JOKIĆ SUROVO ISKREN: Srbin otkrio šta mu NE TREBA i čime je ODUŠEVLJEN!

02.05.2023

07:57

Dvostruki uzastopni MVP imao je šta da kaže posle nove pobede nad "supertimom".

Nikola Jokić

Košarkaši Denver Nagetsa poveli su protiv Finiks Sansa sa 2:0 u polufinalnoj seriji plej-ofa zapadne konferencije NBA lige pošto su slavili i u drugom meču, ovog puta rezultatom 97:87.

Četu Majka Melouna do trijumfa je predvodio Nikola Jokić.

Dvostruki uzastopni MVP imao je učinak od 39 poena, 16 skokova i pet asistencija, a po završetku meča nije krio zadovoljstvo, mada je istakao i da njegov tim može daleko bolje.

Nijedan tim nije šutirao dobro. Mnogo teška utakmica, ali uspeli smo da pobedimo i to je najvažnije. Pronašli smo način, posebno je u podlednjoj četvrtini odbrana bila neverovatna. Pogađali smo šuteve iz kontakta i to je recept kako treba da igramo - rekao je Jokić, pa dodao:

- Znamo šta želimo da ostvarimo. Nisu nam potrebni buka i pažnja, znamo da je samo do nas i tako pristupamo svakoj utakmici.

Dotakao se srpski centar i sporijeg starta meča pošto u prvoj četvrtini nije imao niti jednu asistenciju.

Ne razmišljam o tome. Ako vidim slobodnog igrača dodaću loptu, ako imam otvoren šut, šutiraću. O tome ne treba razmišljati, već samo pokušavati da poentiraš i uradiš sve što je potrebno da dobiješ utakmicu - istakao je Nikola Jokić.

Za kraj, govorio je i o MVP priznanju, te je uspeo da nasmeje sve prisutne.

Nula interesovanja što se tiče nagrade. Nadam se da će biti sunčan dan, pa ću verovatno biti u bazenu - zaključio je Jokić.

Naredna utakmica između Denvera i Finiksa na programu je u noći između petka i subote (04.00), a domaćin će biti Sansi.