DENVER VRATIO BREJK: Jokić MONSTRUOZNIM tripl-dablom srušio Majami!

08.06.2023

05:02

Nagetsi ponovo vode u finalnoj seriji.

Nikola Jokić protiv Majami Hita

Košarkaši Denver Nagetsa vratili su brejk u velikom finalu NBA lige, pošto su u gostima savladali Majami Hit rezultatom 109:94 (24:24, 29:24, 29:20, 27:26).

Najzaslužniji za trijumf tima iz Kolorada bio je Nikola Jokić, koji je meč završio sa 32 poena, 21 skokom i 10 asistencija. Na taj način je Džoker ušao u istoriju NBA lige!

Takođe, treba istaći i fantastičnu partiju Džamala Mareja koji je upisao 34 poena i po 10 uhvaćenih lopti i asistencija, pa su na taj način on i centar iz Sombora zajedno postali prvi tandem koji je imao tripl-dablove sa po bar 30 koševa.

Osim Srbina i Kanađanina, kod Nagetsa su dvocifreni bili još Kristijan Braun sa 15 i Eron Gordon sa 11 poena.

U poraženom sastavu je prednjačio Džimi Batler sa 28 poena, Bem Adebajo je postigao 22, a Kejleb Martin je imao 10 koševa.

Posle prve četvrtine koja je bila izjednačena, Nagetsi su u drugoj i trećoj stvarali zalihu koja će im biti dovoljna da naprave ribrejk. Denver je na poluvremenu vodio 53:48, a uoči poslednjih 12 minuta je na semaforu pisalo 82:68 u korist gostiju iz Kolorada.

Ekipa Majka Melouna je osam minuta pre kraja došla do maksimalnih +21 (93:72), a Majami je do kraja uspeo samo da ublaži poraz.

Ovom pobedom su Nagetsi ponovo poveli u finalnoj seriji plej-ofa, u kojoj sada imaju prednost od 2-1 u pobedama.

Četvrti meč na programu je u noći između petka i subote od 2.30 po srednjeevropskom vremenu.

Majami - Denver 94:109 (24:24, 24:29, 20:29, 26:27)

DVORANA: Kaseja Centar

SUDIJE: Toni Braders, Džoš Tajven, Kevin Skot.

MAJAMI: Vinsent 7, Jović, Lauri 9, Adebajo 22 (17sk), Martin 10, Batler 28, Hajsmit, Štrus 3, Haslem, Lav 6, Zeler, Robinson 9, Jurtseven.

DENVER: K. Braun 15, Porter 2 (7sk), Koldvel-Poup 6, Džordan, Džekson, Votson, B. Braun 5, Brajant, Smit, Jokić 32 (21sk, 10as), Nadži, Marej 34 (10sk, 10as), Čančar, Grin 4, Gordon 11 (10sk).

Tok meča

Četvrta četvrtina

Kraj! Denver Nagetsi su vratili brejk! U Majamiju su slavili rezultatom 109:94! Nikola Jokić je meč završio sa 32 poena, 21 skokom i 10 asistencija.

46. minut - Sva je prilika da će Denver vratiti brejk, pošto dva minuta pred kraj meča vodi 101:86!

43. minut - Jokić je asistirao Mareju za novi tripl-dabl! Denver vodi 95:81.

42. minut - Majami topi razliku, pa Meloun pri vođstvu svog tima od 93:77 traži minut pauze.

40. minut - Sjajno igra Kristijan Braun u ovim trenucima, pa Denver ima maksimalnih +21. Erik Spolstra zove tajm-aut pri zaostatku njegovog tima od 93:72.

38. minut - Gosti iz Kolorada čuvaju prednost i sada vode 86:70.

Treća četvrtina

Kraj četvrtine! Denver vodi 82:68, a Džoker za sada ima 26 poena, 17 skokova i devet asistencija.

34. minut - Da li je ovo period kada Nagetsi lome protivnika? Gosti vode 78:62, a Spolstra traži novi tajm-aut.

32. minut - Jokić trojkom donosi Denveru velikih 73:60.

30. minut - Džoker trpa bez milosti i došao je do 22 poena! Nagetsi vode 67:57.

28. minut - Majami je dobro izašao iz tajm-auta, ali Jokić vezuje četiri poena za 63:54.

27. minut - Dva zakucavanja Gordona donose Denveru prvu dvocifrenu prednost na meču (59:48). Erik Spolstra zove tajm-aut.

25. minut - Drugo poluvreme Jokić otvara preciznim šutem sa distance - 55:48 za Denver.

Druga četvrtina

Poluvreme! Denver vodi 53:48! Nikola Jokić je za sada upisao 14 poena, 12 skokova i sedam asistencija.

22. minut - Sada serija Nagetsa koji su poveli 47:44.

20. minut - Novi preokret, Majami vodi 42:41.

19. minut - Sada je Denver u seriji i opet vodi - 41:37.

17. minut - Kejleb Martin vezuje osam poena, Majami vodi 37:33.

15. minut - Adebajo koristi to što je Jokić na klupi i sa pet vezanih poena donosi izjednačenje Majamiju 29:29.

14. minut - Dobro su Nagetsi otvorili drugu deonicu, pa vode 29:24.

Prva četvrtina

Kraj četvrtine! Rezultat je izjednačen posle 12 minuta košarke - 24:24. Nikola Jokić ima 10 poena, sedam skokova i tri asistencije. Na drugoj strani je Džimi Batler ubacio 10 poena.

11. minut - Jokić poentira iz svih pozicija, Denver vodi 22:20.

9. minut - Prednost Nagetsa je sada još veća i iznosi četiri poena - 20:16.

7. minut - Preokret Denvera koji sada vodi 16:14. Jokić ima pest poena i pet skokova.

5. minut - Domaći tim održava prednost i trenutno vodi 14:10. Marej već ima osam poena, a preostala dva je postigao Jokić.

3. minut - Majami vodi 9:4, a sve poene za Denver postigao je Marej.

1. minut - Prvi koš na meču postigao je Adebajo - 2:0 za Majami.

Utakmica je počela!

02.25 - Nagetsi su spremni da vrate brejk.

02.15 - Šok za Denver! Nikola Jokić nije spreman za meč!

02.10 - Startna petorka Majamija za večerašnji okršaj je: Vinsent, Štrus, Batler, Lav, Adebajo.

02.05 - Nagetsi će meč krenuti sa standardnom startnom postavom: Marej, Koldvel-Poup, Porter, Gordon i Jokić.

02.00 - Do početka meča ostalo je još pola sata, a u Kaseja Centru se očekuje sjajna atmosfera.

01.50 - Centar iz Sombora bez greške šutira tokom zagrevanja. Da li je to znak da će imati još jednu utakmicu u kojoj će postići bar 40 poena?

01.40 - Na društvenim mrežama se povela polemika zbog čega Amerika mrzi Džokera, a odgovor je dao Kevin Durent.

01.30 - Nikola Jokić je zabrinuo navijače Denvera pred meč broj tri.

01.15 - Dobro došli na Republikin lajv blog treće utakmice NBA finala između Majami Hita i Denver Nagetsa .