PARTIZAN SLAVIO U GROTLU ARENE: Maestralni Panter vodio crno-bele do druge uzastopne pobede!

27.10.2022

18:00

Vrlo bitna pobeda "parnog valjka" u Beogradu.

Madar i Panter

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Žalgirisa sa 87:76 u meču 5. kola Evrolige i tako su stigli do druge vezane pobede u elitnom takmičenju.

Crno-bele je do trijumfa vodio maestralni Panter, koji je ubacio 26 poena, uz odličan šut iz igre, pa se tako iskupio za neke malo lošije partije u poslednje vreme. Egzum je dodao 11, a Lidej, Nanali i Lesor su ubacili deset poena. Sa druge strane, Evans je postigao 16 poena, a Šmits je pridodao sa 11.

Viđena je u Areni vrlo neizvesna utakmica, koja je rešena u poslednjem kvartalu. Partizan je bolje počeo meč i stigao do prednosti, ali je Žalgiris serijom stigao do prednosti.

Ipak, Partizan je u drugom delu pogurao Kevin Panter, koji je postigao čak 15 poena u tom kvartalu i obezbedio svom timu čak +8 na kraju poluvremena.

Crno-beli su održavali prednost većim delom treće deonice, ali ih je poremetio četvrti faul Pantera, pa se Žalgiris približio, a čak je i propustio par prilika za vođstvo. Na kraju treće četvrtine je na semaforu stajalo +3 za Partizan.

Pitanje pobednika je rešeno u poslednjoj deonici. Partizan je utakmicu prelomio u poslednjih pet minuta, a najzaslužniji je opet bio Kevin Panter. Žalgiris nije imao snage za novi povratak, pa je Partizan mirno priveo utakmicu kraju u poslednja dva minuta.

Crno-beli su stigli do druge vezane pobede, pa sada imaju skor od dve pobede i tri poraza. Isti skor ima i Žalgiris.

U narednom kolu četa Željka Obradovića gostuje u Atini, ekipi Panatinaikosa.

PARTIZAN - ŽALGIRIS

87:76 (20:22, 24:14, 16:21, 27:19)

KRAJ MEČA! Partizan stigao do nove pobede, pao je Žalgiris sa 87:76.

10. minut - Partizan ima dvocifrenu prednost, rešeno je pitanje pobednika.

8. minut - Pogodio je Lesor dva penaa, ali sa druge strane Evans ubacuje trojku. Dva penala za Egzuma.

6. minut - Panter je nezaustavljiv, nova tri poena Amerikanca. Partizan na +8.

5. minut - Teško se stiže do poena sad, Žalgiris na samo -2. Ipak, Panter pogađa za +4.

3. minut - Panter pogađa tešku trojku, a zatim Lidej monstruozno zakucava, velikih +5 za Partizan.

2.minut - Brazdeikis donosi izjednačenje, ali na drugoj strani ponovo Panter donosi prednost crno-belima.

Tok četvrte četvrtine:

Počela je četvrta četvrtina!

Kraj treće četvrtine! Partizan sa samo +3 ulazi u poslednji kvartal, nakon što je Egzum pogodio jedno slobodno bacanje.

9. minut - Izjednačenje u Areni posle trojke Evansa.

7. minut - Serija 4:0 Brazdeikisa, žilavi Žalgiris se ne da.

6. minut - Igra se koš za koš u trećoj četvrtini. Lesor vezuje dve rampe, Partizan ima +9.

4. minut - Odmah posle trećeg, Panter pravi i četvrti faul. Sa druge strane, Šmits pogađa trojku, a Evans dva penala, Žalgiris je minus sedam.

2. minut - Panter je nastavio tamo gde je stao u prvom poluvremenu, odmah pogađa trojku. Ipak, treći faul Partizanovog kapitena.

Počela je treća četvrtina!

Partizan nosi fenomenalni Panter, koji je postigao 15 poena, a prati ga Naneli sa osam. Toliko ima i Lekavičijus, koji je najbolji strelac gostujuće ekipe.

Kraj druge četvrtine! Partizan ima prednost na poluvremenu, crno-beli vode sa 44:36!

9. minut -  Panter nosi Partizan, koji i dalje održava prednost. Ipak, Litvanci se ne daju.

7. minut - Prazni minuti Partizana, pa Željko Obradović traži tajm-aut posle mini serije Litvanaca.

6. minut - Trojku pogađa Evans, ali Panter pogađa koš uz faul. Novi koš Pantera, Brazdeikis ne može da sačuva Partizanovog kapitena. Panter pogađa i trojku, tajm-aut Žalgirisa.

4. minut - Četri vezana poena Pantera, Partizan stiže ponovo do velikih +6.

2. minut - Ponovo vodi Partizan, pa je i "Arena" proključala, posle trojke Danila Anđušića. Žalgiris je u bonusu posle samo minut i po.

Počela je druga četvrtina!

Kraj prve četvrtine!

10. minut - Panter i dalje ne može da pronađe svoju igru, nekoliko vezanih grešaka Partizanovog kapitena. Sa druge strane, Butkevičijius vezuje pet poena, a onda Lekavičijus u poslednjoj sekundi donosi prednost Litvancima.

9. minut - Prišao je Žalgiris na samo poen razlike, ali nova serija crno-belih preko Nanelija i Egzuma. Hejs promašuje dva penala, Partizan ostaje na +6.

7. minut - Lekavičijus ubacuje pet vezanih poena, sa druge strane dva promašaja Papapetrua. Obradović traži tajm-aut.

6. minut - Prvi TV tajm-aut. Partizan ne može da promaši iz igre, Litvance Šmits drži u igri sa četiri vezana poena.

4. minut  - Madar igra kao u transu na startu sezone. Pogodio je trojku, a zatim i ukrao loptu. Papapetru pogađa, Partizan na +6

2. minut - Lesor postiže prvi koš na meču, sa druge strane Brazdeikis promašuje otvorenu trojku.

1. minut - Počela je prva četvrtina.

UVOD

Košarkaši Partizana dočekuju večeras od 20:30 ekipu Žalgirisa u meču 5. kola Evrolige, a tok meča možete uživo pratiti na portalu Republika.rs.

Crno-beli nisu na najbolji način započeli sezonu, pošto su na startu zabeležili tri vezana poraza. Ipak, situacija je popravljena ubedljivom pobedom protiv Virtusa, čime je Partizan stigao do prve pobede u Evroligi posle više od osam godina. Sada je red da se uđe u seriju trijumfa.

Ipak, "parnom valjku" nikako neće biti lako. U "Arenu" stiže litvanski Žalgiris, tradicionalno čvrsta ekipa, protiv koje nikad nije lako. To su najbolje osetili Virtus i Barselona, koji su u Kaunasu poraženi od šanmpiona Litvanije. Pre toga, "zelena šuma" je doživela dva vezana neuspeha na startu, na gostovanjima Olimpijakosu i Makabiju.

Meč u Beogradu počinje od 20:30.