TOP 8 JE NEMOGUĆA MISIJA: Zvezda se OPROSTILA od četvrtfinala Evrolige?

29.03.2022

19:40

Loše vesti za crveno-bele stigle su iz Istanbula.

Košarkaši Crvene zvezde

Košarkaši Fenerbahčea izgubili su na domaćem terenu od Albe iz Berlina rezultatom.

Ovim porazom ekipa Aleksandra Đorđevića izgubila je šanse da se plasira među osam najboljih timova Evrolige, a samim tim i dobrano umanjila nade Crvenoj zvezdi da može do četvrtfinala elitnog takmičenja.

Alba sada ima identičan skor kao Crvena zvezda, 11 pobeda i 14 neuspeha, ali i lakši raspored od srpskog velikana.

Aleksandar Đorđević

Fener je prvu četvrtinu rešio u svoju korist rezultatom 19:16, ali je u drugom periodu doživeo pravi potop.

Alba je u drugoj četvrtini bila bolja 21:8, pa je na poluvremenu imala veliku prednost od 37:27. Istanbulski tim do kraja meča nije uspeo da se vrati u meč, pa su Nemci stigli do velike pobede.

Nemačkog velikana do trijumfa predvodio je Zusman sa 20 poena, a dvocifren je bio i Smit sa 14.

Jedini koji se istakao u Feneru je ponovo bio Melih Mahmutolu, on je ubacio 16 poena. Srpski košarkaš u redovima Đorđevićevog tima Marko Gudurić utakmicu je završio sa pet koševa, dva skoka i tri asistencije.