KAMPACOV ŠOU U BEOGRADU: Crvena zvezda slavila u bratskom derbiju, Holandov meč sezone!

06.04.2023

18:10

Duel crveno-belih ekipa pripao klubu sa Malog Kalemegdana.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su bratski Olimpijakos u meču 33. kola Evrolige rezultatom 87:79. Meč u dvorani “Aleksandar Nikolić” obeležili su maestralni Fakundo Kampaco sa 20 poena i 8 asistencija i Džon Holand koji je odigrao utakmicu sezone. Popularni “pitbul” postigao je 17 poena.

Pravi napadački obračun gledali smo na početku utakmice. Olimpijakos je bolje ušao u duel, crveno-beli iz Pireja su bili nemilosrdni van linije 6,75. Ekipa trenera Jorgosa Barcokasa pogodila je čak šest trojki u prvoj deonici koju su rešili u svoju korist sa 30:26.

Imala je Crvena zvezda rezultatski priključak, ali nikako nije uspevala da preuzme vođstvo. Saša Vezenkov ne neprimetno ubacio 11 poena, Tarik Blek je bio izuzetan u ofanzivnom skoku. Međutim, Fakundo Kampaco je u uvodnim minutima ubacio u petu brzinu, Argentinac je digao na noge popularni Pionir, a to kao da je bio jasan signal za ostatak ekipe da se probudi. Usledili su poeni Holanda, Mitrovića i Petruševa. Puleni Duška Ivanovića konačno su imali vođtstvo 41:39 na dva minuta do kraja poluvremena. Ipak, Olimpijakos je na odmor otišao sa prednošću od 47:45.

Podigla je Zvezda nivo odbrane u drugoj četvrtini, ali je potom u trećoj podigla zid! Da je bilo malo više sreće, stekla bi za pet minuta igre i dvocifrenu razliku. Domaćin je poslednju četvrtinu dočekao sa 65:59.

Igralo se u visokom ritmu u poslednjem kvartalu, a u takvim okolnostima najbolje se snašao Džon Holand. Dve trojke, dvojka, pa onda krađa i zakucavanje u kontri za totalno ludilo na tribinama. Pa potom još jedna trojka! Vezao je iskusni Amerikanac 13 poena za manje od pet minuta i praktično sam odbio jak nalet Olimpijakosa

Najkorisniji u pobedničkom timu bio je Fakundo Kampaco sa 20 poena, 8 asistencija i 5 ukradenih lopti. Pratio ga je Džon Holand sa 17, dok je odličnu partiju pružio i Luka Vildosa, koji je dodao 12. Dvocifreni su još bili i Luka Mitrović i Filip Petrušev, koji su ubacili po deset poena.

Na drugoj strani najbolji su bili Tomas Volkap i Saša Vezenkov sa po 15 poena.

Bio je ovo četvrti uzastopni trijumf tima sa Malog Kalemegdana u mečevima sa bratskim timom iz Pireja, a Zvezda sada ima skor 16-17. Olimpijakos će morati da ide na pobedu u poslednjoj rundi kako bi obezbedio prvo mesto tabele pred start plej-ofa.

Crvena zvezda - Olimpijakos 87:79

/26:30, 19:17, 20:12, 22:20/

Dvorana: Aleksandar Nikolić

Sudije: Migel Anhel Perez, Džozef Bisang, Robert Viklicki.

40. minut - Kraj utakmice, lider Evrolige je pao u Beogradu - 87:79.

39. minut - Crvena zvezda je u odličnoj poziciji pred poslednji minut - 85:77.

37. minut - Lazarević pravi faul u napadu. Nervoza je sve prisutnija u redovima kluba sa Malog Kalemegdana - 83:77.

36. minut - 5:0 serija Olimpijakosa, Ivanović je prinuđen na tajmaut - 80:74.

34. minut - Džon Holand igra meč sezone! Nakon njegovo 14. poena na utakmici Bracokas traži tajmaut - 77:69.

32. minut - Cela odbrana gostiju je ispala iz igre nakon dodavanja Kampaca Holadu. Džon precizan za tri, publika je u transu - 71:67

IV četvrtina

30. minut - Kampaco "zavrće" na drugi obruč u poslednjoj sekundi treće četvrtine - 65:59.

29. minut - Mitrović nastavlja gde je stao Petrušev, ali onda je Papanikolau odgovorio trojkom - 63:57.

27. minut - Petrušev se iskupio za promašaje sjajnim zakucavanjem - 56:50.

25. minut - Propušta Crvena zvezda prilike da se dodatno rezultatski odlepi. Zaista neverovatno šta je promašio Filip Petrušev - 54:48.

23. minut - Prilično čudan početak treće deonice. Nekoliko izgubljenih lopti na obe strane parketa. A onda, delirijum! Kampaco cepa mrežicu za tri poena - 54:47.

21. minut - Luka Vildoza pogađa za tri uz faul. Argentinac je siguran i sa linije za slobodna bacanja - 49:47.

III četvrtina

20. minut - Napadački obračun u popularnom Pioniru. Na kraju prvog poluvremena Olimpijakos ima prednost od 47:45.

19. minut - Volkap vreća prednost Olimpijakosu - 43:44.

18. minut - Crvena zvezda je konačno stigla do vođstva. Dalibor Ilić se sjajno snašao u reketu - 41:39.

16. minut - Luka Mitrović nosi srpski tim u ovim trenucima, četiri uzastopna poena - 37:39.

14. minut - Da nije Tarika Bleka Zvezda bi vodila. Snažni centar pravi ogromne probleme u reketu visokim igračima domaćeg sastava - 33:36.

12. minut - Kampaco je ubacio u petu brzinu. Argentinac je digao halu na noge - 30:32.

II četvrtina

10. minut - Petrušev je pogodio za tri uz zvuk sirene. Crveno-beli su uhvatili rezultatski priključak - 26:30.

8. minut - Raspucali su se igreči Olimpijakosa. Gosti su ubacili do sada čak šest trojki. Poslednju je pogodio Papanikolau - 17:28.

6. minut - Vezenkov pokazuje svoj raskošni talenat. Bugarin na svom kontu ima već devet poena  - 13:20.

4. minut - Nakon nove trojke Volkapa, Duško Ivanović je zatražio tajmaut. Crveno-beli iz Pireja su odlični - 8:15.

2. minut - Bolji početak Olimpijakosa. Grčki sastav odlično pronalazi reševanj u napadu - 5:7.

I četvrtina

18.45 - Nemanja Nedović vratio se u sastav. Propustio je prethodne dve utakmice sa Valensijom i Asvelom u Evroligi.