19:41

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 17. kola Evrolige izgubili su u Turskoj od ekipe Anadolu Efesa.

Košarkaši Crvene zvezde

U meču viđenom u Istambulu, košarkaši Crvene zvezde pružili su neverovatnu partiju.

Crveno-beli su bili nadomak pobede ali je mirna ruka Vasilija Micića na kraju presudila crveno-belima. Na kraju pobeda turskog tima 84-83.

Beogradski tim predvodili su sjajni Nikola Kalinić koji je zabeležio 20 poena, a istakao se i kapiten Lazić sa 13, odlični su bili još i Volters sa 12, Nikola Ivanović sa 9 poena.

Tursku ekipu predvodili su Plajs i Micić sa 23, odnosno 21 poenom.

IV ČETVRTINA

10. minut - Ključni pogodak Kalinića, Zvezda ima prednost od tri poena, rezultat je 80-83. Micić pogađa za dva. Radonjić traži tajm-aut. Micić je ponovo na liniji penala,precizan je oba puta.

9. minut - Kalinić pravi faul nad Micićem, Srbin će na liniju penala. Precizan je oba puta.

8. minut - Nejt Volters je na liniji slobodnih bacanja. Precizan je bio drugi put.

6. minut - Sjajna igra Stefana Lazarevića koji postiže novu trojku. Odmah zatim sledi i flouter Voltersa. Kalinić pogađa novu trojku uz faul, Zvezda je na +6.

5. minut - Zvezda ne dobija faul nad Kalinićem, Efes je samo na dva poena zaostatka.

4. minut - Lazarević pogađa bitnu trojku za Crvenu zvezdu.

3. minut - Faul Zvezde kojim beogradski klub izlazi iz bonusa. Rampa Voltersa, Zvezda odlična u odbrani.

2. minut - Ivanović pogađa novu trojku, Zvezda vraća vođstvo. Larkin ne precizan za Efes.

1. minut - Faul u napadu Branka Lazića, nervozan start poslednje četvrtine. Vasilije Micić pogađa uz faul. Precizan je sa linije penala.

III ČETVRTINA

10. minut - Zvezda nervozno završava treću četvrtinu, Efes je prišao na samo 3 poena razlike 65-68.

8. minut - Efes pravi faul u napadu, odlično postavljanje Ivanovića. Kalinić pogađa novu trojku, 57-65.

6. minut - Zvezda odličnom odbranom ne dozvoljava Efesu da se vrati u život.

5. minut - Trojkom Branka Lazića Zvezda odlazi na +9.

4. minut - Ognjen Kuzmić pogađa za 50-56. Lazarević ide na zasluženi odmor, Vajt je ponovo na parketu.

3. minut - Plajs uspeva da smanji na 50-52.

1. minut - Prva trojka Nikole Kalinića večeras 45-49, vode crveno-beli. Holins pravi treću ličnu grešku.

II ČETVRTINA

10. minut - Zvezda završava poluvremene sa 46-43.

7. minut - Volters dolazi do devetog poena 39-41, vodi Zvezda.

6. minut - Ivanović postiže trojku za novu neizvesnost 36-35. Nejt Volters za vođstvo Zvezde 36-37.

3. minut - Faul Vasilija Micića, Nikola Kalinić će na liniju penala. Lagani poeni Zvezdinog krila. Zvezda pojačava odbranu i smanjuje rezultat na 31-30.

2. minut - Zvezda otvara četvrtinu trojkom Branka Lazića 31-24, vodi Efes.

1. minut - Loš početni napad Efesa na startu druge četvrtine.

I ČETVRTINA

10. minut - Trojka Arona Vajta, ali Efes se ponovo vraća lakim poenima na 31-21.

8. minut - Zvezda se muči u napadu što kažnjava Anderson lakim poenima, Efes vodi 28-16. Branko Lazić je siguran sa linije slobodnih bacanja čime spušta razliku na -10.

7. minut - Larkin je precizan sa linije slobodnih bacanja, rezultat je 23-13. Aron Vajt postiže 2 poena uz faul, precizan je sa linije penala, a rezultat je 23-16.

6. minut - Drugu ličnu grešku pravi Ostin Holins koji odlazi na klupu, Branko Lazić ulazi u igru. Luka Mitrović svojim četvrtim poenom smanjuje vođstvo Efesa na 18-11.

4. minut - Luka Mitrović smanjuje na 13-9.

3. minut - Efes trojkama kontroliše meč, 11-5 za tursku ekipu.

1. minut - trojka košarkaša Efesa, Zvezda odmah vraća preko Voltersa.