PARTIZANOV IZLET U VILERBANU: Crno-beli deklasirali Francuze i najavili uspešnu evroligašku sezonu!

12.10.2023

21:48

U ovosezonskoj premijeri crno-beli su ubedljivo poraženi na gostovanju u Tel Avivu i u predgrađe Liona otputovali su sa jasnim ciljem da trijumfom krenu ka ostvarenju zacrtanog cilja, plasmana u plej-of Evrolige.

Ozbiljno su shvatili košarkaši Partizana gostovanje u Vilerbanu i želeli su da pokažu da je prikazano u Tel Avivu bio samo loš dan.

U početku je viđena rastrzana igra sa dosta promašaja na obe strane, ali se Partizan i u takvoj situaciji bolje snašao, održavao prednost koja se tokom susreta samo uvećavala i slobodno se može reći da je pitanje pobednika bilo rešeno već polovinom trećeg perioda igre.

Najefikasniji na utakmici bio nje Naneli sa 17 poena, a pratili su ga Ledej sa 13, Smailagić sa 12 i kapiten Panter sa 11 postignutih poena.

LDLC ASVEL - Partizan
62:88

(13:17, 16:26, 19:29, 14:16)

- Četvrta četvrtina:

Kraj utakmice.

Odrađivanje posla u poslednjih par minuta. Pitanje pobednika odavno se ne postavlja.

Poene postiže i Lovernj koji je odigrao katastrofalun utakmicu.

Upisao se u listu strelaca i Koprivica, tako da su svi igrači Partizana danas postizali poene.

I Ponitka se upisao u listu strelaca. Partizan rutinski održava prednost.

Do prvih poena iz igre stiže i Dekolo - 54:75.

Naneli konačno pogađa za tri poena i to na osam minuta pre kraja susreta.

Poslednja deonica meča počinje poenima domaćina - 50:72.

- Treća četvrtina:

Kraj treće četvrtine.

Četvrta lična greška Kevina Pantera. Međutim, razloga za brigu nema. Pitanje pobednika u Vilerbanu davno je rešeno.

Partizan rutinski održava ubedljivu prednost.

Serija grešaka crno-belih, ali je prednost i dalje više nego ubedljiva.

Peta lična greška Frenka Kaminskog.

Nakon nesportske, Džekson je zaradio tehničku i samim tim isključujuću grešku. Domaćin ostaje bez svog najboljeg igrača.

Čini se da je pitanje pobednika rešeno. Domaćin u trećem periodu igre ne deluje kao ozbiljna košarkaška ekipa.

"Grobari" u Vilerbanu već mogu da počnu sa slavljem

Raste prednost Partizana. Sada je +25.

Sjajna partija pulena Željka Obradovića u trećoj deonici meča. Pogađaju crno-beli iz svih pozicija. Prednost raste - 38:61.

Razigrali su se crno-beli u fazi napada. ali je sa druge strane i Asvel počeo da pogađa.

Raste prednost crno-belih zahvaljujući kapitenu Kevinu Panteru koji poentira i asistira,

Prvi problem za Partizan. Frenk Kaminski je zaradio treću ličnu grešku.

- Druga četvrtina:

Najefikasniji u uvodnih 20 minuta igre bili su Džekson i Skot koji su postigli po devet poena, do u redovima Partizana po osam postignutih poena imaju Danilo Anđušić i Frenk Kaminski.

Danilo Anđušić je u drugoj četvrtini pokrenuo Partizan

Poluvreme.

Sjajnu akciju završava Avramović lakim poenima na obruču - 29:43.

Kevin Panter nije zadobio povredu koja bi ga sprečila da se ponovo nađe na parketu u Vilerbanu

Dobrom defanzivom Partizan stiže do lakih poena iz tranzicije. Kaminskom nije bilo teško da poentira "na obruču" - 24:37.

Danilo Anđušić održava dvocifrenu prednost Partizana - 22:35

Kapitenu Partizana se pruža pomoć na klupi od strane lekarskog tima.

Veliki peh. Oklizuo se i pao Kevin Panter i ostao da leži na parketu.

Poenima Pantera, Anđušića i Trifunovića, Partizan stiže do prve dvocifrene prednosti - 16:29.

Nakon gotovo dva i po minuta prvi poeni Francuza u drugoj četvrtini. Majk skot pogađa 2+1.

Serija crno-belih na početku druge četvrtine. Partizan stiže do devet poena prednosti - 13:22

- Prva četvrtina:

Kraj prve četvrtine. Crno-beli prvi period utakmice završavaju sa četiri poena prednosti.

Nakon serije promašaj i grešaka Doužer je precizan sa linije penala.

Rastrzana igra sa mnogo grešaka se nastavlja. Domaćin više od tri minuta nije postigao poene.

Kaminski nakon ofanzivnog skoka donosi prvu nešto ozbiljniju prenost Partizanu. Njegov četvrti poen za vođstvo - 10:15.

Prvi TV tajm-aut

Ledej i Panter čuvaju prednost crno-belima.

Rezultatska klackalica na početku meča.

Zek Ledej je ubacio i prvu trojku na utakmici, ali domaćin odgovara serijom od 4:0

Naneli postiže prve poene na utakmici nakon minut i po igre - 0:2

Serija promašaja na obe strane na početku meča.

Prvi napad imaju domaći košarkaši.

Utakmica je počela minutom ćutanja.

- Poslednja vest:

Partizan će u Vilerbanu nastupiti bez Ognjena Jaramaza što može biti veliki hendikep za ekipu trenera Željka Obradoviča. Za sada nema informacija šta je razlog Jaramazovog odsustva.

- Najava meča:

Na startu nove sezone košarkaši Partizana doživeli su poraz u Tel Avivu rezultatom 81:96 i u predstojećem duelu imaju imperativ pobede kako već na startu takmičenja ne bi izgubili korak sa ekipama koje pretenduju na plasman u plej-of.

Sa druge strane košarkaši Asvela nisu imali ništa bolje premijerno ostvarenje. Na gostovanju u beogradskoj Štark Areni poraženi su od srpskog šampiona, Crvene zvezde (73:94) i svakako u Vilerbanu očekuju reakciju tima.

- Prošlosezonski dueli:

Kada je reč o sezoni 2022/23, odigrana su dva međusobna susreta u kojima je svaka od ekipa "odbranila" svoj teren.

Trinaestog dana meseca decembra 2022. godine u "Astrobalu" domaćin je slavio rezultatom 91:87, a duel su obeležili Nando De Kolo koji je postigao 32 poena, dok je u redovima crno-belih najefikasniji bio Dante Egzum koji je ubacio 26 poena.

Poslednjeg dana meseca januara 2023. godine ekipa trenera Željka Obradovića ubedljivo je slavila u Štark Areni rezultatom 92:71, a sustret je obeležio Kevin Panter sa 22 postignuta poena.

- Naredna iskušenja:

Nakon međusobnog duela ekipu Partizana 17. oktobra očekuje prvi susret na domaćem parketu protiv Barselone, dok će LDLC ASVEL gostovati u Istanbulu gde će se sastati sa ekipom Anadolu Efesa.