KAKAV MEČ: Argentina preko hrabre Australije do četvrtfinala, Martinez čudesnom odbranom doneo pobedu Gaučosima!

03.12.2022

21:57

Imamo prvi par četvrtfinala.

Fudbaleri Argentine plasirali su se u četvrtfinala Svetskog prvenstva u Kataru.

Gaučosi su u okviru druge utakmice osmine finala savladali Australiju sa 2:1.

Izabranici Lionela Skalonija će u borbi za polufinale igrati protiv Holandije, koja je ranije tokom dana sa 3:1 pobedila reprezentaciju SAD.

Argentina je od starta meča bila bolji rival, dok se Australija opredelila samo za odbranu svog gola. Kengurima je to išlo veoma dobro, pošto Argentinci nisu uspeli da stvore niti jednu šansu.

Jedino što smo zanimljivo videli jeste nedosuđeni penal za Gaučose u 4. minutu, kada je rukom u svom šesnaestercu igrao jedan fudbaler Sokerosa.

I taman kad su se Australijanci malo ohrabrili, Argentina je povela. Nikolas Otamendi je dodao do Mesija, koji je preciznim udarcem, u svom stilu, savladao nemoćnog Metjua Rajana i doneo prednost u 35. minutu svom timu.

Leo je tako postigao svoj 789. gol u karijeri na svojoj jubilarnoj 1000. utakmici.

Ništa specijalno nismo videli do kraja prvog poluvremena.

Imao je Mesi šansu u 51. minutu, ali je Rajan dobro reagovao. Samo šest minuta kasnije, Argentina je povela sa 2:0. Rajan se poigravao sa loptom, koju mu je ukrao Julijan Alvarez. Fudbaler Mančester sitija je potom rutinski pogodio mrežu Australije.

Argentina je spustila ritam i nije previše napadala, ali je imala dve poluprilike preko Mesija i Taljafika.

A, onda šok u 77. minutu. Gudvin je šutirao, a lopta se od Enca Fernandeza odbila u gol Emilijana Martineza.

Kenguri su nakon toga svim silama krenuli ka golu Argentine, a to je ostavilo dosta prostora Gaučosima. Samo četiri mintua kasnije Aziz Behič je posle sjajnog soloprodora umalo doneo izjednačenje.

Argentina je koristila napadačku igru Australije i pretila iz kontra napada. Tri dobre šanse propustio je Lautaro MArtinez, a nekoliko udarac imao je i Mesi, ali je Rajan sve branio.

Australija je u sedmom minutu nadokande imala veliku šansu da izbori produžetke, ali je fantastični Martinez odbranio zicer napadaču Kengura.