SMEŠI SE VEČITI DERBI U FINALU REGIONALNOG TAKMIČENJA! Partizan ZGAZIO Slovence! Na pobedu od duela sa Zvezdom Meridianbet!

28.05.2023

21:38

Košarkaši Partizana pobedili su Cedevita Olimpiju rezultatom 85:70 (18:8, 24:18, 18:16, 25:28) u prvom meču polufinala AdmiralBet ABA lige i poveli u seriji sa 1-0.

Crno-beli su bolje ušli u utakmicu protiv tradicionalno neugodnog rivala. Odolevali su Slovenci do 7. minuta kada je na semaforu stajalo 11:8, a onda su izabranici Željka Obradovića serijom 7:0 prelomili meč u svoju korist.

Održavao je većim delom Partizan dvocifrenu razliku, sigurnom igrom u odbrani i odličnom realizacijom prednost je konstantno rasla, do visokih 13 poena prednosti (23:10) početkom druge deonice.

Usledio  je odgovor „zmajčeka“ koji su serijom 0:5 istopili prednost domaćina i ponovo se vratili u igru, međutim, trgli su se crno-beli i već do poluvremena ponovo stekli ozbiljno vođstvo.

Posle nesportske Ferela i „penala“ Madara, Partizan je otišao na najvećih 37:22, čime je pobednik praktično bio odlučen. Imali su Obradovićevi izabranici i +18 u jednom trenutku (42:24), posle trojke Nanelija, ali su gosti do odmora uspeli da spuste na 16 koševa zaostatka.

Zahvaljujući Jogiju Ferelu i novoj seriji 0:6, Cedevita Olimpija je u trećem kvartalu prišla na samo 11 poena minusa za domaćinom (51:40), ali je Obradovićeva ekipa uzvratila serijom 7:2 i vratila vođstvo od 15 razlike.

Partizan je brzo uspostavio situaciju na parketu pod kontrolom i na kraju zasluženo trijumfovao u ovoj utakmici.

Crno-bele je do pobede vodio Džejms Naneli sa 18 poena, Jam Madar je dodao pet koševa manje, dok su dvocifreni još bili Dante Egzum sa 11, odnosno, Uroš Trifunović sa 10 poena.

Kod Cedevita Olimpije istakao se Jogi Ferel sa 13 koševa, Karlo Matković je dao 12, a Zoran Dragić 10 poena.

Naredni meč na programu je u utorak (18 časova), domaćin će biti Cedevita Olimpija. Igra se na dve pobede, a bolji iz ovog meča će se u finalu sastati sa braniocem titule Crvenom zvezdom Meridianbet, koja je u polufinalu pregazila Budućnost iz Podgorice sa maksimalnih 2:0 u seriji.

PARTIZAN - CEDEVITA OLIMPIJA 85:70 (18:8, 24:16, 18:16, 25:28)

DVORANA: Štark Arena. SUDIJE: Hordov, Radojković, Mustapić.

PARTIZAN: Ledej 2, Drezgić 2, Koprivica 2, Panter 5, Smailagić 7, Papapetru 6, Egzum 11, Naneli 18, Lesor 2, Trifunović 10, Anđušić 7, Madar 13.

CEDEVITA OLIMPIJA: Rebec 6, Ferel 13, Radović 4, Jeremić 3, Alibegović 7, Murić 6, Mulalić 3, Kosi, Matković 12, Gnjidić, Omić 6, Dragić 10.

Kraj utakmice! Partizan je pobedio 85:70!

ČETVRTA ČETVRTINA

39. minut - Upisuje se i mladi Savo Drezgić, njegovi prvi poeni u ovom meču 85:70.

39. minut - Laki poeni za goste 81:68, ali pogađa Madar za dva 83:68. Peti faul dobija Balša Koprivica, u igri je Zek Ledej. Kod Cedevite Radović oba penala sigurno izvodi 83:70.

38. minut - Mirko Mulalić postiže trojku za Cedevita Olimpiju 81:66, tajm-aut Obradović.

38. minut - Posle poena Alibegovića 77:63, pogađa Smailagić 79:63. Odmah posle toga Alen poentira i pod faulom 81:63. Prestupio je prilikom izvođenja penala i lopta za goste.

37. minut - Danilo Anđušić trojkom vodi Partizan na +17, vode Obradovićevi izabranici 77:60.

36. minut - Marko Jeremić pogađa trojku 72:58, ali Madar uzvraća 74:58. Ubrzo potom i Jogi Ferel realizuje oba bacanja 74:60.

36. minut - Jam Madar stiže do sedmog koša i poentira preko Omića 72:55, nateravši Alilovića na novi tajm-aut.

35. minut - Bivši igrač Virtusa Alibegović pogađa oba penala 70:55.

35. minut - Zoran Dragić je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje 68:53. Potom Balša Koprivica ispravlja promašaj Papapetrua za 70:53.

35. minut - Razigrao se Uroš Trifunović i pogodio trojku za 68:52, tajm-aut Miro Alilović.

34. minut - Jam Madar realizuje jedan penal 63:49, a posle ubačene lopte sa strane, pogađa i Trifunović 65:49. Uzvraća Matković 65:51, koji potom pogađa i bacanje 65:52.

34. minut - Danilo Anđušić promašuje trojku, kao i Rebec na drugoj strani, pa Koprivica krade loptu, a Rebec pravi tehničku.

33. minut - Prekida to Anđušić novim poenima 62:46, međutim, trojkom smanjuje Rebec na 62:49.

32. minut - Ovog puta Matković precizan dva puta, ali sa linije za slobodna bacanja. Cedevita Olimpija sa 0:4 kreće u završnu deonicu 60:46.

31. minut - Karlo Matković otvara poslednju četvrtinu poenima 60:44, na asistenciju Rebeca.

Počeli su poslednjih deset minuta u Areni.

TREĆA ČETVRTINA

Kraj treće četvrtine, Partizan - Cedevita Olimpija 60:42!

30. minut - Egzum na tri sekunde pre kraja ove deonice pogađa za 60:42, pa promašaj Matkovića za tri.

30. minut - Ide trojka Uroša Trifunovića za 58:40, a onda poentira Radović kod gostiju 58:42.

29. minut - Sada i Dante Egzum oba puta precizan sa slobodnih bacanja, vraćaju crno-beli 15 razlike, vode 55:40.

29. minut - Seriju Slovenaca od 6:0 prekida Anđušić, vodi Partizan 53:40.

29. minut - Grešku u koracima pravi Egzum, a Matković na drugoj strani promašuje prvo, a daje drugo bacanje 51:40.

28. minut - Jogi Ferel u seriji, njegov peti poen zaredom, sada je pogodio za tri 51:39, Slovenci prave niz od 0:5.

27. minut - Uzvraća Jogi Ferel i smanjuje na 51:36.

26. minut - Trojka za Pantera, evo i kapitena Partizana koji je u prvom delu postigao samo dva koša, njegov peti poen za 51:34.

25. minut - Naneliiiii, nema rešenja odbrana Slovenaca za sjajnog Amerikanca, ide Partizan na 48:34.

24. minut - Lesor dva puta precizan u dva napada Partizana 46:31‚ odgovara trojkom Jogi Ferel 46:34.

23. minut - Već dva minuta nema poena na obe strane.

Osim Pavlovića i Bogdanovića, crno-bele u Areni bodri i bivši trener fudbalskog kluba iz Humske i legenda Partizana, Savo Milošević.

21. minut - Trojka Murića na startu drugog dela za 42:29, odgovara Dante Egzum sa novim poenima 44:29.

Počelo je drugo poluvreme u Areni.

DRUGA ČETVRTINA

Kraj prvog poluvremena, Partizan vodi protiv Cedevita Olimpije sa 42:26.

20. minut - Smailagić promašuje trojku iz "kornera", kažnjava to Alen Omić pod košem domaćih 42:26. Tajm-aut traži Obradović

19. minut - Trojka Nanelija, sam je ostao u ćoššku 40:24, a onda i Madar precizan 42:24. Ogromnih 18 razlike.

18. minut - Murić polovičan sa slobodnih bacanja 37:23.

17. minut - Madar koristi oba bacanja posle nesporetske Ferelu, ubedljivih 37:22 u korist Partizana.

17. minut - Naneli pod faulom pogađa trojku 35:22, kakav potez Amerikanca. Dodatno bacanje nije iskoristio.

17. minut - Utrčava bivši igrač Partizana Edo Murić i pogađa za 32:22, tajm-aut za Obradovića.

16. minut - Jogi Ferel postiže trojku 30:20. Uzvraća Naneli sa dva pogođena bacanja 32:20.

15. minut - Papapetru u seriji, ponovo pogađa grčki rerprezentativac 30:17.

14. minut - Amar Alibegović se snašao pod košem Partizana 25:17. Papapetru promašuje trojku,ali Ledej krade loptu Jogiju Ferelu. To koristi Grk koji se iskupljuje trojkom 28:17.

13. minut - Pod faulom pogađa Egzum, bacanje nije iskoristio ostaje 25:15.

13. minut - Promašaj Trifunovića za tri, kažnjava to Matković i smanjuje na 23:12, a onda trojku pogađa Rebec za 23:15. Gosti su u seriji 0:5.

12. minut - Ponovo je Zek Ledej bio u centru pažnje, istrčao je kontru i izborio dva bacanja koja je realizovao, za vođstvo 23:10. Najvećih 13 koševa viška za Obradovićeve izabranike!

12. minut - Ledej je bio sjajan u odbrani, izbacio Trifunovića u kontru koji "lomi obruč", za novu dvocifrenu prednost i Miro Alilović odmah reaguje tajm-autom.

11. minut - Zakucava Karlo Matković i prekida seriju Partizana od 7:0, sada je 18:10. Na drugoj strani Egzum polovičan sa penala, prvo je promašio drugo pogodio 19:10.

Počela je druga deonica

PRVA ČETVRTINA

Završena je prva četvrtina - 18:8.

10. minut - Zakucavanje Smailagića, Partizan ide na dvocifreno vođstvo 18:8, serija domaćih 7:0!

10. minut - Fauliran je Papapetru, ali je Grk promašio prvo, a pogodio drugo bacanje za maksimalnih +8, vodi Partizan 16:8.

9. minut - Prvi poeni za Dantea Egzuma, koji vodi Partizan na najvećih sedam poena viška 15:8.

8. minut - Naneli ide na liniju za penale, faul Jeremića. Siguran je oba puta Džejms Naneli, koji posle toga ustupa mesto Urošu Trifunoviću - 13:8.

7. minut - Jeremić promašuje otvorenu trojku, ali i Zek Ledej na drugoj strani nije bio precizan, ostaje 11:6. Ipak, Omić postiže poene za Cedevita Olimpiju koja smanjuje na 11:8.

6. minut - Smailagić pogađa jedno od dva bacanja 11:6.

Utakmici prisustvuju i ljubimci grobara Bogdan Bogdanović i Saša Pavlović, koji su svojevremeno sa uspehom igrali za Partizan.

5. minut - Odličan Partizan sa slobodnih bacanja, sada i Naneli oba puta precizan, vodi domaćin 10:6, tajm-aut za Slovence.

4. minut - Naneli u kontri zakucava, pre njega Smailagić postiže oba bacanja 8:6.

3. minut - Ponovo Dragić, svih šest poena gostiju postiže iskusni košarkaš, uzvraća Naneli 4:6.

2. minut - Zoran Dragić pogađa oba bacanja i dovodi goste u vođstvo, potom Panter izjednačava.

1. minut - Promašaj Pantera za tri, ofanzivan skok Muriča.

Počela je utakmica!

Startne petorke: Za Partizan će igrati Madar, Naneli, Panter, Smailagić, Lesor. Kod Cedevita Olimpije: Jeremić, Dragić, Murič, Omić.

UVOD

Cedevita Olimpija je prvi međusobni duel u ligaškom delu sezone dobila u Stožicama rezultatom 77:74, dok su crno-beli uzvratili pred grobarima i slavili sa 76:73.