ČASTAN PORAZ ZVEZDE U TURSKOJ: Monako slavio u penal završnici!

14.09.2022

18:29

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Monaka, rezultatom , u prvoj od tri pripremne utakmice koje će izabranici Vlade Jovanovića odigrati u Antaliji.

Vladimir Jovanović

Najefikasniji u redovima šampiona Srbije i ABA lige je bio Ognjen Dobrić, koji je ubacio 18 poena. Marković i Petrušev su dodali 11, dok su Bentil i Lazarević postigli po 10 poena.

Dobrić je bio najefikasniji u dresu Crvene zvezde

Crveno-beli su vrlo loše počeli meč, pa je Monako već sredinom prve četvrtine imao dvocifrenu prednost (19:8). Zvezda se vratila u meč vrlo brzo, pa su na kraju prve deonice imali samo -4 (24:20).

Većim delom drugog kvartala se igralo "koš za koš", a "Kneževi" su na poluvremenu imali 7 poena prednosti (47:40).

Činilo se da je vicešampion Francuske napravio ključnu prednost kada je u trećoj deonici na semaforu pisalo 74:58. Ipak, Zvezda je ponovo sustigla prednost rivala, međutim, u penal završnici nije uspela da stigne do pobede, pa je Monako na kraju slavio rezultatom 93:88.