SENZACIJA U HRVATSKOJ! Zadar ŠOKIRAO Partizan! Crno-beli sve dalje od “pol pozicije”! (VIDEO)

24.12.2023

16:30

Košarkaši Zadra pobedili su Partizan rezultatom 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18) u 13. kolu AdmiralBet ABA lige, u dvorani “Krešimir Ćosić”.

Veliko iznenađenje priredili su Zadrani nanevši novi bolan poraz crno-belima, koji su sada miljama daleko od prve pozicije koja donosi prednost domaćeg parketa u plej-ofu.

Ujedno, klub iz Humske je dodatno zakomplikovao situaciju, pošto je pretrpeo četvrti neuspeh u sezoni, pa ukoliko bi Igokea savladala Megu u ponedeljak, Obradovićev tim bi pao na četvrtu poziciju tabele AdmiralBet ABA lige.

Zadar je odlično otvorio utakmicu i već u petom minute stigao do sedam poena prednosti (11:4), ali je Partizan trojkom Vukčevića i košem Doužera vratio dramu u meč (13:11). Ipak, domaćin je serijom 5:0 u finišu uvodnog kvartala otišao ponovo na +7, pa je na prvom malom odmoru vodio 20:13.

ZADAR - PARTIZAN 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18)

DVORANA: "Krešimir Ćosić". Sudije: Saša Pukl, Milan Nedović, Dragan Porobić.

ZADAR: Dejvis, Klarica, Vujačić 3, Žganec 2, Mazalin 4, Lakić 9, Mekić, Jambrović, Drežnjak 25, Grbić, Božić 26, Ramljak 15.

PARTIZAN: Vukčević 16, Ledej 11, Drezgić, Koprivica, Panter 6, Smailagić 5, Jaramaz 3, Naneli 3, Anđušić 8, Doužer 10, Kaminski 4, Kaboklo 2.

Veliko iznenađenje priredili su Zadrani nanevši novi bolan poraz crno-belima, koji su sada miljama daleko od prve pozicije koja donosi prednost domaćeg parketa u plej-ofu. Ujedno, klub iz Humske je dodatno zakomplikovao situaciju, pošto je pretrpeo četvrti neuspeh u sezoni, pa ukoliko bi Igokea savladala Megu u ponedeljak, Obradovićev tim bi pao na četvrtu poziciju tabele AdmiralBet ABA lige.

Do prve dvocifrene prednosti, hrvatski tim je stigao u 14. minutu, kada je na semaforu stajalo 31:20. Išlo je vođstvo Zadrana na maksimalnih 14 koševa više (34:20), ali je Partizan u finišu uspeo da smanji minus i s podnošljivih -13 (47:34) od na poluvreme, koje je trojkom sa zvukom sirene završio Arijan Lakić.

Nastavak je doneo kvalitetniju igru Beograđana, koji su spustili ogroman zaostatak na jednocifrenu prednost u 25. minutu (52:44), da bi Dario Drežnjak u šutu za tri pred kraj ove deonice ponovo vratio Zadar na 10 koševa više (56:46). Usledio je tajm-aut Obradovića, posle kojeg je domaćin nastavio “po starom” i preko Drežnjaka, odnosno, Božića, vratio “starih” 13 poena razlike, sa kojim je ušao u poslednji kvartal – 63:50!

Zadar je meč rešio na početku poslednje deonice koju je otvorio serijom 7:0 i došao na najvećih 20 poena više (70:50), čime je pobednik praktično bio odlučen.

Domaćina je do pobede vodio nezaustavljivi Dario Drežnjak sa 26 poena, jedan manje ubacio je Luka Božić, dok je Ramljak dao 15.

Kod Partizana Vukčević je bio najefikasniji sa 15 koševa, dok je Ledej dao 11 poena.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Kraj utakmice. Zadar je pobedio Partizan rezultatom 84:68.

39. minut - Ramljak pogađa 82:65 i sve rešava oko pobednika.

38. minut - Nova trojka za Partizan, Tristan Vukčević je precizan 80:65.

37. minut - Anđušić precizan za tri, smanjuje na 80:62.

36. minut - Božić pogađa za ubedljivih 21 poen razlike 80:59.

35. minut - Pogodio je dva od tri bnacanja Anđušić 76:59, ali i Ramljak je precizan 78:59.

35. minut - Zek Ledej pogađa iz "skraćenog kornera" 76:57, pa ponovo krade loptu Partizan, Anđušić je fauliran u šutu van linije 6,75, imaće tri slobodna bacanja.

34. minut - Drežnjak daje novu trojku i to pod faulom 76:55, dodatno bacanje je promašio.

33. minut - Božić sjajno asistira Ramljaku koji ne greši 72:55. U međuvremenu Doužer je izašao zbog povrede jer je proklizao na parketu, baš kao i sada u kontri Luka Božić.

33. minut - Smailagić pogađa oba slobodna bacanja 70:52. Potom i Anđušić daje trojku 70:55, mini serija Partizana 0:5.

32. minut - Ramljak vodi Zadar na maksimalnih +18, sada je 68:50. Ledeju krade loptu Božić i zakucava 70:50, nije pomogao tajm-aut Žoca, sada će tražiti novi. Najvećih 20 koševa prednosti za hrvatski tim.

31. minut - Božić pogađa pod faulom 65:50. Precizan Luka i u dodatnom penalu, 66:50, a tajm-aut traži Željko Obradović.

TREĆA ČETVRTINA - 16:16 (63:50)

Završena je treća četvtrina, nerešenim rezultatom, ali Zadar je i dalje na +11 (63:50).

30. minut - Božić siguran sa penala 63:50, stigao je Luka do 16 poena.

30. minut - Još jednom Drežnjak za onih +13 za Zadar 61:48, ali Panter pogađa 61:50.

29. minut - Tristan Vukčević se lepo snašao pod košem i pogodio 56:48. Kakva trojka Darija Drežnjaka, njegov 20. poen večeras za 59:48 u korist Zadra.

28. minut - Dario Drežnjak trojkom opet vodi Zadar na dvocifrenu prednost 56:46 i Obradović reaguje tajm-autom.

27. minut - Naneli promašuje za tri, a Ramljak pod košem gostiju, ali je iznudio faul Smailagića. Imaće dva bacanja igrač Zadra. Prekida Ramljak seriju Partizana, prvo je pogodio, drugo promašio 53:46.

26. minut - Još jednom Pi Džej Doužer pogađa 52:46. Crno-beli u seriji 0:6. Posle slobodnih bacanja za Beograđane, Doužer je promašio oba bacanja.

25. minut - Pi Džej Doužer precizan, Partizan posle dugo vremena na jednocifrenom minusu 52:44.

24. minut - Promašuje Ledej, ali i Božić na drugoj strani.

23. minut - Kevin Panter postiže prve poene iz igre, ukrao je loptu kapiten Partizan i pogodio za 52:42.

22. minut - Nova trojka za Darija Drežnjaka 52:37, maksimalnih +15 za Zadar. Istu je momentalno vratio Alen Smailagić 52:40.

21. minut - Božić otvara drugo poluvreme poenima 49:34, a onda odmah Zek Ledej pogađa trojku 49:37.

PRVO POLUVREME - 47:34

DRUGA ČETVRTINA - 27:21

Završeno je prvo poluvreme.

20. minut - Naneli precizan za tri poena 44:34, potom Ledej promašuje jednom rukom, da bi Arijan Lakić trojkom odveo Zadar na poluvreme sa 13 razlike - 47:34.

19. minut - Božić prolazi pored Kabokla, njegov 12. poen za 42:29. Panter precizan s penala 42:31. Tajm-aut za Zadar.

Dario Drežnjak i Tristan Vukčević

18. minut - Dosta grešaka na obe strane, najpre je Žganec izgubio loptu, a onda i Kaboklo u napadu Partizana.

17. minut - Ledej oba puta precizan sa penala 38:27. Lakić koristi zicer za 40:27, a odmah Kaboklo krade uzvraća i smanjuje 40:29.

16. minut - Laki poeni za Božića 36:22, Jaramaz postiže brzu trojku i smanjuje 36:25. Još jednom Luka Božić prolazi kao na treningu i povećava 38:25, a na liniju za bacanja ide Ledej.

15. minut - Panter šalje sjajan pas ka Ledeju, koji "zakucava" u kontri 34:22.

Lakić i Koprivica u duelu

15. minut - Nastavlja Drežnjak da "sipa" trojke, ogromnih 14 razlike za Zadar - 34:20.

14. minut - Drežnjak precizan za tri poena 31:20, raste prednost Zadra, prva dvocifrena, sada je +11

13. minut - Vukčević "zakucava" preko Mazalina 27:20. Luka Božić pogađa prvo bacanje, promašuje drugo.

12. minut - Božić pogađa trojku za 27:15, koju vraća Vukčević 27:18.

11. minut - Frenk Kaminski s niskog posta poentira 22:15. Isto čini na drugoj strani Luka Božić i imaće dodatno bacanje 24:15.

11. minut - Ramljak povećava na 22:13.

PRVA ČETVRTINA - 20:13.

10. minut - Vukčević nije bio precizan pod košem Zadra, kao ni Božić u napadu hrvatskog tima, ostaje 20:13 posle prvog kvartala.

10. minut - Kaminski promašuje trojku, kao i na drugoj strani Drežnjak, lopta za Partizan.

9. minut - Mazalin ne greši u napadu domaćih i svoje prve poene 20:13.

8. minut - Kaminski s niskog posta precizan 15:13, ali odgovara Vujačić trojkom 18:13.

8. minut - Drežnjak pogađa oba slobodna bacanja 15:11.

Luka Božić i Džejms Naneli

7. minut - Tristan Vukčević pogađa trojku za 13:11.

6. minut - Žganec poentira za 13:6, a opet Doužer precizan kod Partizana 13:8.

5. minut - Doužer smanjuje na 11:6, prethodno je Lakić povećao na 11:4.

4. minut - Drežnjak daje prvu trojku za Zadar - 9:4 u korist domaćina.

3. minut - Arijan Lakić postiže nove koševe za Zadar koji vodi 6:2, dok je kod Partizana precizan Kaboklo 6:4.

2. minut - Ledej jednom rukom pogađa i smanjuje na 4:2.

1. minut - Ramljak postiže prve poene na utakmici, 2:0 vodi zadar, pa isti igrač i zakucava za 4:0. Odmah Obradović traži tajm-aut.

Utakmica je počela!

Startne petorke - Zadar: Žganec, Lakić, Drežnjak, Božić, Ramljak. Kod Partizana: Ledej, Panter, Smailagić, Doužer, Kaboklo.

U sastavu Partizana nema Matueša Ponitke, koga je zamenio Frenk Kaminski.

UVOD

Posle poraza u Madridu od Reala, crno-belima predstoji gostovanje u Hrvatskoj i meč protiv uvek neugodnih Zadrana.

Izabranici Željka Obradovića su u dosadašnjih 12 utakmica upisali bilans 9-3 i imaju pobedu manje od drugoplasirane Cedevita Olimpije, a dve u odnosu na večitog rivala Crvenu zvezdu Meridianbet.

Zato bi svaki naredni kiks mogao skupo da košta branioca titule u borbi za prve dve pozicije na tabeli regionalnog takmičenja.

Partizan je u prošlom kolu savladao u derbiju Budućnost na svom parketu, a trenutno su u seriji od četiri uzastopne pobede.

16.30 - Dobrodošli na lajv blog utakmice 13. kola AdmiralBet ABA lige između Zadra i Partizana.