JOKIĆ SLOMIO VULVSE I NOVI REKORD, šampioni ubedljivi protiv Memfisa, "Ludi Srbin" SAVLADAO KLIPERSE!

06.01.2021

09:36

Još jedna noć, još jedna dominantna partija Nikole Jokića u NBA.

Denver Nagets - Minesota Timbervulvs

Košarkaši Denvera ponovo su savladali Minesotu u NBA ligi sa 123:116, uz još jednu fantastičnu partiju Nikole Jokića.

Srpski centar postigao je 35 poena i zabeležio 15 skokova i šest asistencija, a imao je i tri ukradene lopte i blokadu, za 36 minuta u igri.

I pored "samo" šest asistencija na ovoj utakmici, Jokić ostaje najbolji asistent lige, dok je prvi put ove sezone postigao više od 30 poena.

Srpski gorostas je svašta radio na meču protiv Minesote i čak je i dva puta zakucao, što retko radi. Zbog jednog zakucavanja je zaradio i tehničku grešku. Naš "Jokara" takođe je oborio rekord star 58 godina. On je prvi igrač pored Oskara Robertsona koji je postigao 150 ili više poena, 75 ili više skokova i 75 ili više asistencija tokom prvih sedam utakmica u sezoni!

Pored Jokića, u redovima Denvera istakli su se Vil Barton sa 20 i Džamajkl Grin sa 17 poena. Dianđelo Rasel je sa 33 poena i 11 asistencija bio najbolji u poraženom sastavu.

Denver sada ima skor tri pobede i četiri poraza.

Očekivalo se da Juta Džez lako izađe na kraj sa Bruklin Netsima, koji su igrali bez Kevina Durenta, ali to nije bio slučaj, pošto je domaćin slavio 130:96.

Kajri Irving je otvorio utakmicu sa 20 poena i 8/8 iz igre, a Netsi su imali +21 posle prve četvrtine i +19 posle prvog poluvremena. Sve je bilo jasno posle treće deonice i +25, pa su poslednju četvrtinu odigrali rezervisti.

Kajri je na kraju ubacio 29 poena, Levert je dodao 24, dok je Džeret Alen imao 19 poena i 18 skokova. Kod Jute je najbolji bio Donovan Mičel sa 31 poenom.

Lejkersi su ponovo u gostima pobedili Memfis Grizlise – 94:92.

Los Anđeles Lejkers - Memfis Grizlis

Šampion je gubio četiri razlike na poluvremenu, izjednačio pred poslednju četvrtinu i meč prelomio dva minuta pred kraj. Džejms i Dejvis napravili su seriju od 6:0, kojom su Lejkersima doneli pobedu.

Lebron je imao 26 poena, 11 skokova i 7 asistencija, dok je Dejvis upisao 26 poena, 10 skokova i četiri asistencije.

Po 13 su na drugoj strani ubacili Valančijunas, Bruks i Đeng, 12 je dodao Klark, a 10 Kajl Anderson.

San Antonio Sparsi savladali su Kliperse na gostovanju – 116:113.

Sparsi su imali čak +19 na poluvremenu, ali su Klipersi uspeli da se vrate i da imaju samo poen zaostatka pred poslednju deonicu. Ipak, poslednju četvrtinu Sparsi otvaraju serijom 11:0 i povratka za Kliperse u meč nije bilo.

Los Anđeles Klipers - San Antonio Spars

Peti Mils bio je najbolji u redovima San Antonija sa 27 poena, dok je Dežonte Marej dodao 21 u novoj pobedi "Ludog Srbina" Grega Popovića i njegove ekipe.

"Ludi Srbin" nadmudrio je Kliperse na putu ka pobedi

Kavaj Lenard je sa 30 poena i 10 asistencija bio najbolji u poraženom sastavu.

Iznenađenje večeri je pobeda Čikago Bulsa nad Portland TrejlBlejzersima u gostima – 111:108.

Kobi Vajt sa 21 poenom i 10 skokova i Oto Porter sa 19 poena i 13 skokova predvodili su Čikago Bulse do pobede. Na drugoj strani je Mekalum ubacio 26, a Lilard 24 poena.