CRNO-BELO VEČE ZA PAMĆENJE: Partizan MASAKRIRAO Virtus, prva pobeda u Evroligi sa nestvarnih +28!

20.10.2022

18:00

Košarkaši Partizana deklasirali su ekipu Virtusa iz Bolonje u meču 4. kola Evrolige, rezultatom 90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15).

KK Partizan

Crno-beli su odigrali fantastičan meč od prve do poslednje sekunde i stigli su do prvog trijumfa u ovogdišnjoj Evroligi, trijumfom nad nemoćnim Virtusom sa 90:62.

Partizan je zagospodario parketom od prvog minuta. Madar i Nanali su upalili mašinu, koja je serijom pogodaka sa distance stigla na samom startu do ogromnih 15:4, a zatim i 27:11 na kraju prvog dela igre.

Poslednji trzaj je Virtus imao sredinom drugog dela, kada su posle dve vezane trojke stigli do 29:21. Ipak, to je bilo sve od italijanske ekipe. Nova serija Partizana, predvođena Anđušićem i Nanalijem, pa je na semaforu na poluvremenu stajalo nestvarnih 51:32.

Početak nastavka je doneo malo mirniju igru, a crno-beli su rutinski održavali prednost, koja je na kraju trećeg dela iznosila +22 (69:47).

Raspodija "parnog valjka" je nastavljena u četvrtoj deonici, kada je Partizan stigao do maksimalnih +31 (78:47). Crno-beli su malo usporili do kraja, a konačan rezultat je glasio 90:62.

Partizan je do pobede predvodio Nanali sa 20 poena, dok su Anđušić i Lesor dodali po 14. Sa druge strane, samo su Bako sa 11 i Vims sa deset poena bili dvocifreni.

Crno-beli takmičenje u Evroligi nastavljaju sledeće sedmice, kada će u Areni gostovati ekipa Žalgirisa.

PARTIZAN - VIRTUS BOLONJA

90:62 (27:11, 24:21, 18:15, 21:15)

Kraj utakmice! Ubedljiva pobeda crno-belih sa čak 28 poena razlike.

8. minut - Bliži se kraj susreta, Partizan rutinski privodi meč kraju.

6. minut - Stao je malo Partizan, što je bilo i očekivano. Virtus koristi ove minute, pa malo smanjuje ogromnu prednost crno-belih.

4. minut - Dugo će se ovaj meč pamtiti. Panter je pogodio trojku, tajm-aut Skariola, Partizan ima +31.

2. minut - Lidej, pa Anđušić, Partizan je na nestvarnih 27 razlike.

Počela je četvrta četvrtina!

Kraj treće četvrtine! Partizan ima +22 na krilima odličnog šuta za dva i tri.

8. minut - Rutinsko održavanje prednosti u Areni. Ne briljira Partizan, ali Virtus deluje kao razbijena banda.

6. minut - Nanali igra meč sezone, Amerikanac ne može da promaši, crno-beli na +20.

4. minut - Igra se izuzetno brzo u Areni, Virtus ne uspeva da priđe Partizanu, koji i dalje ima ogromnu prednost.

2. minut - Koš Žaitea, ali uzvraća Lesor novim kucanjem. Partizan održava ubedljivu prednost.

Počela je treća četvrtina!

Partizan je mnogo bolji u ovom meču, pogodili su crno-beli sve što su šutnuli, pa zasluženo imaju prednost koju ne smeju da prospu. Naneli je postigao 15 poena, Madar 11.

Kraj druge četvrtine! Partizan preko Nanelija stigao do ogromnih +19 na poluvremenu.

9. minut - Anđušić pa Naneli, Partizan sa dve vezane trojke vraća +14.

8. minut - Monstruozno kucanje Lesora, ali Lundberg sa penala drži tim iz Bolonje u životu.

6. minut - Vraća se Partizan na +12, posle koševa Anđušića i Pantera. Belineli pogađa trojku u svom stilu.

4. minut - Malo je stao Partizan, to kažnjava Vims pa sa pet vezanih poena smanjuje. Trojka i Mikija, Virtus na minus 8. Tajm-aut Obradovića.

2. minut - Nije bilo koševa preko dva minuta, a onda su se upisali Bako i Koprivica, obojica posle skoka u napadu.

Počela je druga četvrtina!

Kraj prve četvrtine! Partizan dominantan u prvoj deonici, samo tri promašaja crno-belih iz igre. Sa druge strane, Virtus deluje pogubljeno.

8. minut - Novo kucanje Lesora na asistenciju Madara. Trojka Pajole na drugoj strani. Vraća trojku Naneli.

6. minut - Madar igra savršeno na startu, stigao je do šestog poena. Partizan dominira na startu.

4. minut - Na koševe Madara se nadovezao Naneli , koji je vezao sedam poena. Sa druge strane su pogađali Heket i Miki. Zakucava Lesor, prvi tajm-aut za Skariola.

2. minut - Partizan odmah stiže do četiri poena prednosti, sve poene je postigao Madar.

Počela je prva četvrtina!

UVOD

"Parni valjak" će ugostiti Virtus u potrazi za prvom pobedom u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju.

Crno-beli su ubedljivo poraženi na otvaranju sezone protiv Albe u Berlinu, a zatim je usledio tragičan poraz u Baskiji. Ništa bolje Partizan nije prošao ni pred domaćom publikom, pošto su u prvom meču pred "grobarima", posle više od osam godina pauze, izgubili od ekipe Armanija.

Neočekivano loš start sezone ima i ekipa Virtusa, koje sa klupe predvodi Serđo Skariolo, aktuelni evropski i svetski prvak sa reprezentacijom Španije. Tim iz Bolonje je ubedljivo izgubio u 1. kolu od ekipe Monaka, da bi u neizvesnoj završnici savladali Bajern i stigli do prvog trijumfa. Blizu pobede su bili i u Litvaniji, ali su baš kao i Partizan, izgubili dobijeno protiv Žalgirisa.

Meč u beogradskoj Areni počinje u 20:30.