ZVEZDA POBEDILA ZA SEBE, ALI I ZA PARTIZAN: San delija o top 8 traje, Valensija PREGAŽENA u Pioniru! (VIDEO)

29.03.2023

18:13 >> 20:59

Sjajna partija kluba sa Malog Kalemegdana za 14. evroligaški trijumf.

Detalj iz Pionira

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u 31. kolu Evrolige ekipu Valensije u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 92:73.

Na taj način, crveno-beli su stigli do 14. pobede u elitnom takmičenju, kojom su zadržali matematičke šanse za plasman u top 8.

Takođe, trijumfu kluba sa Malog Kalemegdana se raduju i grobari, budući da je Valensija bila direktan konkurent Partizanu u borbi za doigravanje, sa boljim međusobnim skorom.

Zvezda je meč prelomila u drugom poluvremenu, kada je stekla osetniju prednost, a tačka je stavljena u završna tri minuta igre. Dobrić je bio precizan sa distance za 83:71, a od tog momenta se nije postavljalo pitanje pobednika, već se samo čekao konačan rezultat.

Pobednički sastav predvodio je Petrušev sa 20 poena i sedam skokova, pomenuti Dobrić je dodao 16, a Kampaco 15, uz sedam asistencija.

Kod "slepih miševa" istakao se Radenou sa 14 koševa, od čega 12 u prvom delu igre, dok su Džouns i Harper dodali po 12.

Crveno-beli meč 32. runde Evrolige igraju već u petak, kada gostuju Asvelu.

Tok duela iz dvorane "Aleksandar Nikolić" mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Crvena zvezda - Valensija 92:73 (20:21, 26:20, 23:21, 23:11)

Kraj duela - Zvezda savladala Valensiju!

40. minut - I Petrušev je dao trojku, Zvezda je na kraju došla do ubedljive pobede...

39. minut - Pionir je proključao nakon trojke Dobrića koji je povisio na 83:71.

37. minut - Pet poena Džounsa, na drugoj strani je pogodio Dobrić, pa Kampaco penale za 11 poena prednosti - 80:69.

35. minut - Zvezda igra odličnu odbranu u poslednjoj četvrtini zahvaljujući kojoj se nalazi na pragu trijumfa. Domaćin vodi sa 76:64 pred završnih pet minuta igre.

33. minut - Dubljević je bez potrebe faulirao Kampaca, koji je pogodio dva penala - 73:64.

Gosti su izašli iz bonusa...

31. minut - Rivero je "izradio" Martina na niskom postu, koji ga je faulirao, ovaj je pogodio dva slobodna bacanja za 69:64.

Crveno-beli sa sedam poena prednosti ulaze u završni kvartal!

30. minut - Bentil je pogodio penale, Harper je poentirao "kao brzi voz" smanjivši na 69:62.

29. minut - "Slepi miševi" su prišli na 65:60, a onda je Petrušev pogodio dva penala za 67:60...

27. minut - Težak šut je pogodio Kampaco (šest poena) za 60:51, a odgovorio je Klaver sa poludistance - 60:53.

Lepu akciju domaćina okončao je Petrušev, svojim 12. košem, a uzvratio je Harper poenima uz faul (62:56).

25. minut - Serija trojki, pogađali su Dubljević i Klaver, odnosno Dobrić. Klub sa Malog Kalemegdana ima plus sedam (58:51).

23. minut - Vildozina trojka je "zapalila" Pionir, Zvezda se odranila, a Argentinac je zatim promašio otvoren šut. To je ofanzivnim skokom "popravio" Petrušev, koji je domaćem sastavu doneo dvocifren višak - 53:43!

21. minut - Prvi strelac meča je opet poentirao za 46:43, a onda je Kampaco namestio lake poene Petruševu - 48:43.

Kraj prvog poluvremena - 46:41!

Martin je postigao sedam poena, dok kod Valensije prednjače Radebou sa 12, odnosno Lopez-Arostegi sa osam.

20. minut - Pradilja je smanjio na 46:41, a onda je usledila serije promašaja sa distance na obe strane.

19. minut - Radebou je dao trojku, Ivanović je uzeo minut odmora pri rezultatu 41:36. On je urodio plodom jer je Martin spojio tri poenam ali je opet Valensija odgovorila trojkom - 44:39.

17. minut - Domaćin je stekao osetnijih šest poena prednosti. Vildoza je bio precizan sa distance, nadovezao se Holand pogotkom van linije 6,75 - 39:33!

Usledio je tajm-aut, pa novi neuspešan napad Valensije posle koga je trener Mumbru dobio tehničku jer je smatrao da je bilo prekršaja u reketu. Vildoza to nije kaznio, ali je Martin iskoristio pas Kampaca za 41:33.

15. minut - Bentil je nanizao dva koša, drugi uz faul, ali je promašio dodatno slobodno bacanje (32:30). Pritom, Španci su ispunili bonus.

13. minut - Ivanović je poentirao, a odgovorio je Lopez-Arostegi preciznim šutem sa distance - 26:27.

11. minut - Četiri poena u nizu Luke Mitrovića, Zvezda je opet na plus tri - 24:21!

Valensija ima minimalnu prednost - 21:20!

10. minut - Preokret "slepih miševa u finišu prve deonice.

9. minut - Nikola Ivanović je povisio na 20:17, polovičnim izvođenjem penala.

7. minut - Vildoza i Petrušev već imaju po šest koševa, ali Radebou "čuva" Valensiju koja uspeva da održi priključak. Na semaforu je 17:15.

5. minut - Trojke Vildoze i Klavera, domaćin čuva vođstvo od tri poena (10:7).

3. minut - Džouns je postigao prvi koš za goste, onda su oba tima poentirala još po jednom - 7:4.

1. minut - Bolji početak Zvezde koja je povela sa 4:0. Najpre je poentirao Kampaco, posle ofanzivnog skoka Lazarevića, a onda je precizan bio i Martin.

Uz crveno-bele je i najbolji teniser u istoriji Novak Đoković, koji je dobio ovacije u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Počeo je meč u Pioniru!

18:20 - Zvezda će večeras igrati bez Nemanje Nedovića.

Zvezda je u dosadašnjem toku elitnog takmičenja upisala skor od 13-17, te je svoje šanse za plasman u top 8 svela na domen teorije. Sa druge strane, Valensija je na učinku od 14-16, pa crveno-beli mogu da pomognu večitom rivalu Partizanu ukoliko nadigraju španskog predstavnika, koji im je direktnu konkurent za doigravanje.

Ipak, postavlja se pitanje kakva je kadrovska situacija na Malom Kalemegdanu, budući da je zbog komplikovanog zdravstvenog stanja odložen meč protiv Mornara u Baru, u sklopu AdmiralBet ABA lige.

U hali Pionir na parketu sigurno neće biti kapitena Branka Lazića, dok će u redovima "slepih miševa" izostati Himenez, Prepelić i Van Rosom.

Podsetimo da je prvak Srbije uspeo da nadigra Špance na Pirinejima sa 77:75 u duelu 17. runde elitnog takmičenja, a delije se nadaju reprizi večeras u Beogradu.

Tok utakmice iz dvorane "Aleksandar Nikolić" možete pratiti uživo na našem portalu.