OSLABLJENA ZVEZDA MERIDIANBET POKRADENA U PIREJU! Opet tehnička u zadnjem minutu rešila crveno-beli derbi! Baš kao i duel s Barselonom! (VIDEO)

16.11.2023

22:25

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su Crvenu zvezdu Meridianbet rezultatom 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30) u devetom kolu Evrolige.

Desetkovani sastav Crvene zvezde Meridianbet, koja je igrala bez Nejpira, Hange, Simonovića, Lazića, je ponovo doživeo sudijsku nepravdu!

Kao i na prošlom gostovanju Barseloni, srpskom prvaku je dosuđena tehnička greška u poslednjem minutu, kada se rezultat lomio, što su Grci oberučke prihvatili i, ionako oslabljeni sastav Beograđana, na kraju savladali rezultatom 88:83!

Nisu uspeli izabranici Janisa Sferopulosa da vežu drugu pobedu, posle veličanstvene partije protiv Fenerbahčea, iako su tokom većeg dela bili u najmanju ruku ravnopravan rival navijački bratskom klubu.

Odlično je tim s Malog Kalemegdana otvorio utakmicu i preko Nemanje Nedovića poveo s 2:7, ali je Olimpijakos serijom 6:0 ubro preuzeo kontrolu i vođstvo. Nije odustala Zvezda Meridianbet od svoje igre, pa je dalekometnom paljbom i s četiri trojke pogođene u uvodnom kvartalu u 7. minutu stigla do visokih pet koševa prednosti (10:15).

Blistali su u tim trenucima Nedović, Jago dos Santos Mateus i Bolomboj, međutim, Grci su do kraja početnog kvartala uspeli da se primaknu na samo tri koraka (20:23).

Ponovo je Jago bio inicijator “ocepljivanja” Zvezde Meridianbet početkom druge četvrtine, kada je svoj tim odveo na 25:30, da bi poenima Luke Mitrovića srpski prvak u prvom poluvremenu stekao i maksimalnih +7 već u narednom napadu. Usledio je pad u igri gostiju, što je Olimpijakos iskoristio i novom serijom (8:0), preokrenuo rezultat i na odmor otišao vođstvom 45:44.

OLIMPIJAKOS - CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30)

DVORANA: Mira i prijateljstva. SUDIJE: Latisevs, Travicki, Radojković.

OLIMPIJAKOS: Vokap 6, Kenan 15, Luncis 3, Larencakis 7, Rozaekas, Papas, Fal 14, Papanikolau 11, Brazdeikis 2, Piters 28, Sikma 2, Tanulis.

CRVENA ZVEZDA MERIDIANBET: Lazarević, Teodosić 15, Davidovac 5, Mitrović 8, Tobi 7, Bolomboj 7, Ilić, Nedović 26, Gidraitis 6, Kuzmić, Dos Santos 9.

Olimpijakos je meč prelomio u trećoj četvrtini kada je serijom 19:9 došao do dvocifrene prednosti (66:55). Nije imala Zvezda Meridianbet rešenje za Mustafu Fala i Ajzeu Kenana, koji je s dve vezane trojke doneo visoko vođstvo Pirejcima. Trojkom Papanikolaua otišli su Grci na +14 (69:55), ali su gosti uspeli da spuste na minus 11 do ulaska u poslednji kvartal.

Sa dve uzastopne trojke Davidovca i Tobija na početku poslednje deonice, beogradski crveno-beli su prišli na samo sedam koševa minusa (66:59).

Usledio je, ipak, period dominacije grčkog tima, koji je na krilima Aleka Pitersa ponovo napravio furioznu seriju i na pet minuta pre kraja otišao na maksimalnih, ispostavilo se i nedostižnih +15 (78:63).

Ipak, trojkama Nedovića i Jaga u samom finišu, Zvezda Meridianbet je stigla na samo pet koševa zoastatka 80:75, ali je potom Gedraitis promašio otvoren šut za tri, posle čega je i Nedović pogrešio u napadu.

Smirena ruka Aleka Pitersa odvela je Olimpijakos na 82:75 u poslednjih 45 sekundi, da bi onda drugi put zaredom na gostovanjima Zvezda Meridianbet dobila tehbičku grešku u poslednjem minutu. Prošle nedelje je dosuđena treneru Sferopulosu protiv Barselone, a sada Nemanji Nedoviću jer je nagazio liniju kod izvođenja auta.

Piters je pogodio slobodno bacanje, a pritom su Grci dobili loptu i sa dva nova bacanja Tomas Vokap je rešio sve dileme, odvevši Olimpijakos na 84:78, iako je promašio prvi penal.

Do kraja meča, domaćin je odoleo naletima Zvezde Meridianbet i upisao petu pobedu, uz četiri poraza. Beogradskim crveno-belima je ovo bio šesti poraz i sada su na skoru 3-6.

Najefikasniji u redovima Pirejaca bio je Alek Piters sa 28 poena, Ajzea Kenan je dodao 15, fenomenalni Mustafa Fal je dao 14 uz isti broj skokova, a i Kostas Papanikolau je bio dvocifren s 11 koševa.

Kod tima sa Malog Kalemegdana, Nemanja Nedović se istakao sa 26 poena, dok je Teodosić postigao 15 koševa.

TOK MEČA:

ČETVRTA ČETVRTINA

Kraj utakmice, pobeda Olimpijakosa.

40. minut - Oba puta Papanikolau precizan s penala 88:83.

40. minut - Opet Vokap maši jedno daje drugo 86:83, pa trojkaaaaaaaa Nemanje Nedovića 86:83.

40. minut - Ponovo Tomas Vokap jedno maši, drugo daje 85:78, pa brzi poeni Nedovića 85:80.

40. minut - Vokap je polovičan s penala 84:78.

40. minut - Trojka Teodosića 82:78, a potom tehnička greška za Nemanju Nedovića jer je nagazio liniju. Piters je iskoristio dodatno bacanje.

39. minut - Ne greši Piters sa slobodnih bacanja 82:75. Tajm-aut Sferopulos.

39. minut - Serija 0:9 Crvene zvezde Meridianbet, jer je i Jago dos Santos pogodio trojku 80:75. Kakav nalet Sferopulosovog tima, sve miriše na preokret!

38. minut - Pogađa Nedović trojku, uz ličnu grešku Fala 80:71. Pogodio je i dodatno bacanje 80:72.

37. minut - Papanikolau prekida ovaj nalet Beograđana 80:66, na sreću Sferopulosovog tima promašio je dodatno bacanje. Na drugoj strani Gidraitis pogađa 80:68.

36. minut - Kakva trojka Jaga Dos Santos Mateusa 78:66. Može li Zvezda Meridianbet da se vrati?

35. minut - Pogodio je i dodatno bacanje Alek Piters 75:63, pa onda ide i trojka Pitersa 78:63.

34. minut - Odmah odgovara Papanikolau trojkom 72:61, ali uzvraća Teodisić 72:63. Nema Zvezda Meridianbet odbranu, jer ekspresno poentira Piters uz faul Davidovca 74:63.

33. minut - Bolomboj se snašao pod košem Olimpijakosa 69:61.

32. minut - Luncis vraća trojku 69:59, a onda Davidovac dobija rampu pod košem Olimpijakosa.

32. minut - Sada i Majk Tobi precizan za tri, Zvezda Meridianbet ponovo na jednocifrenom zaostatku 66:59.

31. minut - Dejan Davidovac na startu poslednje deonice daje trojku 64:56, ali odmah uzvraća Kenan 66:56.

Počelo je poslednjih 10 minuta!

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Olimpijakos - Crvena zvezda Meridianbet 64:53. Ovaj kvartal je domaćin dobio dvocifrenim rezultatom 19:9.

30. minut - Nedović pogađa uz faul i realizuje dodatno bacanje 64:53.

30. minut - Nova trojka za Pirejce, ovog puta postiže je Papanikolau za maksimalnih 14 koševa prednosti (64:50).

29. minut - Opet Kenan trojku postiže 61:50, +11 za Olimpijakos, reaguje Sferopulos tajm-autom!

29. minut - Polovičan Mustafa Fal s penala 58:50, njegov 14. poen.

28. minut - Oba bacanja koristi Piters, on je najefikasniji s 19 poena, prva dvocifrena prednost na meču 57:47, ali samo kratko jer je Teo pogodio trojku 57:50.

27. minut - Ajzea Kenan daje trojku, ide Olimpijakos na najveću prednost od 8 razlike - 55:47!

26. minut - Posle minute odmora, Fal je promašio oba slobodna bacanja, ostaje 52:47.

TV tajm-aut.

25. minut - Teodosić pogađa jedno od dva bacanja, prvo je pogodio, drugo promašio 50:47, uzvraća Piters iz ćoška, ali samo za dva 52:47.

24. minut - Luka Mitrović beži u kontru i poentira, smanjuje na 50:46. Promašio je Vokap očajničku trojku sa istekom napada, lopta je za Zvezdu Meridianbet.

22. minut - Alek Piters postiže trojku, raste prednost Olimpijakosa 50:44. Serija 5:0 Grka na početku drugog poluvremena.

21. minut - Fal povećava na 47:44 i postiže prve poene u nastavku na dodavanje Vokapa.

Počelo je drugo poluvreme!

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, vodi Oli 45:44.

20. minut - Brazdeikis precizan kod Olimpijakosa 45:44, tajm-aut Janis Sferopulos.

19. minut - Milošu Teodosiću nije zadrhtala ruka s penala 41:41, ali brutalni Fal zakucava 43:41. Potom Nemanja Nedović na asistenciju Bolomboja pod košem poentira 43:43 i imaće dodatno bacanje. Pogodio je Nemanja, ponovo Zvezda Meridianbet vodi 43:44.

18. minut - Piters postiže nove poene 39:39. Sada je precizan i Fal, vodi Olimpijakos 41:39, posle serije 8:0!

17. minut - Ponovo Larencakis pogađa uz faul Nedovića 36:39, tajm-aut Sferopulos.

17. minut - Larencakis je bio neprecizan prvi put, a pogodio drugo bacanje 34:39. Sada će Luka Mitrović na liniju za penale. Promašio je oba puta košarkaš Zvezde Meridianbet.

16. minut - Ofanzivni skok Majka Tobija i fenomenalna završnica 31:39, ali lako na drugoj strani iskusni Sikma poentira 33:39.

15. minut - Aleks Piters pogađa trojku 31:35. Evo prvih koševa i za Rokasa Gedraitisa 31:37.

14. minut - Mitrović sjajan pod košem Grka 28:35, najvećih sedam razlike za Zvezdu Meridianbet!

13. minut - Jagooo dos Santos Mateus postiže trojku 25:30, idu gosti na tih pet razlike. Ipak, Larencakis pogađa trojku, koju vraća Miloš Teodosić 28:33. Tajm-aut traži Barcokas.

12. minut - Tomas Vokap pogađa trojku 25:25, nerešeno je. Odmah potom Mitrović vraća poentiranjem 25:27.

11. minut - Fal otvara drugu deonicu poenima 22:23. Na drugoj stranu oba puta Mitrović siguran s penala 22:25.

PRVA ČETVRTINA

Posle uvodnih 10 minuta Olimpijakos - Zvezda Meridianbet 20:23.

10. minut - Sa zvukom sirene Luka Mitrović ubacuje loptu kroz mrežicu, za vođstvo beogradskih crveno-belih 23:20.

9. minut - Ajzea Kenan postiže trojku za Olimpijakos koji vodi 20:18, ali uzvraća Teodosić 20:21. Pljušte trojke u dvorani "Mira i prijateljstva".

9. minut - Još jedna trojka za Zvezdu Meridianbet, postiže je Džoel Bolomboj, već četvrta za goste 15:18. U napadu Olija, Mustafa Fal nezadrživ 17:18.

8. minut - Uzvraća trojkom Ajzea Kenan 13:15, pa izjednačava Fal 15:15.

7. minut - Nedoviiiiiiiiiiiić nova trojka za Nemanju 10:13, a potom "zakucavanje" Bolomboja na pas Dos Santosa 10:15.

6. minut - Piters stiže do sedmog poena i izjednačava 10:10.

Prvi TV tajm aut.

5. minut - Nemanjaaa Nedović pogađa novu trojku 8:10 vodi srpski prvak.

4. minut - Ponovo Piters poentira, Oli pravi seriju 6:0 i okreće na 8:7 u korist domaćina.

3. minut - Uzvraća Aleks Piters trojkom i smanjuje na 5:7.

2. minut - Nemanja Nedović pogađa trojku za vođstvo gostiju 2:5, pa krade loptu za seriju 0:5, vodi Zvezda Meridianbet 2:7.

1. minut - Vodi Crvena zvezda koševima Dejana Davidovca, ali je Mustafa Fal odmah izjednačio 2:2.

Meč je počeo!

PRE UTAKMICE

Startna petorka Zvezde Meridianbet:

19.45 - Kormilar Olimpijakosa Jorgos Barcokas nahvalio je Beograđane pred ovaj duel:

- Promenili su trenera, Sferopulos je došao i već uspostavio svoj stil igre, sa većim akcentom na odbrani. Defnitivno imaju dobar mentalitet - istakao je Barcokas.

19.43 - Oba kluba slavila su u prethodnom kolu, kao što rekosmo, Crvena zvezda Meridianbet je deklasirala Fenerbahče rezultatom 85:56, dok je Oli slavio takođe u Beogradu protiv Makabija iz Tel Aviva 79:74.

19.41 - Pirejci trenutno imaju polovičan učinak (4-4), dok je srpski šampion na tri pobede i pet poraza u prethodnih osam kola.

19.39 - Trener Zvezde Meridianbet Janis Sferopulos naglasio je u najavi večerašnjeg gostovanja da očekuje tešku utakmicu protiv svog bivšeg kluba:

- Igramo protiv jako dobrog tima, tima čije kvalitete poznajemo, bili su finalisti prošle sezone. Možda u poslednje vreme nemaju dobre rezultate, ali imaju ogroman kvalitet i mogu da igraju jako dobro. Moramo da budemo spremni za bitku sa jako dobrim timom - rekao je Sferopulos.

UVOD

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet u 9. kolu Evrolige, od 20.30, gostuju Olimpijakosu u Pireju.

Na krilima ubedljive pobede nad Fenerbahčeom (87:56), izabranici Janisa Sferopulosa će pokušati da stignu do drugog vezanog trijumfa u okršaju s grčkim šampionom.

Oba tima ulaze u večerašnji meč drastično oslabljeni, pošto za tim s Malog Kalemegdana neće nastupiti povređeni Branko Lazić, Adam Hanga, Šabaz Nejpir i Marko Simonović.

Nasuprot tome, klub iz Pireja ne računa na srpskog reprezentativca Nikolu Milutinova, Šekila MekKisika, Najdžela Vilijamsa-Gosa i Panajotisa Camisa, takođe zbog povreda.

- Dobro veče i dobrodošli na lajv prenos meča Olimpijakos - Crvena zvezda Meridianbet!