SUROVA DOMINACIJA: Odbojkašice ODUVALE i Tursku, sledi četvrtfinale!

08.10.2022

17:02

Odbojkašice Srbije zabeležile su i devetu pobedu na Svetskom prvenstvu u odbojci, nakon što su u poslednjem meču F grupe savladale Tursku sa 3:0.

odbojkaška reprezentacija Srbije

Srpkinje su krenule jako od starta, pa su već sredinom prvog seta imale prednost od 15:8. To vođstvo su održavale do kraja seta, a konačan rezultat prvog dela igre je bio 25:20 za našu selekciju.

Sličan scenario smo videli i u drugom setu. Naše devojke su imale 15:7, Turska je uspela da smanji na 21:19, ali je Srbija lagano privela set kraju i osvojila ga sa 25:21.

Najveća borba je viđena u poslednjem delu igre. Turska je rano stigla do 8:4, naše devojke su preokrenule, ali se u finiš seta ušlo sa izjednačenim rezultatom. Igralo se poen za poen, sve do meč lopte za Srbiju, kada Turkinje prave grešku, pa je rezultat trećeg dela igre bio 25:23 za naše devojke.

Sledi četvrtfinale, a ukoliko večeras Poljska savlada Nemačku, u narednom meču ćemo ponovo videti duel Srbije i Turske.