ČAS KOŠARKE U BEOGRADU: Zvezda Meridianbet UNIŠTILA Fenerbahče! +31 u Areni!

14.11.2023

22:35

Neverovatna partija izabranika Janisa Sferopulosa.

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet održali su košarkašku "kliniku" u Beogradu. Razbili su crveno-beli Fenerbahče rezultatom 87:56 u osmom kolu Evrolige pred 20.000 navijača u Štark Areni.

Izabranici Janisa Sferopulosa vodili su od samog početka meča, a prednost je rasla iz minuta u minut do maksimalnih +31 na kraju.

Jedino što može da baci senku na ovu pobedu su povrede Šabaza Nejpira i Jaga dos Santosa.

Nejpir je morao da napusti halu već u prvoj četvrtini, nakon što je ostao na parketu posle udarca laktom Tajlera Dorsija. Šabazu je polomljen nos i ostaje da se vidi kolika ga pauza čeka.

Jago dos Santos je igrao fantastičan meč, ali je izvrnuo zglob krajem treće četvrtine, a za sada nije poznat stepen povrede.

Zvezda Meridianbet je igrala pod palicom Miloša Tedosića koji je plesao po terenu kao u najboljim danima. Razigravao je Teo, pogađao i zasluženo poneo epitet igrača utakmice.

Ovo je pre svega timska pobeda crveno-belih koji su zaustavili jednu od najboljih ekipa Evrolige na samo 56 postignutih poena i raduje ovakva igra pred nastavak sezone.

Pomenuti Miloš Teodosić bio je najefikasniji sa 18 poena, a uz to je dodao i 3 asistencije.

Pratili su ga Bolomboj sa 14, Nedović koji je postigao 12, a Jago i Lazarević dodali su po 11 poena.

Gedraitis sa 7 i Mitrović sa 8 poena su takođe bili blizu dvocifrenog učinka što samo po sebi govori koliko su svi bili raspoloženi.

Kod Fenera bolji od ostalih Hejs koji je postigao 12 poena, a on je bio jedini dvocifreni u svojoj ekipi.

Crvena zvezda Meridianbet već u četvrtak gostuje u Pireju gde će ih dočekati Olimpijakos, dok Fenerbahče ostaje u Beogradu i ide na megdan Makabiju.

Kraj utakmice. Zvezda Meridianbet je pobedila Fenerbahče rezultatom 87:56

36. minut - Poigrava se Crvena zvezda Meridianbet sa Fenerbahčeom. Nedović postiže trojku, nova najveća prednost +28

35. minut- Lazarević precizan van linije 6.75. Crveno-beli su pogodili 11 trojki

33. minut - Davidovac pogađa trojku. Rapsodija crveno-belih.

31.minut - Tobi poogađa trojku. Svi su raspoloženi kod Zvezde Meridianbet

Završena je treća četvrtina.

30. minut - Nova briga za Zvezdu Meridianbet. Dos Santos je fenomenalno proigrao Mitrovića, ali je ostao da leži na parketu. Izvrnuo je zglob sjajni plejmejker. Veliki peh

29. minut - Miloš Teodosić igra kao u najboljim danima. Pogađa trojke, kontroliše tempo, odbijen je nalet Fenerbahčea. Teo ima 18 poena.

25 . minut - Fenerbahče je u mini seriji. Izabranici Dimitrisa Itudisa smanjuju, ali crveno-beli i dalje imaju veliku prednost 49:36

19. minut - Pogodio je trojku i Nemanja Nedović, proključala je Arena. Dorsi vraća na drugoj strani. 43:26.

18.minut - Kako igra Miloš Teodosić. Pogodio je treću trojku i već ima 13 poena. Čas košarke. Najveća prednost za crveno-bele 40:23

14.minut - Zvezda Meridianbet deluje fantastično. Jago i teodosić diriguju napdaom, izabranici Dimitrisa Itudisa nemaju rešenje. 35:19

Šabaz Nejpir je i dalje u svlačionici nakon udarca koji je dobio od Dorsija, ne mogu da mu zaustave krvarenje iz nosa.

Šabaz Nejpir

Kraj prve četvrtine. Zvezda Meridianbet - Fenerbahče 25:16

Džoel Bolomboj ima već 10 poena i nerešiva je enigma za tim iz Turske. Jago dos Santos dodao je šest.

7.minut - Izabranici Janisa Sferopulosa raspoloženi su večeras. Igraju lepršavo i vode 17:11

2. minut - Odličan početak Zvezde Meridianbet u prepunoj Areni. 4:0 za crveno-bele.

POČELA JE UTAKMICA

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet dočekuju Fenerbahče u osmom kolu Evrolige u Štark areni.

PODRŠKA ZA CRVENO- BELE

Reprezentativac Srbije i bivši klošarkaš Zvezde Meridianbet Boriša Simanić gleda duel crveno-belih u Štark Areni. Navijači su ga pozdravili aplauzom.

Boriša Simanić

Utakmica počinje u 20.45 časova, a Janis Sferopulos neće moći da računa na povređene Branka Lazića i Adama Hangu.

Dimitris Itudis će s druge strane u sastavu imati Nika Kalatesa i Marka Gudurića koji su se oporavili od povrede, ali je pitanje koliko će moći da pomognu.

Janis Sferopulos:

- Fenerbahče je tim koji je napravljen da ode na fajnal-for. Posle nekoliko utakmica zajedno moramo da igramo dobru odbranu i više u sistemu. Fener ima igrače koji mogu da vas 'ubiju' ako ih ne branite dobro. Što se tiče napada, moramo da igramo zajedno i pronađemo najbolja rešenja. Moramo da čitamo situacije i uzmemo ono što nam se pruža -rekao je Sferopulos.

Fenerbahče je u prošlom kolu u ovoj istoj hali poražen od Partizana 85:84 u neizvesnoj završnici, dok je Crvena zvezda Meridianbet izgubila od Barselone u Španiji 86:81 iako je imala šanse do poslednje sekunde meča.

Dimitris Itudis

- Biće to teška utakmica na gostovanju u Beogradu. Talentovan su tim. Napadački gledano imaju veliko iskustvo, kreativne bekove i atletski dobre centre. Opet kažem, biće to teška utakmica na gostujućem terenu - rekao je Itudis

Turski tim je na skoru 5-2, dok su crveno-beli na skoru 2-5.