RAPSODIJA PARTIZANA: Crno-beli stotkom porazili Borac! Nek strepi PAO!

27.11.2023

22:38

"Parni valjak" ubedljiv u devetom kolu AdmiralBet ABA lige.

Tristan Vukčević

Košarkaši Partizana pobedili su danas na domaćem terenu ekipu Borca rezultatom 101:56 u utakmici devetog kola AdmiralBet ABA lige.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Tristan Vukčević sa 24 poena, šest skokova i dve ašistencije, dok je Mateuš Ponjitka dodao 13 poena, tri skoka i sedam asistencija.

Ronaldo Segu je predvodio ekipu Borca sa 16 poena, dva skoka i tri asistencije.

Domaći tim je na početku utakmice imao prednost od pet poena, koju je stekao zbog boljeg skoka u napadu i poenima iz sekundarnog napada. U drugoj deonici prednost Partizana je narasla na 28 poena u jednom trenutku, zahvaljujući čvrstoj odbrani i dobrom odabiru šuta.

Ekipa Borca sa druge strane nije uspevala da dođe do koša prodorima, dok ih šut za tri poena nije služio.

Tokom drugog poluvremena na dobru igru u napadu igrači Partizana su dodali i šut za tri poena koji je pravio velike probleme ekipi Borca.

Prednost crno-belih je samo rasla do četvrte četvrtine kad je iznosila i 50 poena.

- Nemam šta posebno da kažem. Odigrali smo dobru utakmicu od početka do kraja protiv tima koji igra strašno brzo. Utakmica je ispala tako. Sigurno imaju veći kvalitet i čestitao bih Dejanu Mijatoviću koji radi izvanredan posao. Do sada su odigrali sve dobro. Hvala svima što su došli i Borcu mom želim mnogo sreće u nastavku takmičenja - rekao je Željko Obradović - trener Partizana.