PANTER UTIŠAO ATINU! Partizan srušio PAO u ludoj utakmici, treća vezana pobeda crno-belih!

03.11.2022

19:00

Košarkaši Partizana savladali su u Atini ekipu Panatinaikosa - 89:91 (16:31, 25:23, 23:14, 25:23) u šestom kolu regularnog dela Evrolige.

Potpuno luda utakmica viđena je ove večeri u OAKA areni! Partizan je sjajno otvorio meč i gazi PAO tokom prvih 20 minuta igre. Bez nilosti i sa Panterom na čelu, crno-beli su bili na korak od pobede!

Ipak, tim Dejana Radonjića je odgvorio u nastavku i uspeo da duel odvede u neizvesnu završnicu.

Nakon gomile prekida, grube igre, Panter se ponovo budi i stavlja tačku na ovaj meč. Ovo je treća vezana pobeda Partizana u Evroligi, a pre toga pred crno-belima su oružje položili Virtus i Žalgiris.

Apsolutni heroj Partizana je Kevin Panter sa 29 postignutih poena uz 1 skok i 4 asistencije.

Panatinaikos - Partizan
89:91 (16:31, 25:23, 23:14, 25:23)

KRAJ MEČA!

Četvrta četvrtina:

Poslednji minut meča: Pužirio je Ledej nakon ofanzivnog skoka, dva penala za Bejkona! Promašuje Bejkon polaganje i faul nad Egzumom! Plus 4 za PArtizan na 15 sekundi do kraja utakmice. Pobeda Partizana!

Bejkon i Ponitka smanjuju na minus 6 - dva minuta do kraja meča!

Panter ponovo za tri!!! Plus 10 za Partizan na manje od tri minuta do kraja! Kraći prekid u OAKA, uleteli su predmeti na teren!

Trojka Pantera, pa Vilijamsa - 83:76 za Partizan!

Sredina odlučujuće deonice, Partizan na devet - polaganje Egzuma za 80:71!

Konačno poeni Pantera za plus pet - 76:71 za Partizan!

Kucanje Lesora, pa novi poeni Voltersa - 72:68! Treći minut četvrte deonice!

Promašio je Partizan dve otvorene trojke, a Volters to kažnjava na drugoj strani - 70:68 za crno-bele!

Egzum polaže odmah na startu za 70:64!

Treća četvrtina:

Plus četiri za Partizan na ulasku u odlučujuću deonicu!

Lesor, pa Vilijnams na drugoj strani - 67:61 za Partizan, finiš treće deonice.

Partizan je preživeo nalet domaćina i serijom Anđušića je ponovo na plus osam - 65:57!

Trojka Anđušiča vraća Partizan u život - 61:57!

Grigonis sa penala, samo plus jedan za Partizan 58:57!

Samo plus pet za Partizan, pogađa Vilijams, sredina treće deonice.

Trojka Voltersa, PAO na minus sedam!

Partizan nakon poena Lesora sa penala ponovo na plus 10 - treći minut nastavka igre.

Serija Bejkona - 5:0 i PAO odmah na startu drugog dela dolazi do minus osam (51:46).

Druga četvrtina:

Poluvreme u Atini, Partizan je samleo zelene, plus 13 za crno-bele (54:41)!

Četvrta trojka Pantera, 20 poen ukupno za 51:36!

Madar za tri! 48:35 za crno-bele!

Finiš prvog poluvremena, tehnička za klupu domaćeg tima - 45:35 za PArtizan.

Tri minta do kraja prvog dela meča, Anđušić precizan za dva iz dribliniga za 42:29!

Madar trojkom vraća prednost Partizana na plus 12 - 40:28!

Sredina druge deonice, PAO na minus devet - kucanje Papajanisa za 37:28!

Treći minut druge deonice, Partizan na plus 11 - 35:24!

Kucanje Lesora, a nova trojka za domaće - 33:22!

Trojka Voltersa za 31:19 - vraća se PAO u igru!

Prva četvrtina:

Partizan na kraju prvih deset minuta igre ima plus 15 - 31:16! Trojka Pantera uz faul! Kalaicaiks je na 0.9 vratio trojku sa više od pola terena!

Finiš prve deonice, ulazimo u poslednji minut. Vilijams je vratio trojku, ali Panter odmah odgovara - 25:13!

Nova trojka Pantera! Osmi poen! Plus 12 za Partizan - nešto manje od tri minuta do kraja treće deonice.

PAO je malo dođao do daha, prodor Voltersa - 15:8!

Sredina prve četvrtine, Pinitka konačno postiže poene za svoj tim i smanjuje na 13:4.

Panter sa poludistance za dva, serija Partizana i dalje traje - 13:2!

Treći minut u prvoj deonici, nova ukradena lopta crno-belih i kucanje za Ledeja za plus devet - 11:2!

Pogađa PAO sa penala, ali Madar na drugoj strani vraća - 9:2 za Partizan!

Penater cepa za tri - 5:0 za Partizan na startu!

Madar odmah na startu spušta loptu na tablu - 2:0!