ZMAJEVI UBEDLJIVI U STOŽICAMA! Igokea ZALEĐENA na -32! Blistao bivši igrač Partizana!

20.01.2024

19:30

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Igokeu rezultatom 106:74 u 17. kolu AdmiralBet ABA lige.

Iako još nema pobedu u Evrokupu i trenutno je na katastrofalnom bilansu 0-15, Cedevita Olimpija blista u regionu gde je imala već prilike da savlada večite rivale Crvenu zvezdu Meridianbet i Partizan.

Ovog puta je na red došao tim iz Laktaša, a ekipa iz Ljubljane je protiv Igokee konstantno držala ritam i vođstvo. Domaćin je slavio u prvoj četvrtini s 27:18, a na poluvremenu imao ubedljivih 15 koševa više (59:44).

Pre početka utakmice, odata je počast minutom ćutanja nedavno preminuloj košarkaškoj legendi i srpskom stručnjaku Dejanu Milojeviću koji je umro u 47. godini.

Zoran Dragić je postigao 11, Jaka Blažič devet, Karlo Matković, Gregor Glas i Luka Ščuka po sedam poena. Kod Igokee, Marko Jeremić je postigao 10, Nikola Marić osam, Ognjen Stanković sedam poena.

U nastavku meča, Igokea je nastojala da stigne do egala, a Cedevita Olimpija da mirno privede meč kraju. Uspešnija je bila ekipa iz Ljubljane koje je gotovo bez problema stigla do pobede.

Najefikasniji u sastavu Cedevita Olimpije bili su Gregor Glas sa 19, Karlo Matković sa 17, Zoran Dragić sa 16, Jaka Blažič sa 11 poena. Kod Igokee, Nikola Marić je postigao 12, Dragan Milosavljević 11, Marko Jeremić 10 poena.

U narednom kolu, Slovenci gostuju SC Derbiju, dok će Igokea ugostiti Borac iz Čačka. U međuvremenu, "zmajevi" u 16. kolu Evrokupa gostuju nemačkom Hamburgu.

Slovenački Šampion trenutno ima skor 12-5, dok je Igokea na 10 pobeda uz 7 poraza.