DOMINACIJA ORLOVA! Moćna Srbija na čelu sa Dušanom SILNIM naoštrila zube za Nejmara i društvo - Bahrein razbijen! (VIDEO)

18.11.2022

15:30

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je selekciju Bahreina sa 5:1 u pripremnom meču za Mundijal u Kataru. Prvi meč na Svetskom prvenstvu "orlovi" igraju 24. novembra od 20 časova protiv Brazila.

Svetsko prvenstvo u Kataru počinje 20. novembra, u nedelju od 17 sati utakmicom između Katara i Ekvadora.

Naša selekcija igra četiri dana kasnije protiv Brazila, a duel u Dohi zakazan je za 20 časova. Zatim nas čekaju utakmice protiv Kameruna, 28. novembar od 11 sati i sa selekcijom Švajcarske - 2. decembar od 11 sati.

Srbija je pregazila domaćina na ovom meču, a lider našeg tima bio je kapiten Dušan Tadić sa dva predivna gola i asistencijom. Srećom po sve nas, šansu je dobio i Dušan Vlahović. Špic Juventusa je upisao gol i dve asistencije i potvrdio da je neugodna povreda iza njega.

Golove su još postigli i Luka Jović, odnonso Filip Đuričić. Selektor Dragan Stojković Piksi je promešao karte, a šansu nije dobio Aleksandar Mitrović kako je ranije i najavljeno.

BAHREIN – SRBIJA 1:5 (1:1)

/Jusuf 15pen - Tadić 8, 50, Vlahović 51, Đuričić 87, Jović 90/

Stadion: Muharak

Gledalaca: oko 4.000

Sudija: Kalid Saleh Alturais (Saudijska Arabija)

Bahrein (4-3-2-1): Džafar – Said, Hasan, Alhajam, Isa – Haram, Alšaik, Almalud (od 73. Alasvad=– Madan (od 57. Humajdan), Marhun – Jusuf (od 73. Sajid Isa).

Srbija (3-4-2-1): V. Milinković Savić – Milenković (od 79. Eraković), S. Mitrović (od 46. Lazović), Pavlović – Živković (od 46. Vlahović), Gudelj, Ilić (od 71. Maksimović), Mladenović – S. Milinković Savić (od 60. Grujić), Tadić (od 60. Đuričić) – Jović.

KRAJ MEČA!

Drugo poluvreme:

90. minut: Gol, gol! I Luka jović pogađa - 5:1! Druga asistencija Vlahovića.

89. minut: Vlahović traži penal, ali sudija je odmahnuo rukom!

86. minut: Ubacivanje Mladenovića, gol Đuričića - 4:1!

85. minut: Finiš meča...

82. minut: Vanja kao mačka na golu Srbije - intervencija za čistu desetku!

79. minut: Pokušao je i Grujić, bez promene rezultata.

75. minut: Šansa za Mladenovića, šutirao jako, ali zamalo preko gola - ostaje 3:1.

72. minut: Velika šansa za Bahrein, ali napadač domaće selekcije sa svega sedam metara šutira daleko preko gola pravo u Indijski okean.

64. minut: Lep napad Srbije, ali Vlahović sa pet metara šutira pored gola domaće selekcije.

62. minut: Grabimo ka pobedi, odlična uvertira pred Brazil.

60. minut: Grujić i Đuričić na terenu. Napolju idu Tadić i SMS!

58. minut: Terenska dominacija Srbije!

50. minut: 3:1 - Vlahović pogađa, prethodno je Tadić postigao gol za 2:1!

49. minut: Konfuzija u našem kaznenom prostoru, ali Vanja to sve rešava.

46. minut: Srbija može da odahne, za Vlahovića je povreda prošlost - Piksi ga je bacio u vatru! U igru je ušao umesto Živkovića.

Prvo poluvreme:

44. minut: Jović promašuje sa pet metara prazan gol!

40. minut: Finiš prvog dela meča u Bahreinu.

34. minut: Srbija ima inicijativu, posed u svojim nogama, ali bez drugog gola - barem za sada!

31. minut: Jović za sada deluje sporo i tromo, imao je dobru šansu, ali je izgubio korak u finišu akcije.

24. minut: Pokušao je Ilić iz daljine, ali bez promene rezultata.

19. minut: Dobra akcija Srbije koju Jović nije ispratio na pravi način. Lepa lopta u prostor od strane Sergeja, ali uzalud.

15. minut: Dosuđen je penal za Bahrein, a na 1:1 poravnava Hilal.

11. minut: Dominira naša selekcija sredinom terena, rutinska igra Srbije.

8. minut: Majstorija kapitena Srbije! Slobodan udarac sa nekih 20 metara i lopta pogađa sam ugao za 1:0.

3. minut: Početno ispitivanje snaga na startu meča.

15.35 - Objavljen je sastav reprezentacije Srbije. Selektor Dragan Stojković Piksi se opredelio za sledećih 11:

V. Milinković-Savić - Milenković, Mitrović, Pavlović - Živković, Gudelj, Ilić, S. Milinković-Savić, Mladenović - Tadić, Jović.