ARSENAL PONOVO PRVI! Trosar i Edegor ukrotili Vulfse: TRKA za titulu se nastavlja!

Autor: M. M.

20.04.2024

23:11

Čeka se odgovor Sitija i Liverpula.

Fudbaleri Arsenala

Fudbaleri Arsenala ostvarili su novu pobedu večeras u gostima protiv Vulverhemptona rezultatom 2:0 u okviru 34. kola Premijer lige. Ovim trijumfom barem na kratko su se vratili na prvo mesto tabele sa 74 boda, jednim više od drugoplasiranog Mančester sitija i tri boda više od Liverpula.

Pogotke za Arsenal postigli su Leandro Trosar u poslednjim trenucima prvog poluvremena, odnosno Martin Edegor u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Nakon uzastopnih poraza od Aston Ville i Bajern Minhena, Arsenal se vratio na pobednički kolosek i na teškom gostovanju pokazao da neće odustati od borbe za titulu. Ali, prethodne dve nedelje pomračenja mogle bi skupo da ih koštaju, pošto su eliminisani iz FA kupa, ispali u Ligi šampiona i izgubili prvo mesto u Premijer ligi.

S druge strane, Vulverhempton je zadržao 11. mesto sa 43 osvojena poena. Očekuje se da će naredni mečevi biti od presudnog značaja za konačan ishod prvenstva, s obzirom na to da Arsenal u narednom kolu dočekuje Čelsi, dok će Vulverhempton ugostiti Bornmut.