PARTIZAN PAO U KRASNODARU: Lokomotiva bolja u velikom derbiju Evrokupa!

22.12.2021

18:38

Košarkaši Partizana poraženi su od ekipe Lokomotive iz Krasnodara, rezultatom 101:94 u okviru 8. kola Evrokupa.

Detalj sa meča Lokomotiva - Partizan

LOKOMOTIVA - PARTIZAN 101:94 (22:23, 23:19, 25:23, 31:29)

Od samog starta igrao se čvrst i težak meč na parketu Arene u Krasnodaru. "Sipao" se poen za poneom u privm minutima ali je ipao domaća ekipa uspela da se odlepi, te je u prvoj četvrtini u jednom trenutku imala prednost od 17:8!

Zatim je usledila neverovatna serija Partizana koju su predvodili Ledej i Smailagić koji su brilijantnom igrom uspeli da umanje prednos Lokosa na samo +2 (17:15).

Od tog trenutka igrala se izuzetno čvrsta ali i profesionalna odbrana, te nije viđen veliki broj faulova.

Pao je tempo na kraju prve četvrtine domaćoj ekipi te je tim Željka Obradovića uspeo da napravi novu seriju od 8 vezanih poena i prvu deonicu meča završi u minimalnoj prednosti.

Nastavila se druga "tesna" i rezultatska igra i u drugoj četvrtini u kojoj je dominirao Motli koji je uspeo da veže dve trojke i tako obzbedi svom timu prednosto od +3 na kraju prvog dela igre.

Na početku drugog poluvremena Lokomotiva je ostala bez Motlija zbog tehničke greške ali Partizan to nije uspeo da iskoristi.

U napetom nastavku, crno-beli su vezali nekoliko promašaja koji bi im, da su pogodili, doneli vođstvo.

Konstanto su Rusi izmicali od 2 do 5 poena razlike, tako se i ušlo u poslednju četvrtinu.

Propustio Partizan dosta prilika i u poslednjoj deonici meča da anulira i prednsot Lokosa i potrči ka pobedi u ovom meču. Deo toga je rezultat i uspešne odbrane domaćina koji je meč priveo kraju sa ne toliko bezbedne razdaljine koja se kretala od +8 do +2, ali crno-beli nisu uspeli ozbiljnije da priprete ekipi iz Krasnodara.

Najefikasniji u ekipi Lokomotive bio je Mekolum sa 33 upisana poena a pratili su ga i Kid sa 16, Kvin Kuk sa 15, Tompson sa 10 i Motli koji je meč završio sa 11 ubačenih poena.

U timu Željka Obradovića najefikasniji je bio Gregor Glas sa 20, Zek Ledej sa 19, Rade Zagorac sa 11, Avramović 15, dok je Kevin Panter upisao 14 poena.

Detaljniji tok meča možete pročitati u nastvku ovog teksta.

IV Četvrtina

40. Minut - 101:94 - Uspešni Lokosi i sa linije slobodnih bacanja...Nažalost zna se ko je dobio ovaj meč...

40. Minut - 99:90 - Uspeva Zagorac da umanji prednost domaćih.

40. Minut - 99:88 - Nova TROJKA Kida! Lokosi su na velikih +11 u poslednjem minutu utakmice!

39. Minut - 96:88 - Kid pogađa TROJKU! Koja može da reši meč...

39. Minut - 93:88 - Kvin Kuk ponovo je poveo svoju ekipu u napadu i uspeva da u samoj završnici obezbedi svojoj ekipi +5.

38. Minut - 89:86 - Dangubić sjajno prodire i pogađa za - 2 Partizana ali odmah TROJKOM uzvraća Kevin Kuk.

37. Minut - 84:79 - Nakon tri uspešna slobodna bacanja Lokomotive, Avramović zakucava i uvodi ovaj meč u napetu završnicu.

36. Minut - 79:77 - Avramović pogađa i dovodi Partizan do koša zaostatka!

36. Minut - 79:75 - Panter pogađa novu TROJKU!!!

35. Minut - 79:72 - Propustio je Partizan nekoliko velikih prilika i kontri da anulira prednost domaćih.

33. Minut - 76:70 - Kvin Kuk ponovo pogađa TROJKU! Ali odmah uzvraća Rade Zagorac!!!

32. Minut - 73:67 - Panter smanjuje prednost domaćeg tima!

31. Minut - 72:65 - Nastavljaju Lokosi tamo gde su stali! +7 za domaćina na početku poslednje četvrtine.

III Četvrtina

30. Minut - 70:65 - Kuk pogađa još jednu TROJKU! Ali uzvrađa Kevin Panter!

28. Minut - 67:62 - Kvin Kuk pogađa TROJKU! Lokomotiva beži na +5! Odmah reaguje Obradović i zove tajm-aut.

27. Minut - 62:62 - Vilijams siguran sa linije sa slobodna bacanja! Partizan dobar u odbrani ali slabiji u napadu u ovim minutima.

26. Minut - 60:60 - Još jedna TROJKA Gregora Glasa! Izjendačenje!

25. Minut - 60:57 - Zagorac i Mekalum u pravom ratu šutevima! Ali uključio se i Gregor Glas koji upisuje novu TROJKU!

23. Minut - 52:51 - Tompson upisuje TROJKU! Ofanziva Lokomotive na startu drugog poluvremena, ali Zagorac odmah vraća TROJKU!

22. Minut -  49:45 - Mekalum upisuje nove poene! Novo vođstvo Lokomotive.

21. Minut - 45:45 - TEHNIČKA ZA LOKOSE! Motli je završio utakmicu!

18:43 - Počelo je dugo poluvreme u Krasnodaru!

II Četvrtina

20. Minut - 45:42 - Mekalum u poslednjoj sekundi koristi rupu u odbrani Partizana i pogađa za prednost Lokomotive na poluvremenu.

19. Minut - 43:42 - Motli pogađa TROJKU! Lokomotiva uspeva da dođe do prednosti u samoj završnici prvo dela meča.

18. Minut - 37:39 - Motli pogađa! Serija Rusa se nastavlja...Partizan mora da se konsoliduje u odbrani!

17. Minut - 35:39 - Mini serija Lokomotive. Precizni domaćni sa slobodnih bacanja.

16. Minut - 33:37 - Crno-beli održavaju prednost. Glas uspeva da postigne TROJKU!

14. Minut - 31:34 - Partizan ponovo stiče minimalnu prednost - Ledej najzaslužniji!

13. Minut - 31:29 - Poen za poen se igra u Krasnodaru. Popušta odbrana Parizana!

11. Minut - 24:25 - Vilijams smanjuje prednost crno-belih.

11. Minut - 22:25 - Zagorac povećava prednost i nastavlja seriju Partizana!

I Četvrtina

10. Minut - 22:23 - Uspeva Partizan da preokrene rezultat i na odmor ode sa pola koša prednosti!

9. Minut - 22:21 - Još jedna serija Partizana, crno-beli pola koša u zaostatku pred kraj 1/4. Uspeli su čak dva puta da odbrane napad Lokosa ali ne i da poentiraju u brzim kontrama.

8. Minut - 22:19 - Novu TROJKU upisuju domači igrači! ponovo +5 za Lokomotivu. Ali smanjuje Smailagić!

8. Minut - 19:17 - I Partizan stopostotan sa linije slobodnih bacanja.

7. Minut - 19:15 - Kuk uspeva da sa linije za slobodna bacanje prekine seriju Partizana.

7. Minut - 17:15 - Nastavlja se serija Partizana! Lokomotiva samo na +2

6. Minut - 17:13 - Druga TROJKA Zeka Ledeja! Crno-beli smanjuju prednost! Odmah zatim "dugu dvojku" pogađa i Madar! Serija Partizana od 5:0

5. Minut - 17:8 - Još jedna TROJKA tima iz Krasnodara! Propao je Partizanu napad ali Smailagić sprečava zakucavanje domaćina u kontri.

4. Minut - 14:8 - Nova TROJKA domaćih ali glas odmah smanjuje prednost Lokomotive.

3. Minut - 11:6 - Darijus Tompson pogađa TROJKU! Koprivica pri šutu pravi falu, 3+1 imao je Tompson u ovom napadu.

2. Minut - 7:6 - Poen za poenom igra se u Krasnodaru! Prvu trojku upisali su i domaćini!

1. Minut - 2:3 - Ledej ubacuje TROJKU!!! Sjajan napad Partizana!

1. Minut - 2:0 - Prvi napad realizuje ekipa Lokomotive!

17:20 - Ekipe Partizana i Lokomotive su na terenu. Atmosfera u ruskoj areni i nje baš očaravajuća.