol nije bilo.

Drugo poluvreme je počelo.

Zvezda ima veliku podršku na "Krovu"

U ekipi IMT-a ulazi Luka Lunović, a iz igre je izašao Nikola Krstić.

Na početku drugog poluvremena Barak Bahar pravi dvostruku izmenu. Umesto povređenog Glazera u igru ulazi Zoran Popović, dok Lazar Nikolić menja Milana Rodića.

- Prvo poluvreme:

Kraj prvog poluvremena.

Poluvreme na "Krovu"

45+3: Žuti karto je dobio i fudbaler IMT-a, Dimitrios Džinović.

45+2. min: U izglednoj prilici se našao Jovan ijatović, ali je odbrana domaćih fudbalera reagovala u poslednjem trenutku i izbacili su "traktoristi" loptu u korner.

45. min: Velika gužva u šesnaestercu Crvene zvezde. Pokušavali su fudbaleri IMT-a da ugroze Glazera, ali je na kraju lopta u glavu pogodila Đigu koji je pao na travu i sudija Šegrt je istog momenta prekinuo igru.

38. min: Nakon centaršuta Rodića pokušao je Mijatović glavom, ali golman Bojan Vukmirović bez većih napora hvata loptu.

35. min: Prvi žuti karton na utakmici. Zbog oštrog starta u beležnici sudije Šegrta našao se Nikola Krstić.

32. min: Najozbiljnija prilika za IMT. Pokušao je Golubović glavom nakon centaršuta sa pozicije levog krila, ali je lopta otišla pored Glazerovog gola.

26. min: GOOOOOL: Zvezda duplira prednost. Vladimir Lučić je pravovremeno u šesnaestercu uposlio Pitera Olajinku koji rutinski trese mrežu - 0:2

23. min: GOOOOOL: Kontra napad crveno-belih sjajnim udarcem po zemlji završio je Žan Filip Kraso. Zvezda vodi - 0:1.

22. min: Oprobao je i Gelor Kanga udarac sa 18 metara, ali je bio neprecizan.

17, min: Marko Stamenić je oprobao svoj udarac sa dvadesetak metara, ali je lopta uzdrmala okvir gola.

10. min: Opasan napad "traktorista". Kodžić je prošao po levom krilu, uputio je centaršut, ali nikoga nije bilo u šesnaestercu Crvene zvezde ko bi mogao da ugrozi Glazera.

2. min: Na samom početku susreta gosti stvaraju prvu veliku priliku. Pokušao je Jovan Mijatović iz srca šesnaesterca, ali je Ćirković otklonio opasnost perd svojim golom.

Utakmica je počela.

- Sastavi timova:

IMT: Vukmirović, Čirković, Vuković, Delević, Džinović, Golubović, Kodžić, Krstić, M. Luković, Lukić, Zuev. Trener: Nebojša Jandrić

Crvena zvezda: Glazer, Nedeljković, Điga, Dragović, Rodić, Stamenić, Kanga, Kraso, Olajinka, Lučić, Mijatović. Trener: Barak Bahar

- Uoči susreta:

Fudbaleri Crvene zvezde "na noge" IMT-u dolaze nakon teškog susreta Lige šampiona u kojem su na Red Bul Areni poraženi od Lajpciga rezultatom 1:3, ali je opšti utisak da su puleni trenera Baraka Bahara hrabro igrali na tom susretu i da čak i osvajanje boda nije bilo tako daleko.

Istovremeno, aktuelni šampion u ovom momentu ima sedam bodova manje u odnosu na lidera na tabeli, ekipu Partizana, ali klub sa beogradske Marakane ima i meč manje odigran. S obzirom da su u prethodnih deset prvenstvenih mečeva doživeli dva poraza, Crvena zvezda nema pravo na kiks i sve izuzev pobede mogo bi i definitivno ekipu da udalji od borbe za novi šampionski pehar.

Sa druge strane IMT je tokom sezone pružio nekoliko zapaženih partija, među kojima se svakako ističe i nesrećni poraz od Partizana koji je rezultatski deficit od 0:2, pretvorio u trijumf 3:2.

U ovom momentu popularni "traktoristi" sa 11 osvojenih bodova, zauzijau 11. poziciju na tabeli superligaškog karavana, a u prethodna tri susreta su stigli samo do jednog boda (Radnik Suzrdulica 1:1), dok su u duelima protiv novosadske Vojvodine i pančevačkog Železničara pretrpeli poraze rezultatima 1:2, odnosno 1:3.

- Istorijat međusobnih duela:

Dve ekipe su se do sada samo jednom sastajale. Bilo je to u četvrtfinalu nacionalnog kup takmičenja za sezonu 2020/21.

Susret je odigran na stadionu "Rajko Mitić" 30. marta 2021. godine, a crveno-beli su slavili rezuzltatom 3:0.

Golove za pobedu i plasman u polufinale postigli su Dijego Falćineli u 4, Aleksandar Katai u 11. i Filipo Falko u 21. minutu.

Ekipu Crvene zvezde sa klupe je predvodio Dejan Stanković, dok je na klupi IMT-a sedeo Goran Dragoljić.