SENZACIJA U KATARU! Hrvatska posle PENAL DRAME izbacila Brazil za polufinale Mundijala!

09.12.2022

14:32

Drama do koske u Kataru!

Fudbaleri Hrvatske napravili su senzaciju u četvrtfinalu Mundijala nadigravši Brazil boljim izvođenjem jedanaesteraca - 4:2.

Regularan tok meča okončan je bez golova, dok je nakon produžetka rezultat bio 1:1.

Hrvati su bili nepogrešivi u penal-seriji, Brazilci nisu uspeli da iskoriste dva kaznena udarca, pa idu kući!

Petković je "Vatrenima" doneo mogućnost da prođu na penale, golom u 116. minutu, a prethodno je Nejmar postigao vodeći pogodak na isteku prvog produžetka.

Hrvatska će igrati za finale SP protiv pobednika susreta Holandija - Argentina, čiji početak je zakazan za 20 sati.

Hrvatska - Brazil 1:1, penalima 4:2 /Petković 116 - Nejmar 105+1/

Stadion: Edukejšn siti

Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

HRVATSKA: Livaković - Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa – Brozović, Kovačić (od 106. Majer), Modrić – Pašalic (od 72. Vlašić), Perišić, Kramarić (od 72. Petković).

BRAZIL: Alison – Eder Militao, Markinjos, Tijago Silva, Danilo (od 106. Aleks Sandro) – Kazemiro, Paketa (od 106. Fred), Nejmar – Rafinja (od 56. Entoni), Rišarlison (od 84. Pedro), Vinisijus Žunior (od 64. Rodrigo).

"Kockasti" šokirali Brazilce i ušli u polufinale!

Stativa Markinjosa - Hrvatska je u polufinalu SP!

4:2 - Oršić je maestralno izveo penal!

3:2 - Pedro je ostavio Brazil u igri.

3:1 - Siguran je bio i Luka Modrić.

2:1 - Kazemiro je smanjio zaostatak Brazilaca u penal seriji!

2:0 - Majer je pogodio po sredini gola.

Livaković je odbranio udarac Rodriga, "Vatreni" imaju prednost posle prve serije!

1:0 - Vlašić je doveo Hrvatsku u vođstvo!

Penali će odlučiti polufinalistu Mundijala!

120. minut - Loš pokušaj rezerviste Majera, igraće se još dva minuta.

116. minut - Šok u Kataru - Petković doneo izjednačenje Hrvatskoj - 1:1! Modrić je pronašao Oršića, ovaj je uposlio saigrača iz Dinama koji je bio nepogrešiv! Zbog proslave gola dobio je i žuti karton, ali to je sada manje važno, na korak smo od izvođenja penala!

110. minut - Dalić je odlučio da krene "na sve ili ništa" - Budimir je zamenio Sosu, ali Hrvati teško prave šanse, za sada ne uspevaju da ugroze Alisona!

106. minut - Počeo je drugi produžetak.

Brazil je stekao minimalnu prednost u finišu prvog produžetka!

105+1. minut - GOOOOOL! Nejmar je konačno pogodio - 0:1! Bila je to sjajna kombinacija sa Paketom, pa je uspeo da "matira" Livakovića - veliko olakšanje za brojne brazilske navijače!

104. minut - Očajan šut Danila.

103. minut - Sjajan potez Petkovića koji je sačuvao loptu pored nekoliko brazilskih igrača, odložio ju je do Brozovića, ali udarac veziste je otišao preko gola!

98. minut - Paketa nije zahvatio loptu pred hrvatskim golom, "Kockasti" se umešno brane.

97. minut - Igra se uglavnom na polovini Hrvatske, ali bez velikih prilika.

91. minut - Počeo je prvi produžetak.

Kraj regularnog toka - igraće se produžeci!

90+3. minut - Modrić je zaradio žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

90. minut - Igraće se još četiri minuta.

86. minut - Militaov šut je otišao pored gola, samo još jedan korner.

80. minut - "Jedinica" Hrvatske je izuzetno raspoložena - ovoga puta je skinuo udarac Pakete.

76. minut - "Požuteo" je Markinjos.

74. minut - Sjajna odbrana Livakovića, Nejmar je izašao "1 na 1", Brazil je dobio samo novi udarac iz ugla.

68. minut - Kazemiro je dobio javnu opomenu.

66. minut - Nova intervencija hrvatskog čuvara mreže, zaustavio je Paketu pred golom izbacivši loptu van terena. Južnoamerička selekcija je izvela udarac iz ugla, ali je odbrana otklonila opasnost.

56. minut - Udarac Nejmara odbranio je Livaković, petostruki svetski šampion sve češće preti "Vatrenima".

53. minut - Perišić je poslao prejaku loptu ka Pašaliću, te je propala obećavajuća situacija ispred Alisnovog gola.

48. minut - Seriju prilika propustio je Brazil - na kraju je Livaković odbranio šut Vinisijusa, a zatim je Oliver razamtrao igranje rukom za penal, ali je dosudio ofsajd - Hrvatska je "preživela"!

46. minut - Početni udarac u drugom poluvremena izveli su Brazilci.

Bez golova posler prvih 45 minuta!

45. minut - Finiš prvog dela igre koji će biti produžen za jedan minut.

42. minut - Nejmarov šit iz slobodnog udarca ukrotio je golman Hrvatske, pošto je lopta na putu ka golu zakačila "živi zid".

38. minut - Gotovo ništa se ne dešava na stadionu "Edukejšn siti", Hrvatska odlično parira ekipi "Selesaa".

31. minut - Žuti karton za Brozovića.

30. minut - Perišić je pokušao sa distance, van okvira gola.

Detalj sa "Edukejšn sitija"

25. minut - Danilo je zaradio žuti karton posle izuzetno neporeznog starta đonom, stradao je Josip Juranović.

23. minut - Šut Kazemira završio je u korneru, nakon novog uspešnog bloka odbrane selekcije Hrvatske.

20. minut - Gvardiol je izblokirao udarac Vinisijusa, potom je Nejmar mlako šutirao - bez promene rezultata.

13. minut - Hrvati su uspostavili terensku ravnotežu, a stvorili su i prvu šansu. Pašalić je poslao upotrebljiv centaršut sa desnog boka, Perišić ju je slabo zahvatio...

5. minut - Prvi udarac u okvir gola, iskosa sa leve strane šutirao je Vinisijus Žunior, Livaković je lako odbranio.

1. minut - Glavni sudija Majkl Oliver dao je znak za početak utakmice na stadionu "Edukejšn siti".

POČELA JE UTAKMICA

Pred početak susreta intoniraju se nacionalne himne Brazila i Hrvatske.

Hrvate čeka "izazov šampionata" u vidu okršaja sa petostrukim svetskim prvakom i prvim favoritom za osvajanje Boginje. Brazil je takmičenje u grupi G, u kojoj je igrala i Srbija, okončao na prvom mestu, a potom je u osmini finala deklasirao Južnu Koreju rezultatom 4:1.

Sa druge strane, "Vatreni" su grupnu fazu završili iza Maroka, a potom su na prvom eliminacionom koraku izbacili Japan, boljim izvođenjem penala. Heroj komšija bio je sjajni golman Dominik Livaković, a njima će i danas biti neohodne odlične odbrane kako bi se ravnopravno suprotstavili renomiranom rivalu.

U Hrvatskoj vlada velika euforija pred ovu utakmicu, a turističke agencije uvele su dodatne čarter letove za Dohu kako bi izašle u susret svim zainteresovanim navijačima.

Duel sa stadiona "Edukejšn siti", čiji početka je zakazan za 16 sati, možete pratiti uživo na našem portalu.