EVROLIGA: Efes POCEPAO Armani, Real slavio u španskom derbiju! Fener nastavio da dominira, pobedio i Makabi

22.11.2022

22:47

Uzbudljiv dan u evropskoj košarci.

Ove nedelje je na programu dupli program Evrolige, a u utorak su odigrane prve utakmice devetog kola elitnog takmičenja.

Crvena zvezda je na strani pobedila Albu posle produžetka, dok je Partizan u gostima poražen od Barselone.

Osim utakmica večitih, odigrana su još četiri meča na terenim širom Starog kontinenta.

Fenerbahče je u gostima pobedio Monako sa 96:93 (21:18, 24:20, 34:22, 17:33).

Najdžel Hejs-Dejvis je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 21 poenom, a Srbin Marko Gudurić je imao 11.

Na drugoj strani je prednjačio Džordan Lojd sa 18 koševa.

Makabi je u Tel-Avivu nadigrao ekipu Olimpijakosa posle preokreta u poslednjoj četvrtini, rezultatom 90:84 (22:20, 21:25, 20:24, 27:15).

"Ponos Izraela" je do trijumfa vodio Vejd Boldvin sa 22 poena, dok je Janulis Larencakis sa jednim manje bio najbolji kod pirejskih crveno-belih.

Efes je nakon ujednačenog prvog poluvremena, u drugom na strani pregazio ekipu Armanija sa 80:51 (18:18, 16:16, 21:7, 25:10).

Vil Klajburn je postigao 24 poena i bio je najzaslužniji za pobedu šampiona Evrope, dok je Vasilije Micić ubacio 12.

U poraženom sastavu je dvocifren bio samo Naz Mitru-Long sa deset poena.

Pobedu u gostima je ostvario i Real, koji je u španskom derbiju nadigrao Valensiju rezultatom 80:73 (31:19, 10:12, 18:15, 21:27).

Džanan Musa je bio ubedljivo najbolji igrač meča sa 28 poena, a u pobedničkom timu ga je pratio Gabrijel Dek sa 16.

U ekipi Valensije je Sem van Rosom sa 17 poena bio najraspoloženiji.