PIKSI TRLJA RUKE PRED SVETSKO PRVENSTVO: Reprezentativac Srbije probušio mrežu (VIDEO)

06.11.2022

13:45 >> 14:29

Sjajan gol našeg asa u Italiji.

Dragan Stojković Piksi

Fudbaleri Torina u okviru 13. kola italijanske Serije A poraženi su na gostovanju ekipi Bolonje rezultatom 2:1.

Prvi gol na meču postigao je reprezentativac Srbije Saša Lukić.

Igrao se 26. minut kada je vezista "Bikova" realizovao jedanaesterac.

Lukić je šutirao u donji desni golmanov ugao, Lukaš Skorupski ga je pročitao, ali je udarac bio isuviše jak i precizan, pa je Srbin mogao da proslavi pogodak.

Bivšem igraču Partizana je to četvrti gol u sezoni, a drugi u Seriji A. Po jedan je još postigao u Kupu Italije i u Ligi nacija igrajući za Srbiju protiv Švedske.

To je ujedno bio i jedini gol koji je viđen u prvom poluvremenu meča na stadionu "Renato Dal'Ara".

Ipak, u nastavku meča je domaći tim došao do preokreta. Prvo je Rikardo Orsolini u 64. minutu poravnao rezultat, a u 73. je Stefan Poš dao gol vredan tri boda za Bolonju.

Inače, osim Lukića, u startnoj postavi gostiju se našao i golman reprezentacije Srbije Vanja Milinković-Savić i njih dvojica su odigrali ceo meč, dok je Nemanja Radonjić sa klupe za rezerve ušao u 66. minutu.

Tako su nastavljene sjajne partije koje ove sezone pruža trio Srba iz Torina, što definitivno raduje i selektora "Orlova" Dragana Stojkovića Piksija uoči Svetskog prvenstva u Kataru.

Podsetimo, reprezentacija Srbije će na Mundijalu igrati u grupi G, zajedno sa Brazilom, Kamerunom i Švajcarskom.