PORAZ PARTIZANA U MONTE KARLU! Crno-beli hrabro parirali, pa PALI U ZAVRŠNICI! Malo jedan PANTER!

Autor: M. M.

31.01.2024

17:27

Utakmica 24. kola Evrolige završena je rezultatom 85:70

Košarkaši Partizana u izrazito važnom meču u trci za plej-of poraženi su na gostovanju Monaku rezultatom 85:70 u okviru 24. kola Evrolige.
Pakleno jaki "kneževi" pokušali su da od starta meča nametnu svoj ritam. Međutim, crno-beli su imali odgovor. Najčešće preko svog kapitena Kevina Pantera. Partizan je ustvari tri četvrtine bio egal sa domaćinom, ali je ostao bez snage u završnici što je tim Saše Obradovića umeo da iskoristi. Kobni su bili uvodni minuti odlučujuće, četvrte deonice kada gosti iz Beograda dugo nisu uspeli da upišu poene.
Najefikasniji akter meča bio je kapiten Partizana Panter sa 28 poena, a odličan je bio i Frenk Kaminski sa 17. Ipak, malo za favorizovanog domaćina kojeg je predvodio Majk Džejms sa 19 poena. Američki plejmejker na meču s Partizanom postao je drugi najbolji poenter u istoriji Evrolige iza Vasilisa Spanulisa. Ispomoć je Džejms imao u Žaiteu koji je postigao 14.
Crno-beli već u petak gostuju Virtusu u Bolonji.

Na našem portalu mogli se da ispratite tekstualni prednos meča u kneževini, evo kako je to izgledalo:

Monako - Partizan 85:70

10. minut: Kraj! Partizan je doživeo 12. poraz ove sezone, dok je Monako stigao do 14. trijumfa.

9. minut: Ništa u ovim trenutcima ništa ne ide od ruke gostima. Osim kada je Panter na liniji slobodnih bacanja. Monako ima ubedljivu prednost od plus 13.

7. minut: Vezuje domaćin pet poena i na pragu je pobede.

6. minut: Panter nepogrešiv s penala.  Ponovo kapiten čuva priključak pred odlučujućih četiri minuta.

5. minut: Kaminski! Konačno "valjak" postiže poene. Sjajni centar pogodio je dva plus jedan.

4. minut: Majk Džejms pogađa brutalnu trojku. Crno-beli posustaju. Džejms je tim koševima postao drugi najefikasniji igrač u istoriji Evrolige.

3. minut: Pomračenje Partizana. Ni posle tri minuta igre u presudnoj deonici nisu uspeli da se upišu u strelce. Na drugoj strani Monako je u seriji.

1. minut: Velika šteta! Partizan je nanizao tri izgubljene lopte, dvaput je to kazio Lojd.

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

10. minut: Kraj trećeg kvartala. Partizan je i te kako u igri uoči poslednjih deset minuta.

8. minut: Pogodili su Panter i Kaboklo za četiri vezana poena. A zatim i kapiten još jednom u svom stilu. Na drugoj strani Braun pravi probleme Partizanu.

7. minut: Eli Okobo lagano polaže i uvećava prednost svog tima. Željko Obradović je nezadovoljan i zove tajm-aut. Kaminski je potom pogodio za tri, a Montijunas odgovorio sa dva plus jedan.

6. minut: Loše vesti za crno-bele. Kaminski je zaradio treći faul. Prethodno, Aleksa Avramović je pogodio šut van linije 6,75 metara.

5. minut: Tvrdo se igra u ovim trenucima. Nižu se greške na obe strane.

3. minut: Kaminski je sa penala spustio na samo minus tri, ali domaći imaju adekvatan odgovor.

2. minut: Nisu uspeli crno-beli da postignu poene, dok to nije uradio Kaminski. I to za tri. Prehodno su Džons i Džejms pogodili za domaće.

1. minut: Počela je treća deonica. Panter je poenterski lider sa 16 poena.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

10. minut: Kraj prvog poluvremena. Šteta za Partizan jer je posustao u završnici drugog dela igre, što su Džejms i društvo iskoristili. Zahvaljujući sjajnoj trojki Pantera, crno-beli su sačuvali priključak i zaostaju samo šest koševa.

9. minut: Tri poena iz jednog napada za Monako. A potom i magija Majka Džejmsa. Brzih šest poena domaćih.

8. minut: Kaboklo! Nova trojka za Partizan. Egal je u Monte Karlu. Ali ne zadugo, pošto je Džejms vratio svom timu vođstvo.

7. minut: Ponovo Blosomgejm, ovog puta za tri poena. "Kneževi" su u seriji 8:0. Ipak, nju prekida Panter novom trojkom.

6. minut: Blosomgejm donosi vođstvo Monaku. Partizan je pomalo utihnuo u napadu.

5. minut: Partizanu je uspeo čelendž, ali nisu se dobro strašli. Hol je polovičan s penala za domaće, opao je malo ritam u poslednjih nekoliko minuta.

3. minut: Velika borba u kneževini. Avramović pogađa treću trojku za goste.

2. minut: Kaminski nastavlja seriju, ovog puta sa penala. Došao je do osmog poena. Ali, evo trojka Okoba na minus jedan.

1. minut: Raspoložen je i Frenk Kaminski. Pogađa trojku centar Partizana! Na drugoj strani dalekometna trojka Lojda posle odlične odbrane crno-belih.

KRAJ PRVE ČETVRTINE

10. minut: Kevin Panter je dosad postigao devet poena. Domaće zasad ne služi šut.

9. minut: Panteeeer! Raspoložen je kapiten. Partizan vodi! Saša Obradović ponovo traži odmor za svoje izabranike.

8. minut: Kaminski je bio polovičan sa linije za bacanja. Na drugoj strani Lojd nije pogrešio. Ali, smanjuje Džejms Naneli.

7. minut: Okobo pogađa za domaće.

6. minut: Kaminski posle sjajne finte dolazi do poena. Saša Obradović traži tajm-aut.

5. minut: Četvrti poen upisuje i Panter, ovog puta sa penala. Ali je Žaite i dalje nerešiva enigma za goste. U strelce se upisuje i Naneli.

4. minut: Majk Džejms pogađa dvojku! Partizan ima nekoliko desetina svojih navijača koji se neretko mogu čuti.

3. minut: Žaite muči Kabokla. Partizan daje prve poene preko kapitena Pantera.

2. minut: Partizan i dalje bez rešenja u napadu. A domaći dupliraju prednost.

1. minut: Počela je utakmica. Poeni za domaće, siguran je Žaite.

PRVA ČETVRTINA

PRE MEČA:

Crno-beli bez Smita, Anđušića i Vukčeviča.

Sudije: Miguel Anhel Perez, Žordi Alijaga, Josip Radojković

Postave:

MONAKO: Okobo, Lojd, Blosomgejm, Braun, Dijalo, Korneli, Žaite, Voker, Motiejunas, Kuatara, Hol, Džejms. Trener: Saša Obradović.

PARTIZAN: Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana večeras gostuju Monaku u okviru 22. kola Evrolige od 19.00 časova.

Četa Željka Obradovića nastavlja grčevitu borbu za plej-of protiv svoje stalne mušterije. Od povratka crno-belih u najelitnije evropsko takmičenje, nisu zabeležili nijedan poraz protiv kneževa. Kada se zbroje svi susreti, Partizan vodi u međusobnim duelima sa 4-1.

Zbog toga, uopšte nije nemoguće da se izabranici najtrofejnijeg evropskog stručnjaka vrate sa gostovanja kao pobednici.

Najveća dilema Kevina Pantera i družinu biće kako zaustaviti neverovatnog Majka Džejmsa. Amerikanac ove sezone beleži 19.2 poena čemu dodaje i 5.4 asistencije u Evroligi. Ipak, uspevao je Partizan prethodnih sezona da uštopuje ponajboljeg igrača Evrope.

Majk Džejms na prošlogodišnjem susretu sa crno-belima

Trener beogradske ekipe je najavio je večerašnji okršaj, istakavši na šta sve Partizan treba da obrati pažnju večeras.

- Bile su zanimljive utakmice sa njima i prošle sezone i ova koju smo igrali u prvom delu. Može da bude različita, jer oni mogu da igraju sa četiri mala ili sa tri visoka, nekad i sa četiri, u odbrani onda koriste preuzimanje u toj situaciji. To su sve stvari na koje moramo da reagujemo u toku utakmice. Imali smo u nekim momentima odlične segmente na poslednjoj utakmici, ali imali smo i loše. To su neke stvari koje su sigurno bitne kada se priča o toj ili bilo kojoj sledećoj utakmici - naglasio je Željko.

Za medije je takođe govorio i prezimenjak trenerera partizana, to jest stručnjak domaće ekipe, Saša Obradović.

- Znamo da su svi mečevi ključni, ali ulazimo u nedelju koja može biti prekretnica. Dobro je da su svi spremni i zdravi. Partizan je dodatno napredovao tokom sezone, to je ekipa sa mnogo karaktera, vođena trenerom koji ima jasan pravac. Dobri su na svim pozicijama i važe za izuzetno teškog protivnika - ističe bivši trener Crvene zvezde.

Partizan je trenutno devetoplasirana ekipa Evrolige sa učinkom od 12 pobeda i 11 poraza. Njihov večerašnji protivnik se nalazi na šestom mestu sa samo jednom pobedom više, tako da bi večerašnji trijumf izabranike Željka Obradovića izjednačio sa Monakom na tabeli.