ŠOK U MORAČI: Partizan ostao bez prvog trofeja u sezoni!

20.09.2023

22:57

"Parni valjak" u finalu Superkupa AdmiralBet ABA lige izgubio od Studentskog centra.

Zek Ledej i Tomislav Ivišić

Košarkaši Partizana nisu uspeli da osvoje Superkupa AdmiralBet ABA lige, pošto su u velikom finalu poraženi od Studentskog centra rezultatom 83:81 (25:22, 17:18, 21:26, 20:15).

Studentski centar je trijumfom protiv Partizana stigao do prvog trofeja Superkupa AdmiralBet ABA lige u istoriji kluba.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Kevin Panter sa 23 poena, dok je Zek Ledej dodao 13. U pobedničkom timu ekipe iz Podgorice najbolji je bio Obri Dokins sa 18 poena, dok je Kenan Kamenjaš ubacio 14.

Košarkaši Studentskog centra su vodili u većem delu prve četvrtine, a podgorički klub je u sedmom minutu imao prednost od 19:14. Studentski centar je prvu četvrtinu dobio rezultatom 25:22. Domaći košarkaši su najveću prednost imali u 16. minutu (40:29). Partizan je serijom 9:0 prišao na 40:38, a prvo poluvreme je završeno vođstvom Studentskog centra rezultatom 42:40.

Partizan je zaigrao angažovanije na startu treće četvrtine, a "crno-beli" su 24. minutu poveli 50:45. Studentski centar je uspeo da izjednači na 50:50, a onda se igralo poen za poen. Partizan je u poslednju četvrtinu ušao sa vođstvom 66:63. "Crno-beli" su imali prednost u većem delu poslednje četvrtine, a Studentski centar je na 37 sekundi pre kraja prišao na 81:80.

Partizan nije iskoristio napad, a Borna Kapusta je pogodio trojku za vođstvo Studentskog centra 83:81. Crno-beli potom nisu iskoristili poslednji napad, a trofej je pripao Studentskom centru.

Treće mesto osvojila je Budućnost, koja je pobedila Igokeu 79:68. Peto mesto pripalo je Megi, koja je nadigrala Zadar 101:78. FMP je osvojio sedmu poziciju, pošto je posle produžetka nadigrao Cedevita Olimpiju 85:81.

Nova sezona u AdmiralBet ABA ligi počinje 29. septembra.

Partizan - Studentski centar
81:83 (22:25, 18:17, 26:21, 15:20)

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 3, Koprivica 4, Panter 23, Smailagić 4, Jaramaz, Naneli 11, Trifunović 2, Anđušić 2, Doužer 11, Kaminski 8.

STUDENTSKI CENTAR: Bogavac 11, Pavlićević 3, Vučeljić 4, Hadžibegović 9, Baćović, Ivišić 2, Dokins 18, Drobnjak 4, Drežnjak 5, Kamenjaš 14 (8sk), Kapusta 10, Mirković 3.

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Partizan je izgubio od Studentskog centra rezultatom 83:81!

35. minut - Partizan vodi 77:71, a do kraja finalne utakmice ostalo je još pet minuta.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Uoči poslednjih deset minuta velikog finala, Partizan vodi 66:63.

25. minut - Partizan konačno vodi u velikom finalu, a na polovini treće četvrtine je rezultat 53:50 za "parni valjak".

Druga četvrtina

Poluvreme! Studentski centar je bliži osvajanju prvog trofeja u sezoni, pošto nakon dve četvrtine vodi 42:40.

15. minut - "Studenti" ne ispuštaju svoju prednost i trenutno vode 38:29.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Nakon uvodnih deset minuta košarke, Studentski centar vodi 25:22.

5. minut - Na polovini prve četvrtine, Partizan gubi rezultatom 16:12.

Počela je utakmica u Podgorici.

20.30 - Dobro došli na Republikin lajv blog utakmice Partizan - Studentski centar.